20.07.2018, 17:04

Два роки без Павла Шеремета

Фото News24UA

Саме сьогодні, 20 липня, вбили цього відомого журналіста - його авто вибухнуло в Києві.
Попередньо правоохоронці розглядали. Серед них «професійна діяльність» та «російський слід». Нині слідство схиляється до версії про професійні мотиви вбивства, але ні організаторів, ні виконавців вибуху не встановило.

Павло Шеремет народився 1971 року в Мінську. Працював ведучим щотижневої аналітичної програми «Проспект» Білоруського ТБ, головним редактором «Білоруської ділової газети», завідувачем білоруського бюро Громадського російського телебачення (ОРТ- згодом «Перший канал») і власним кореспондентом ОРТ в Білорусі, спеціальним кореспондентом програм «Новости» і «Время» дирекції інформаційних програм ОРТ, шеф-редактором російської та зарубіжної кореспондентської мережі дирекції інформаційних програм ОРТ. Був ведучим щотижневої аналітичної програми «Время». Шеремет часто фігурував у ЗМІ як представник опозиції режиму білоруського президента Лукашенка. У 2005 році журналіст - один із ініціаторів створення інформаційно-аналітичного сайту «Білоруський партизан».

У другій половині 2000-х років Шеремет також згадувався в пресі як керівник керівника видавництва «Партизан», яке крім його власних книг випустило, зокрема, одну з книг російського опозиційного політика Бориса Нємцова. У 2010 році Павла Шеремета позбавлено громадянства Білорусі.

Рік без Павла Шеремета: відповідей немає

Як офіційна причина в документах вказувалась наявність у журналіста громадянства РФ, хоча, як зазначалося в пресі, білоруські закони не забороняли друге громадянство.

Починаючи з 2012 року жив в Україні. Останні роки працював в «Українській правді», був ведучим на Радіо «Вести». Поховали журналіста в Мінську. У червні цього року ім’я Павла Шеремета викарбували на стіні пам’яті у Вашингтонському музеї журналістики та новин «Ньюзеум», де щороку додаються імена журналістів з усього світу, які загинули через свою журналістську діяльність чи під час виконання службових обов’язків.

НСЖУ вимагає звіту про розслідування вбивства Павла Шеремета

Про це повідомляє Укрінформ, ukrinform.ua.