Чому укус кліща небезпечний для життя?
Що стосується нашої області, то нині найбільш актуальним є хвороба Лайма – один з кліщових бореліозів. Ця хвороба, зважаючи на труднощі діагностики, взагалі у світі виявлена відносно недавно – в 1977 р., а на Рівненщині менш ніж два десятиліття тому. За цей час вдалось налагодити і лабораторну (до речі, в області цим займається лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ ‘‘Рівненський ОЛЦ МОЗ України’’), і клінічну діагностику цього дуже непростого захворювання. Справа в тому, що хвороба перебігає настільки різноманітно, маскуючись під грип, артрози, невралгії, міалгії та інші розлади, що лише покус кліща в недавньому минулому дозволяє запідозрити хворобу Лайма. Є іще одна ознака - так звана кільцевидна еритема, тобто червоне кільце різного діаметру навколо місця покусу кліща – але воно буває не завжди, та ще й треба його побачити. Та це не все: іноді хвороба Лайма переходить в хронічну форму, і тоді хворий роками ходить по лікарях, приймаючи непотрібне лікування, а з часом можливий навіть перехід до інвалідності.
Обережно - пора кліщів! [+ПОРАДИ]
Отже, проблема серйозна: на Рівненщині спостерігається стійка тенденція до зростання захворюваності і в минулому році зареєстровано вже 96 хворих. І це – далеко не все.
Що ж робити? В ДУ ‘‘Рівненський ОЛЦ МОЗ України’’ проведено аналіз захворюваності на хворобу Лайма за весь період спостереження. Встановлено, що найбільше хворих виявлено в Сарненському (111), Рівненському (59), Костопільському (49), Острозькому (32) районах – не рахуючи м. Рівне (зрозуміло, що зараження відбувались переважно за межами обласного центру). Чи це відповідає дійсності? Не зовсім, адже окрім всього іншого, рівень підготовки лікарів у різних місцевостях відрізняється. Однак, без сумніву, в лісах Сарненського району активність природних вогнищ хвороби Лайма найбільш висока – а тому у разі покусів кліщами в цьому районі одразу призначається превентивна антибіотикопрофілактика. Саме так! Адже – на відміну від вірусних інфекцій - кліщові бореліози успішно лікуються рядом антибіотиків. На сьогодні (окрім Сарненського району) до небезпечної зони можна віднести ліси півночі Костопільського району, а також Мізоцький кряж та відроги Кременецького, що простягаються в Здолбунівському, півдні Дубенського та в Острозькому районах.
Як безпечно видалити кліща
Отже, якщо вас вкусили кліщі, насамперед, слід звернутись до медиків. Та й видалення кліща – не така й проста справа, і найкраще це вдається саме медикам. А взагалі слід обачно поводитись “на природі’’. Треба пам’ятати, що кліщі гостинно очікують нас в першу чергу в кущах на рівні зросту до 2-3 метрів адже там найлегше вчепитись в “дорогого гостя’’. По – друге, навіть на галявинах і в теплу пору краще відпочивати одягненим в легкий одяг, причому світлих тонів (береженого й Бог береже!). По – третє, цей одяг до того бажано обробити так званими репелентами, тобто речовинами, які відлякують комах, зокрема кліщів. Достатній їх вибір є в більшості аптек, строк дії обробки до 3-4 днів.
Рівняни, остерігайтесь кліщів
Нині з’явились і ультразвукові відлякувачі, які працюють автономно на акумуляторах (на собі не перевіряв). Крім того, існують і народні методи, зокрема можна натиратись ефірними маслами (евкаліптове, м’ятне, розмаринове та інше). Не впевнений щодо кліщів, а от чоловікам цілком навіть може сподобатись. Щоправда, натиратись треба кожних півтори – дві години. Та це дрібниці – було б кому натирати… В – четверте, одразу після пікніку необхідно провести огляд (самоогляд) на предмет виявлення кліщів. Між іншим, вони полюбляють найніжніші місця. Адже чим раніше зняти кліща – тим менше ризик зараження.
Інформує Рівненський обласний лабораторний центр.
паразити, відпочинок, алергія, хвороба Лайма, енцифаліт, кліщі, Ваше здоров'я, новини Рівного
Чи можна називати ім'я, яке дали при хрещенні
Одним із поширених міфів про Таїнство Хрещення є переконання, що воно має бути оповите таємницею. Насправді ж Хрещення називають Таїнством не через секретність, а тому, що це священнодія, встановлена самим Господом.
переглядів: 82
Як почати робити зарядку
Зробити ранкову зарядку — це ефективний спосіб зарядитися енергією та позитивним настроєм на весь день.
переглядів: 155
На Волині помер перший в Україні підліток з пересадженим серцем
На Волині помер 16-річний Максим Давидюк, учень 11 класу Нововолинського наукового ліцею, який став першим підлітком, якому в Україні пересадили донорське серце.
переглядів: 407
Запіканка з білокачанної капусти з грибами: легка та смачна страва
Соковита запіканка з капусти зі сметанним соусом та смаженими грибами під сирною скоринкою - така страва підійде для вечері. А на її приготування вам не знадобиться багато часу.
переглядів: 234
День ангела Ніни: підбірка листівок, побажань та щирих привітань
14 січня за новоюліанським за православним календарем вшановується рівноапостольна Ніна, яка принесла християнство до Грузії.
переглядів: 535