Чи припиниться падіння гривні
Олександр Паращій, керівник аналітичного відділу інвестиційної компанії Concorde Capital
Девальвація буде продовжуватися, оскільки для України це сезонне явище. Протягом останніх чотирьох років восени відбувається ослаблення гривні, і 2018 рік виключенням не буде. Єдина відмінність цього року - девальвація почалася раніше, у середині серпня замість початку вересня. На те є дві причини: глобальна та локальна.
Глобальна - зараз ми спостерігаємо загальне ослаблення валют інших країн. Подешевшали і російський рубль, і казахський тенге, і турецька ліра. Цей тренд торкнувся і України.
Що ж до локальної причини, яка є основною - очікування девальвацї, що створилися протягом останніх чотирьох років, почали працювати. Вже ніхто не чекав першого вересня: до падіння гривні почали готуватися заздалегідь. Ці дії на випередження ринкових агентів призвели до того, що девальвація почалася раніше.
Що стосується виходу НБУ на аукціон з валютою, то це рішення, на мою думку, не є спробою втримати курс. Усі розуміють, що у Національного банку навіть теоретично не вистачить ресурсу, щоб якось суттєво змінити курс гривні до долара. Думаю, НБУ просто бачить надмірний попит на долар і намагається його задовольнити. Звісно, якби вони не виходили, курс був би зовсім іншим, але головне завдання Нацбанку - не міняти курс, а згладжувати його коливання.
З огляду на ситуацію, наразі наш прогноз по курсу на кінець року - 29 гривень за долар.
Ірина Піонтківська, старший економіст Центру економічної стратегії
Основні чинники, крім сезонних операцій аграріїв, що впливають на курс, це перетік гривневої ліквідності з держказначейства та назад, а також питання щодо погашення зовнішнього боргу. Мінфіну вдалося зробити залучення коштів за кордоном, хоча й короткострокове та дороге, тож миттєва небезпека минула. Але фундаментальний фактор МВФ ніде не подівся - Україні потрібні структурні реформи для продовження програми з фондом. Без його коштів валюта опиниться під тиском. Державна політика тут цілком зрозуміла - потрібно виконати умови надання наступного траншу.
Серед зовнішніх факторів можна виокремити валютні кризи в кількох країнах, що розвиваються. Ці кризи негативно впливають як на вартість іноземних запозичень для нас, так і на бажання інвесторів заводити в Україну акціонерний капітал, і без того невелике. Вплинути на це Україна ніяк не може.
Дмитро Боярчук, виконавчий директор CASE-Україна
Основний фактор, який вплинув на значне ослаблення гривні протягом останнього місяця - це зростання торгового дефіциту.
В Україні економічна активність вибудовується таким чином, що у певні періоди торговий дефіцит розширюється через ряд чинників: через закупівлю імпортних енергоносіїв та закупівлю інших імпортних складових, необхідних для виробничого процесу.
Тому у нас традиційно національна валюта на зимові місяці послаблюється, а на літні укріплюється. З урахуванням цих чинників наш прогноз щодо курсу гривні на кінець року — на рівні 30 грн за долар.

Чим відрізняється фторопласт від інших видів пластику

Фторопласт не використовують «просто так» — його обирають, коли інші матеріали не витримують умови експлуатації. Він дорогий у порівнянні з поліетиленом або поліамідом. Наприклад, якщо розглянути товари від ТОВ ПКФ Електропласт — постачальника кондукційних та електроізоляційних пластиків, фторопластові заголовки будуть приблизно у 2-3 рази дорожчі за інші. Але матеріал є незамінним там, де потрібно поєднання хімічної стійкості, термостабільності й мінімального тертя. Розгляньмо конкретні галузі та чому саме ПТФЕ.
переглядів: 255
На частині вулиць Рівного можливе ускладення рух

У Рівному тривають дорожні роботи: можливе ускладнення руху транспорту на деяких вулицях
переглядів: 439
Прогноз погоди на Рівненщині у вівторок, 7 травня

Синоптики прогнозують хмарну погоду, без істотних опадів.
переглядів: 375
Як урізноманітнити інтимне життя: поради для пари
Інтимне життя — одна з найважливіших частин будь-яких стосунків, і його значення важко переоцінити. Часом стосунки можуть потрапляти в рутину, коли звичка бере верх над емоціями, а близькість з партнером стає менш інтенсивною. Щоб уникнути монотонності, варто активно працювати над збереженням тепла та пристрасті в стосунках. Іноді навіть невеликі зміни можуть додати нового вогню та інтересу.
переглядів: 146
Рецепт ідеального бісквіту: секрети легкого й пухкого тіста

Бісквіт — основа безлічі десертів. Але приготувати його так, щоб він був ніжним, повітряним і не осідав після випікання — справжнє мистецтво.
переглядів: 408