Завтра свято Воздвиження Хреста Господнього
На Здвиження грибники бояться змій - народні прикмети й забобони
Історики вважають, що в основі свята лежать дві основні події: віднайдення в IV ст. Хреста, на якому розп’яли Ісуса, та повернення цього хреста з Персії до Єрусалиму у VII ст.
Початок празникові Воздвиження дало освячення храму Воскресіння Господнього, який збудував св. Костянтин Великий на Голгофі у Єрусалимі. Посвячення храму відбулося за єрусалимського єпископа Макарія 13 вересня 335 року. Наступного дня – 14 вересня (27 вересня) – відбулося урочисте воздвиження віднайденого Хреста Господнього.

Іншою важливою подією, що зробила це свято загальним на Сході та Заході, стало повернення Господнього Хреста до Єрусалиму після того, як 614 року перський цар Хозрой, здобувши Єрусалим, забрав Хрест до перської столиці в Ктесифоні. Повернув Хрест Господній до Єрусалиму імператор Іраклій 628 року після перемоги над персами. Друге урочисте воздвиження Хреста Господнього в Єрусалимі також відбулося 14 вересня (27 вересня).
У квітні 2013 року у нижньому храмі Свято-Воскресенському соборі Рівного люди могли приклонитися до часточки Животворного Хреста Господнього та мощей святих рівноапостольних імператора Костянтина та його матері Олени.
Святкування Воздвиження Церквою триває дев'ять днів: з вечора 13 вересня і до 21 вересня (по ст. ст.) або з вечора 27 вересня і до 5 жовтня (по нов. ст.). Посту слід дотримуватись у день Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього (14/27 вересня). У день Воздвиження дозволяється вживати їжу з рослинною олією (молочне, яйця і рибу їсти не можна).

30 березня: церковне свято, традиції та народні прикмети

Сьогодні, 30 березня, православні віряни вшановують пам’ять святого Іоана Ліствичника – видатного монаха, богослова та подвижника, який жив у VI–VII століттях. Його життя стало прикладом смирення, а його твір "Ліствиця" (або "Сходи до Раю") і досі вважається духовним дороговказом для християн.
переглядів: 87
Сьогодні Україна знову перейшла на літній час

У ніч із 29 на 30 березня 2025 року українці традиційно перейдуть на літній час. О 3:00 ранку стрілки годинника потрібно перевести на одну годину вперед — тобто одразу на 4:00. Це означає, що спати доведеться на годину менше.
переглядів: 95
У Рівному випустять понад 230 врятованих кажанів

Третій зимовий сезон філії Ukrainian Bat Rehabilitation Center у Рівненському зоопарку завершується, і понад 230 врятованих тварин повернуться у дику природу.
переглядів: 219
З квітня змінюється порядок виплати лікарняних

З 4 квітня 2025 року в Україні змінюється механізм виплати лікарняних. Відтепер застраховані особи зможуть отримувати виплати не лише за основним місцем роботи, а й за місцем роботи за сумісництвом.
переглядів: 272
Сьогодні вночі Україна переходить на літній час

У ніч з 29 на 20 березня о 03:00 стрілки годинника потрібно перевести на одну годину вперед.
переглядів: 286