Ціни, тарифи, паспорти і грип. Що зміниться у листопаді
Із 1 листопада ціна на газ для населення в Україні становитиме 8548,92 грн за тисячу кубометрів.
"Нафтогаз" назвав кінцеву ціну на “блакитне паливо” для населення після її підвищення. Для підприємств теплокомуненерго вона становитиме 8361,85 грн за тисячу кубометрів. Тарифи діятимуть до 30 квітня 2019 року включно. Про це у вівторок, 30 жовтня, повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України". У "Нафтогазі" зазначають, що нова ціна газу сформована з урахуванням вимог постанови Кабінету міністрів України від 19.10.2018 р. №867, яка затверджує нову формулу розрахунку вартості газу.
Нагадаємо, 19 жовтня уряд підвищив ціну на газ для населення і підприємств теплокомуненерго з 1 листопада на 23,5%. Таке рішення пов’язане з вимогами Міжнародного валютного фонду (МВФ).
Збільшені тарифи на тепло і гарячу воду українці побачать у своїх платіжках не раніше, як у грудні, заявив міністр соцполітики України Андрій РЕВА. Він пояснив, що затвердження вищих тарифів на опалення через подорожчання газу – це процедура, на виконання якої потрібен час. “Не раніше першого грудня”, – сказав міністр і припустив, що тарифи на тепло і гарячу воду зростуть на 16%. А от платіжки за газ з вищими тарифами українці отримають уже відповідно до подорожчання газу з 1 листопада.
Ціну на газ піднято: як і коли зростуть тарифи для населення
Тарифи на стаціонарний телефон
Із 1 листопада на 3-7 гривень підвищаться тарифи на фіксований телефонний зв'язок для населення (як міст та райцентрів, так і сіл та селищ міського типу).
Вартість стаціонарного телефонного зв'язку у середньому зросте на 17% в містах і на 18,8% в селах. Нові граничні тарифи для “Укртелекому” своїм рішенням №488 затвердила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).
Максимальна абонплата за стаціонарний телефон без погодинної оплати місцевих дзвінків, підключений по окремій лінії, з 1 листопада поточного року збільшиться з нинішніх 43, 85 грн до 51,30 грн. А тариф при погодинній оплаті місцевих розмов зросте з 42,56 грн до 49,80 грн.
Паспорт-книжечку можна буде замінити на ID-картку
Із 1 листопада з’явилася можливість для всіх громадян України обміняти звичну синю паперову книжечку на пластикову картку у будь-який час. Досі ID-картку видавали, коли людина змінювала прізвище, досягала певного віку або ж губила старий документ.
У міграційній службі кажуть: обов’язкова заміна поки не передбачена. Відповідно до законодавства, видані раніше документи чинні до завершення строку їх дії.
Нагадаємо, внутрішні паспорти нового зразка у вигляді пластикової ID-картки в Україні почали видавати з 1 січня 2016 року. Перший паспорт у вигляді ID-картки видається безкоштовно, в разі заміни чи відновлення посвідчення особи доведеться сплатити адміністративний збір у розмірі 279 гривень.
Погода - перші морози та мокрий сніг
Чим ближче до грудня, тим нижче буде опускатися температура повітря, повідомляє “Метеопрог”. Перші два тижні листопада температура триматиметься в межах +4…10°С. З кожним днем ставатиме все холодніше. В останній тиждень листопада стовпчики термометрів показуватимуть +3…4°С вдень, нічна температура повітря коливатиметься в межах -1…+1°С, пишуть fakty.com.ua. Довгострокові прогнози синоптики вказують на те, що буде мало дощових днів. Буде переважати прохолодна малохмарна погода.
Народний синоптик Володимир ДЕРКАЧ прогнозує, що останній місяць осені розпочнеться з погожих днів, проте далі буде різке похолодання. Листопад принесе дощі, сніг та рвучкі пориви вітру. Він зауважив, що останні дні місяця мають бути трохи теплішими, а далі слід очікувати на нове похолодання, інформує 24tv.ua.
“Початок листопада буде сухий”, – каже народний синоптик Леонід ГОРБАНЬ. – Після 7 числа очікуються морози до -3°C. Найхолодніше буде на сході та півночі. Найтепліше – на Закарпатті, Прикарпатті й півдні. “Листопад почнеться теплом. Якщо десь і випаде сніг, то довго не лежатиме. Сніг затримається хіба 19-24 листопада. Тоді температура опуститься до -9 градусів морозу”.
Магнітні бурі у листопаді 2018 (ПРОГНОЗИ)
Епідемія грипу
Підйом захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в Україні традиційно розпочнеться у другій половині листопада, а пік очікується на початку грудня. Про це заявив генеральний директор Центру громадського здоров'я МОЗ України Володимир КУРПІТА. У відомстві попереджають, що на грип в цьому сезоні ризикують захворіти понад 13 мільйонів жителів нашої країни. "У групі ризику десь 13,5 мільйона українців, тобто 30% мають високий шанс заразитися або отримати ускладнення від грипу", – заявив Володимир Курпіта.
Цього року до нас можуть “завітати” три види вірусів : 1) типу A/Michigan/45/2015 (H1N1) pdm09; типу A/Singapore/INFIMH-16-0019/2016 (H3N2); типу B/Colorado/06/2017. Медики зазначають, що найкращий спосіб уберегтися від грипу – зробити щеплення.
Чи потрібно робити щеплення проти грипу?
Заборона рибалити у зимувальних ямах
Рівненський рибоохоронний патруль видав наказ про заборону лову водних біоресурсів у зимувальних ямах з 1 листопада і до закінчення зимового періоду.
Дозволяється рибалити вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять одиниць на одного рибалку. А на водоймах, де впроваджене платне рибальство, – не більше десяти гачків на одну особу.
Порушникам “світить” штраф від 34 до 680 гривень.
Крім штрафу, за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину, наприклад: судака – 510 грн, сома – 425 грн, форелі – 340 грн, щуки – 340 грн, сазана (коропа) – 306 грн, білого амура – 255 грн, товстолобика – 255 грн, білизни (жереха) – 255 грн, рибця звичайного – 255 грн, ляща – 170 грн, лина – 119 грн, плітки – 85 грн, краснопірки – 68 грн, підуста – 34 грн, плоскирки – 34 грн, карася – 17 грн тощо.
“Звертаюсь до рибалок та всіх свідомих громадян з проханням повідомляти про виявлені випадки браконьєрства в області за телефоном “гарячої лінії” патруля: (093) 263-39-32. Вчасно надана громадянами правдива інформація не раз допомагала інспекторам не тільки затримувати порушників, а й запобігати порушенням, – повідомив заступник начальника управління – начальник відділу охорони водних біоресурсів "Рибоохоронний патруль": Олександр НОВАК.
Більше інформації про зміни, які очікуються у листопаді, - у свіжому номері газети "ОГО" №44 від 1 листопада 2018.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Церковний календар на листопад 2018
Посівний календар на листопад 2018
погода, тарифи, ціна на газ, зміни у листопаді 2016, споживач
Справедлива система бронювання: що зміниться з 15 листопада
Справедлива й прозора система бронювання є одним із важливих питань для бізнесу.
переглядів: 313
Посадка часнику під зиму: як отримати ранній врожай
Правильно висаджений часник не тільки витримає зиму, але й виросте міцнішим і стійкішим до хвороб.
переглядів: 310
Які овочі висаджувати восени, щоб отримати ранній врожай
Посадка овочів і зелені під зиму може забезпечити свіжу зелень уже на 2-3 тижні раніше звичайного терміну.
переглядів: 740
Заборона пальмової олії в Україні: що зміниться для споживачів
Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №5148, який обмежує використання пальмової олії у харчових продуктах, зокрема у дитячому харчуванні.
переглядів: 464
Не тільки на новорічний стіл: Мандарини допоможуть у догляді за шкірою та волоссям
Мандарини — це не лише один із найулюбленіших зимових фруктів, а й справжній скарб для догляду за шкірою та волоссям. Їхній яскравий колір і свіжий аромат піднімають настрій, а високий вміст вітамінів і мінералів робить мандарини чудовим інгредієнтом для домашніх косметичних процедур.
переглядів: 367