До чого готуватись власникам нерозмитнених авто?
Математика розмитнення
Як було передбачено ще у першому читанні, акцизний податок на імпортні авто розраховуватиметься за сталою формулою. Загальна сума дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт об’єму двигуна та коефіцієнт віку.
Базова ставка для авто з бензиновим двигуном до 3 000 см3 становитиме 50 євро, для авто на дизелі – 75 євро. Якщо об’єм двигуна перевищує 3000 см3, то базова ставка буде вищою: для бензину – 100 євро, дизелю – 150 євро.
Важливо знати, що порівняно з попередньою версією законопроекту нардепи знизили граничний коефіцієнт віку до 15 років. Тобто навіть у разі розмитнення старшого авто до нього буде застосовуватись граничний коефіцієнт 15. Так, наприклад, акциз на двадцятирічне авто з дизельним двигуном об’ємом 1600 см3 коштуватиме 1800 євро. Таким чином, 75 євро х 1,6 (1600 см3/1000) х 15 років = 1800 євро.
«Євробляхобізнесмени для завезення одної бляхи беруть з людей від 1000 до 1500 євро. Людина краще заплатить ці 700 євро в бюджет за автівку, а не 1000 євро посереднику», – зауважує генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.
Попри те, що коефіцієнт віку був знижений, в організації «Авто Євро Сила», яка представляє інтереси власників автомобілів на європейських номерах, розкритикували ухвалені закони. За словами лідера організації Олега Ярошевича, вони виступали за повне скасування коефіцієнту віку в розрахунку вартості акцизу.
Зі свого боку автори законопроекту пояснюють, що формула розрахунку має своє економічне обґрунтування, тому просто скасувати один із показників не можна.
За словами голови профільного комітету Ніни Южаніної, закономірно, що акциз на старші та потужніші авто буде вищий. Але у водіїв таких авто буде можливість зекономити, адже закон передбачає строки для пільгового розмитнення. Так, протягом 90 днів після набуття чинності закону власники авто зможуть розмитнити його з 50% знижкою.

«Власників закликаю у передбачений законом термін скористатися пільговим порядком розмитнення і утриматися від акцій протесту. Без податків не буває армії, без податків не буває доріг, без податків не буває освіти. І державу будують не президенти, не уряди, не депутати, а платники податків. Це має стати аксіомою, і підписання зазначених законів – крок у тому напрямку», – підкреслив Петро Порошенко після підписання законів.
Згідно із законом, усі кошти, отримані від розмитнення авто, повинні надійти до Пенсійного фонду. За попередніми розрахунками уряду, ця сума може сягнути 1 млрд грн.
Розмитнюй або відповідай
Окрім нових акцизів, ухвалені закони регламентують терміни, протягом яких нерозмитнені авто можуть перебувати в Україні. Ввезення авто з іноземною реєстрацією для комерційної діяльності допускається терміном до 10 діб, для особистих потреб – до 30 діб. Якщо авто на єврономерах перебуває на території держави більше ніж місяць, воно підлягає державній реєстрації, інакше на власників чекає адміністративне покарання.
Відповідно до нових правил, поліція отримає доступ до інформації митників і зможе зупиняти порушників за кермом «євроблях». Закон передбачає великі штрафи за перевищення термінів транзиту. За один день прострочення з порушника буде стягнуто 170 гривень штрафу, а за 10 днів – вже 3 400 гривень. Зайвий місяць перебування такого авто в Україні коштуватиме порушнику 170 000 грн. Також за перевищення терміну на 30 днів машину можуть конфіскувати за рішенням суду.
«Передусім скасовано норму, яка дозволяла порушувати митні правила протягом року, але бути притягненим за це до відповідальності лише один раз. Крім нині чинного штрафу – в розмірі 8500 гривень за порушення митних правил у термін більше ніж десять діб – введено нові санкції. Заборонено використовувати таке авто у підприємницькій діяльності. Тож таксиста на «євробляхах» мають штрафувати на 34 000 гривень», –розповідає керівник юридичної компанії «Автопоміч» Дмитро Малех.
Експерти зауважують, що не варто сприймати підвищення штрафів як «полювання на відьом». Адже штрафи не застосовуватимуться до авто під час пільгового періоду розмитнення, тобто протягом 180 днів після набуття законом чинності. Тож власники авто на єврономерах матимуть півроку, щоб розмитнити авто або вивезти його за кордон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як каратимуть власників "євроблях" за блокування автошляхів
Нардепи прийняли рішення щодо "євроблях" (+ЦІНИ НА АВТО)
На вулицю “євробляхерів” прийшло свято?

Авто Євро Сила, Олег Ярошевич, закон про євробляхи, розмитнення авто, євробляхи, споживач
Як приготувати ідеальне ризотто: ключові поради для ідеальної текстури

Ризотто — страва, яка на перший погляд здається простою, але насправді потребує точності та уважності. Один необережний крок — і замість ніжної кремової текстури ви отримаєте розварену кашу або пересушений рис. Втім, є простий спосіб, що допоможе уникнути помилки та досягти бажаного результату.
переглядів: 496
Мошки атакують: що робити, щоб уникнути укусів та алергії

Ось дочекалися тепла та плануємо купу справ з роботи та відпочинку на свіжому повітрі, на це сподіваються також і перші представники кровососів — мошки.
переглядів: 188
Догляд за молодими огірками: як поливати та чим підживити після сходів

Огірки — популярна овочева культура, яка потребує уважного догляду вже з перших днів після появи сходів. Правильне підживлення й догляд у цей період формують міцну основу для подальшого розвитку рослини, здорового цвітіння та високого врожаю.
переглядів: 703
Несподівані новини: астропрогноз на п'ятницю

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 23 травня.
переглядів: 303
У Рівному на вулиці Приозерній оновили вуличне освітлення

У Рівному на вулиці Приозерній завершили ремонтні роботи системи зовнішнього освітлення.
переглядів: 317