Як зберігати взимку часник і гладіолуси?
Як поливати кімнатні рослини взимку?
Якщо на бульбоцибулинах гладіолусів утворилися хворі місця, виразки, пліснява тощо, їх відбраковують й викидають повністю хворі екземпляри.
Якщо уражені місця невеликі, вирізають їх і змащують… звичайною зеленкою і припудрюють попелом. А потім складають у ємності з піском чи у провітрювані картонні коробки, паперові пакетики або ж просто загортають у кульок з газети.
Найкраще місце для зимівлі посадкового матеріалу гладіолусів - підвал, підійде неопалювана лоджія або нижній ящик для зберігання овочів в холодильнику (але подалі від моркви та буряків!).
Добре, якщо кожен сорт гладіолусів тримати в окремій ємності чи пакеті, ще й відсортувати цибулини за розмірами. «Дітки», щоб не втратили схожість, увесь час тримають у холодильнику, де стабільна температура і вологість.
Якщо бульби жоржин починають загнивати, обрізають їх до здорової частини, а зріз присипають товченим деревним вугіллям.
Що стосується домашніх запасів часнику, регулярно передивляються і відсортовують погані, розм’яклі, висохлі, вражені гниллю та пліснявою, а також пророслі головки часнику.
Ярові сорти часнику традиційно зберігають теплим способом - у картонних коробках, полотняних мішечках або у відкритих поліетиленових пакетах в сухому місці при кімнатній температурі. Щоправда, такий часник швидше засихає, хоч і не втрачає своїх корисних властивостей.
Озимі сорти часнику, які у теплі й вологості швидко пускають стрілки, найкраще тримати в сухому холодному місці.
Що робити з кімнатними рослинами, яким некомфортно зимувати на підвіконні?
Головки часнику уважно роздивляються і й перевіряють на дотик з усіх боків.
При необхідності розділяють на окремі зубчики – цілі непророслі ще певний час можна зберігати при температурі 0…-2. Наприклад, насипати в банку, пересипавши сіллю або борошном (щоб вбирали зайву вологу), накрити кришкою і покласти в холодильник.
Можна почистити зубчики часнику, зрізати хворі місця, скласти їх у баночку, залити олією і тримати в холодильнику. Зубчики вже готові до вживання й нарізання, а олія набуває приємного часникового аромату.
Здорові часничини, що вже пустили паростки, трохи чистять, не пошкодивши денця та верхівки, і пускають в діло – на «вигонку» або в їжу. Все одно цибуля й часник, які прокинулись і пішли в ріст, до весни не долежать.
Перед тим, як зубчики часнику висадити в ґрунт, їх для дезінфекції витримують кілька годин у теплому слабкому (0,7%) розчині марганцівки.
Найпростіший спосіб виростити зелену цибулю вдома на підвіконні

холодильник, взимку, зберігання, жоржини, гладіолуси, часник
День ангела 4 липня: хто святкує та як привітати

У п’ятницю, 4 липня 2025 року, день ангела святкують багато чоловіків і жінок.
переглядів: 219
Астропрогноз на місяць: чого чекати від липня?

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на липень 2025.
переглядів: 128
Що святкують 4 липня і які прикмети слід врахувати

Сьогодні в Україні відзначають православне свято на честь святителя Андрія Критського.
переглядів: 177
Як приготувати літній напій: рецепт, що врятує у спеку

У спекотну пору року особливо хочеться чогось освіжаючого, легкого й водночас смачного. Літній напій має не лише втамовувати спрагу, а й дарувати відчуття прохолоди й енергії.
переглядів: 268
Як хмарні сервіси та IP-телефонія змінюють підходи до управління кол-центрами

За даними NUACOM, у 2024 році близько 75% кол-центрів вже перейшли на IP-телефонію, що дозволило знизити витрати до 30% та покращити якість дзвінків на 40%. Крім того, ринок хмарних контакт-центрів у 2024 році оцінювався в $31,2 млрд і прогнозується, що до 2034 року він зросте до $222,9 млрд. Дізнайтесь, як віртуальна АТС трансформує кол-центр та робить його гнучким, масштабованим та ефективним.
переглядів: 284