Чи можливий в Україні 4-денний робочий тиждень
Чи вигідний для українців 4-денний робочий тиждень?
Так, на момент проведення дослідження 82% респондентів зазначили, що працюють за 5-денним графіком. Тільки 2% працюють 4 дні на тиждень, 6% працюють у режимі шестиденки, 5% – позмінно, 3% – самостійно регулюють свій робочий графік, решта 2% відзначили варіант «інше». Одностайності у питанні, який графік учасники вважають найкомфортнішим, немає. Проте є три формати, які найбільш комфортні для значної кількості респондентів: графік, при якому людина самостійно регулює свою зайнятість (41%), 4-денний (30%) та 5-денний (25%).

Ті, хто надає перевагу самостійному регулюванню робочого графіка, зазначають: плюси закладені вже у самому формулюванні. Адже можна самостійно вирішувати, коли працювати, а коли займатись особистими питаннями. І не потрібно відсиджувати робочі години, коли фактичної роботи немає.
Серед аргументів на користь 4-денного робочого тижня – ідеальне співвідношення роботи та дозвілля. За словами респондентів, третій вихідний дозволив би відвідати державні інстанції, які працюють 5 днів, приділити час вирішенню особистих питань, відновити сили. З іншого боку, можливість відпочити збільшила б ефективність у робочі дні.
Святкові та вихідні дні 2019 року
Але варто зазначити, що прихильники є й у традиційного 5-денного робочого тижня. Адже, за словами респондентів, такий графік дисциплінує, а також він зручний для комунікації з клієнтами. Ті, хто не встигає виконувати всі завдання у 5-денний термін, навіть волів би про 6-дений робочий тиждень, проте кількість таких респондентів невелика.
Цікаві данні показало й опитування, скільки часу користувачі порталу hh.ua працюють офіційно, а скільки їм фактично необхідно для виконання робочих завдань. Так, найпоширеніший варіант – 8-10 годин робочого часу на добу. Однак фактично більше 70% зазначили, що робота займає у них менше часу: 32% – витрачають до 5 годин, 40% – 5-7 годин.

Таким чином, можемо зробити висновок, що співробітникам часто не вистачає часу для вирішення особистих питань. І в світлі того, що іноді робочі години «пустують», ініціатива, озвучена в Давосі, прийшлась би більшості українських працівників до душі.

офіційне працевлаштування, робочий графік, продуктивність праці, робочий тиждень, форум в Давосі, робота
Як зберегти свіжість хліба надовго

Свіжоспечений хліб із рум’яною скоринкою та ніжною, м’якою м’якушкою — справжня гастрономічна розкіш. Білий, житній чи зерновий — кожен має своїх поціновувачів. Та скільки разів ми стикалися з розчаруванням, коли вже наступного дня хліб ставав твердим і сухим?
переглядів: 391
П’ять простих налаштувань, які допоможуть смартфону працювати довше

Ми живемо в епоху, коли смартфон — не просто засіб зв’язку, а особистий помічник, навігатор, розважальний центр і навіть кишеньковий офіс.
переглядів: 391
Як розписати писанку: інструменти, техніка, орнамент

Розпис писанки — це не просто творчий процес. Це глибоке занурення у власне "я", спосіб осмислення світу і форма збереження культурної спадщини. Писанка — це не лише великодній символ, а живий код української нації, в якому переплітаються естетика, духовність і історична пам’ять.
переглядів: 381
Компенсація для роботодавців: як отримати підтримку за працевлаштування молоді

Роботодавці в Україні мають можливість отримати фінансову компенсацію за працевлаштування молодих фахівців. Про це повідомляє Державна служба зайнятості. Ініціатива спрямована на підтримку бізнесу та створення додаткових можливостей для молоді, яка лише починає свій професійний шлях.
переглядів: 421
Як перевірити масло вдома: кілька простих рецептів

Вершкове масло — постійний гість на кухні багатьох українських родин. Його цінують не лише за універсальність у приготуванні страв, а й за поживні властивості.
переглядів: 303