У Рівному відбудуться змагання із шашок-100
Змагання стартують 9 лютого. Урочисте відкриття та початок змагань заплановані на 11:30.
Про це повідомили з Рівненського регіонального центру "Інваспорт".
Довідка: Існує багато різновидів шашок. У більшості з них гра ведеться на клітинковій дошці, гравці почергово роблять хід, пересуваючи одну зі своїх шашок по діагоналі. Шашка може перестрибнути через шашку супротивника, якщо за тією є вільне поле. При цьому шашка супротивника знімається з дошки.Бити фігуру в шашках обов'язково. При досягненні шашкою останнього ряду вона стає дамкою. Дамка може рухатись по діагоналів, в одному напрямі, і пройти велику кількість кліток. Гра ведеться до повного знищення сил супротивника. Якщо такого знищення досягти неможливо, реєструється нічия.
У міжнародних шашках гра проходить на дошці розміром 10х10, тому міжнародні шашки називають ще стоклітковими. Для нотації чорні поля пронумеровані від 1 до 50, починаючи зверху. На початку гри шашки розташовуються на полях 1-20 (чорні) і 31-50 (білі). Першими ходять білі.
Загальні правила гри дуже схожі на правила російських шашок, однак є три відмінності.
Правило більшості — при кількох варіантах побиття гравець зобов'язаний побити максимальну кількість шашок.
Якщо шашка потрапляє на дамкове поле під час побиття, то вона стає дамкою тільки з наступного ходу.
Якщо шашка в процесі побиття пройшла через дамкове поле, але була зобов'язана бити далі, зупинившись врешті на недамковому полі, то вона залишається простою шашкою.
Стокліткові шашки з огляду на більший розмір дошки і більшу кількість шашок, а також на специфічні правила, є комбінаційнішими, ніж російські. Однак, для того, щоб упіймати одну дамку супротивника гравцеві потрібно чотири свої дамки (в російських шашках вистачає трьох, якщо захоплена велика діагональ), що спричиняє в іграх на високому рівні велику кількість нічиїх.
(За повідомленням Вікіпедії, uk.wikipedia.org)
Міжнародні шашки, шашки-100, інваспорт, параспорт, змагання, шашки, життя
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 197
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 486
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 202
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
З 1 лютого 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 217
Як написати якісну наукову статтю: рекомендації фахівців
31 січня у онлайн режимі Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено міжнародний науково-практичний семінар: «Підготовка наукових публікацій здобувачами освітньо-наукового рівня (доктор філософії): актуальні питання сьогодення.
переглядів: 220