10.02.2019, 11:20

Посівний календар на 2019 рік

Сприятливі та несприятливі дні для замочування насіння, сівби, садіння та пересаджування городніх культур і квітів.
Для зручності садівників-городників, дачників газета "ОГО" №6 від 7 лютого надрукувала МІСЯЧНИЙ ПОСІВНИЙ КАЛЕНДАР на 2019 рік. 


Натисніть, щоб збільшити зображення
Натисніть, щоб збільшити зображення

З його допомогою ви зможете планувати роботу з розсадою та на ділянці у весняний посівний сезон. Адже найважливіші місяці для сівби та садіння городини і квітів — з лютого по червень.

Досвідчені дачники, садівники городники та любителі квітів стверджують, що використання місячного посівного календаря допомагає спланувати посівні роботи і покращити майбутній урожай.

Як скласти посівний календар самостійно

Якщо ж під рукою немає посівного календаря, допоможуть загальні рекомендації:

- Культури, що ростуть над землею, краще садити в період Місяця, який росте - у період від Молодика (Молодого або Нового Місяця) до Повні (Повного Місяця, Місяця уповні). У фазі Місяця, що росте, щедрий врожай дадуть рослини, які дають плоди, листя, пагони та квіти.

- Рослини, у яких плоди розвиваються під землею (корінці), треба садити у період Місяця, коли він спадає (від Повні до Молодика). У фазі, коли Місяць спадає, добрий врожай дають коренеплоди, цибулинні та бульбо-цибулинні, саме тоді найкраще розвивається підземна частина рослин, коріння дерев та кущів.

- Найбільш родючими знаками зодіаку вважаються “водні” знаки: Рак, Риби і Скорпіон. Коли Місяць перебуває під впливом цих знаків, можна висаджувати практично будь-які рослини і розраховувати на добрий урожай. Досить родючі Телець, Терези, Стрілець та Козоріг. Нейтральні знаки зодіаку для рослин: Овен, Близнюки, Діва, не дуже врожайний Лев.

- Найбільш несприятливим періодом для сівби, садіння, а особливо пікірування й пересадки рослин є Місяць у знаку Водолія.

- У фазі Молодика і Повного Місяця землю й рослини краще не чіпати – ні полоти, ні сіяти, ні садити, ні обрізати не можна. Рослини можуть захворіти й навіть зовсім загинути.

Посівний календар 2019 у форматі PDF

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 помилок при вирощуванні помідорів
Що можна і чого не можна, коли Місяць - молодик?
Найпростіший спосіб виростити зелену цибулю вдома
Вирощуємо зелень на підвіконні

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram
Щасливе Рівне