Як зареєструвати права на нерухоме майно?
В нашій державі обов’язковій державній реєстрації прав на нерухоме майно підлягають:
право власності;
речові права, похідні від права власності такі як право користування (сервітут), право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій), іпотека тощо;
право власності на об’єкт незавершеного будівництва.
До кого необхідно звернутись?
Сьогодні державну реєстрацію, зокрема права власності на об’єкти нерухомого майна (квартиру) здійснюють:
виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації;
акредитовані суб’єкти;
нотаріуси.
Які документи необхідно подати для державної реєстрації права власності?
Для реєстрації права власності на нерухоме майно на підставі рішення суду необхідно подати такі документи:
паспорт та податковий номер;
рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно або ухвали суду про затвердження (визнання) мирової угоди з оригіналом підпису секретаря та мокрою печаткою;
квитанція про сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав.
Як довго чекати?
Загалом державна реєстрація права власності та інших речових прав (крім іпотеки) проводиться протягом 5 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав і становить 190 грн.
За бажанням особи, реєстраційні дії можуть вчинятись у менші строки, але доведеться сплатити додатково. За реєстрацію протягом 2 робочих днів – 1920 грн, за реєстрацію протягом 1 робочого дня – 3840 грн, а якщо протягом 2 годин – 9600 грн.
Чи можуть відмовити у державній реєстрації прав?
Так, Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» містить перелік обставин через дію яких, може бути відмовлено у державній реєстрації прав. Наведу декілька з них:
заявлене речове право, обтяження не підлягають державній реєстрації відповідно до цього Законузаява про державну реєстрацію прав подана неналежною особою;
подані документи не відповідають вимогам, встановленим Законом;
подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно;
наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями;
наявні зареєстровані обтяження речових прав на нерухоме майно;
заявника, який звернувся із заявою про державну реєстрацію прав, що матиме наслідком відчуження майна, внесено до Єдиного реєстру боржників.
Який результат розгляду поданих документів?
За результатом розгляду заяви та документів, поданих для державної реєстрації прав, державний реєстратор приймає рішення щодо державної реєстрації прав або щодо відмови в такій реєстрації.
Після проведення реєстраційних дій та внесення відповідного запису до Державного реєстру прав, формується витяг з такого реєстру, після чого реєстратор/нотаріус роздруковує витяг без використання спеціальних бланків з проставленням підпису та печатки. Тобто витяг з реєстру, що підтверджує проведення реєстрації права власності.
Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.
житло, поради, нерухомість, права на нерухоме майно, споживач
Для мешканців змінився механізм подачі заяви на отримання субсидій

Нові вимоги діють уже з 1 січня цього року.
переглядів: 237
Офіційний курс валют на 16 січня

Сьогодні Нацбанк встановив таку офіційну вартість іноземної валюти.
переглядів: 223
Можна змінювати по батькові: як це зробити

В Україні набув чинності закон, який дозволяє громадянину самому обирати своє по батькові.
переглядів: 294
Містам 30-кілометрової зони АЕС планують повернути пільги

У міністерстві енергетики думають над тим, як повернути пільгові тарифи для міст, які розташовані в зоні АЕС. Рівненщині теж може "пощастити" потрапити до тих обрастей, де 30-кілометрова зона поверне пільгові тарифи.
переглядів: 307
Відомий рівнянин отримав 1000 гривень за справну оплату за газ

Відомий медійник, засновник Видавничого дому "ОГО" Віктор Данилов став щасливим переможцем акції від "РівнегазЗБУТ".
переглядів: 359
Як жителям Рівненщини перейти до нового постачальника газу? Покрокова інструкція

ВУкраїні наразі діють ринок електроенергії та ринок природного газу. Тому споживачі можуть самостійно обирати постачальників енергоносіїв.
переглядів: 880
В Україні встановили тимчасову ціну на газ

Для всіх побутових споживачів в Україні пропонується запровадити державне регулювання ціни на газ на період дії карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 13 січня.
переглядів: 339
Выбираем вал отбора мощности

В составе гидравлической системы любой машины и спецтехники имеется вал отбора мощности. Данный агрегат в паре с коробкой отвечает за отнятие и перенаправление крутящей силы от мотора к приводу гидравлики. Активируется устройство оператором извне и способно менять скорость вращения и направление.
переглядів: 69
Мешканці Рівненщини можуть реструктуризувати заборгованість за комуналку

Енергопостачальні компанії пропонують жителям Рівненщини заключати договори реструктуризації боргів на вигідних умовах для споживачів.
переглядів: 350