21.04.2019, 20:09

Хто переміг на виборах? (Дані національного екзит-полу)

зображення з ukrinform.ua

Перші результати перегонів за крісло Президента.
За результатами Національного екзит-полу станом на 18:00, на виборах Президента України Володимир Зеленський набирає 73,2% голосів виборців, а Петро Порошенко — 25,3%.

При цьому 1,5% респондентів вказали, що викреслили обох кандидатів або зіпсували бюлетень.

зображення з ukrinform.ua
зображення з ukrinform.ua


Такі дані Національного екзит-полу, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва", оприлюднено на прес-конференції в Укрінформі.

Польовий етап дослідження "Національний екзит-пол-2019" здійснюють дві провідні українські соціологічні компанії – Київський міжнародний інститут соціології та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

Генеральна сукупність екзит-полу – виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України (крім спеціальних дільниць – лікарні, тюрми, військові частини, закордонні дільниці, та за винятком окупованих територій).

зображення з ukrinform.ua
зображення з ukrinform.ua


Вибірка є репрезентативною для України в цілому та для її 4 регіонів (захід, центр, схід, південь). Кількість виборчих дільниць – 300 (по 150 для кожної соціологічної компанії). На кожній виборчій дільниці працювали два-три інтерв’юери. Усього їх задіяно близько 750. Обсяг вибірки – близько 13 тисяч респондентів.

Читайте також: ЦВК поки не отримала жодної скарги про виборчі порушення
Застосовувалася методика "таємного голосування", оскільки вона зменшує кількість відмов і суттєво підвищує надійність даних екзит-полу.

Статистична похибка вибірки з урахуванням дизайн-ефекту не перевищує 1,3%, але є ще систематичні похибки, які залежать від різних чинників (щирість респондентів, погодні умови тощо). Виходячи з досвіду попередніх екзит-полів, що були проведені за такою самою методологією, соціологи припускають, що похибка вибірки не перевищує 3%.

Про це повідомляє Укрінформ.

Нагадаємо, що офіційно результати ЦВК має повідомити до 1 травня 2019 року. Інавгурація президента запланована на 3 червня 2019 року.

Довідка: Опи́тування на ви́ході (е́кзи́т-пол, екзитпул, від англ. exit poll) або післяви́борче опи́тування — опитування виборців, що проводиться соціологічними службами на виході з виборчих дільниць (англ. polling station) у день голосування, з метою прогнозування його результатів до часу оголошення офіційних даних виборчими комісіями.

Виборців опитують на умовах нерозголошення. Виходячи з припущення, що більшість відповідає правдиво, дані таких опитувань використовують для порівняння з офіційно оприлюдненими результатами голосування. У день виборів дані опитування широко висвітлюються на телебаченні та у пресі (Вікіпедія).
Щасливе Рівне