Як захистити розсаду від медведки(+ПОРАДИ)
Особливо великої шкоди розсаді завдає капустянка (або так званий “вовчок”), у народі відома як ведмедка. Вона полюбляє оселятись на городах та дачних ділянках. Цей шкідник пошкоджує майже всі овочеві та кормові культури, а саме: виїдає висіяне насіння, підгризає коріння, а в коренеплодах овочів і бульбах картоплі прогризає великі порожнини. Капустянка переважно перебуває у землі і лише інколи вилазить на поверхню. Вона живиться ґрунтовими безхребетними, зокрема дощовими черв’яками та шкідливими комахами.
Готуємо розсаду перцю до висадки у відкритий грунт
Відловлювання ведмедки не допоможе позбутися її повністю. Натомість більш дієвим методом буде створення несприятливих для її розмноження умов.
Для цього у період яйцекладки (кінець травня – початок червня) слід двічі-тричі розпушувати ґрунт на глибину 10-15 см. Крім того, треба знищити відкриті нори та знайдені гнізда. Прополювання і глибоке розпушування також є згубними для цього шкідника. Найкраще у боротьбі з капустянкою діяти комплексно. Зокрема корисними будуть такі заходи:
- якщо існує загроза пошкодження розсади овочевих культур вовчком, її коріння перед висадкою треба обробити суспензією “Актари” (1,5-2 г розчинити у 10 л води), або препарату “Престиж” (100 мл/10 л води); також можна полити розсаду цим розчином;
- використовують і приманки з інсектицидів: на 1 кг відвареної кукурудзи або пшениці додають до 30 мл нерафінованої олії та 3 пачки по 1,4 г препарату “Актара”. Цю приманку ховають у ґрунт на глибину 2-3 см;
Сіль, гірчиця і газована вода проти шкідників на городі
- розставлені на ділянках на відстані 1,5 м зелені хвойні гілки та висаджені чорнобривці теж допоможуть відлякати цього шкідника;
- є готові приманки з хімічних препаратів (Рембек, ВГ (3-7 г/м²); REM, ГР (“АнтиМедведка”) 3-7 г/м²) та інші дозволені для використання.
Увага, використовуючи пестициди, необхідно суворо дотримуватись правил їх застосування, техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.
Джерело: http://www.consumer-cv.gov.ua/


відкритий грунт, висаджують розсаду, актара, шкідники, розсада, капустянка, медведка, дача.сад.город
Що робити, щоб мати кращий врожай огірків: ТОП-5 методів

Липень - ідеальний місяць для того, щоб збирати врожай огірків. А скільки є рецептів з цим овочем, в тому числі, які можна вдало законсервувати на зиму. Водночас через спеку та низку інших факторів огірки можуть жовтіти чи не плодоносити. Що ж робити, щоб цього не сталося?!
переглядів: 261
Секрети чудового врожаю перцю

Перець - один із найпопулярніших і часто використовуються в кулінарії овочевих культур. Тому так важливо мати його у своєму городі. Погодьтеся, що набагато приємніше та безпечніше готувати страви з овочів, вирощених власноруч? ⠀ Сьогодні ми розкриємо пару секретів відмінного врожаю перцю!
переглядів: 3364
Коли треба копати часник

Тривалість зберігання часнику залежить не тільки від його сорту, але й від того, коли його викопали із землі.
переглядів: 952
Топ-5 добрив: сад скаже вам дякую!

Представляємо вам 5 універсальних підживлень, які мають бути в арсеналі кожного садівника-городника!
переглядів: 659
Як зробити добриво з бананової шкірки для городу та кімнатних рослин

А ви знали, що бананова шкірка – екологічне та безпечне добриво? Воно підійде для розсади, городу та кімнатних рослин! Розповідаємо, як його приготувати та як використовувати
переглядів: 1108