На Рівненщині творять художники

“Ми запросили найкращих українських художників, які мають власний стиль, тому й не обмежували їх певними темами. Завдання, яке ми поставили перед ними — це якраз представлення власного творчого “Я” на полотнах великого розміру. Роботи художників будуть розміщені в ART-кластері нового корпусу Острозької академії — території сучасного і класичного мистецтва.”, — розповідає куратор пленеру, мистецтвознавець Микола Бендюк.

Художник з Івано-Франківщини Богдан Бринський відкрив для себе Острог по-новому, адже востаннє тут був ще 1993 року.
“Я вражений цим краєм і розквітом Острозької академії. Оскільки моя тематика — це героїзація, визвольна війна, козаччина, Шевченкіана, то у своїй пленерній роботі “Ми із землі Острозької” я зобразив збірний образ князів Острозьких і Шевченка”, — коментує Богдан Бринський.
У цікавій техніці працює художниця Людмила Яремчук. У своїй роботі вона показала Острог, навмисно деформувавши форми архітектурних пам'яток Острога. За словами Миколи Бендюка, такі роботи змушують нас думати й аналізувати, що ж саме хотів сказати художник.

“Життя у нас дуже хаотичне, а дивлячись на ці старовинні пам'ятки, які перебувають у ненайкращому стані, взагалі виникає такий собі внутрішній протест. Ці споруди виділяються на фоні хаосу і хочеться, щоб вони збереглися”, — інтерпретує свою роботу Людмила Яремчук.
Відомий київський художник Юрій Нікітін, картини якого прикрашають студентсько-викладацький храм й інші будівлі Острозької академії, цьогоріч працює над роботою “Історія Гальшки Острозької”, у якій закодував найяскравіші моменти із життя княжної.

Відкриття попленерової виставки відбудеться першого вересня під час Інавгурації-2019 — урочистої посвяти першокурсників у спудеї Острозької академії.
Нагадаємо, грантова заявка відділу міжнародних зв’язків Національного університету «Острозька академія» в черговий раз перемогла у конкурсі Міністерства молоді та спорту на реалізацію проектів у рамках здійснення міжнародних обмінів молоддю.
Нещодавно завершився 22-й Міжнародний Літній Курс «Орф-Шульверк», який відбувся в Національному університеті «Острозька академія».
Національний університет «Острозька академія» спільно із Клайпедським державним університетом прикладних наук (Литовська Республіка) втілюватиме одразу 2 міжнародні проекти.

мистецтво, Острозька академія, пленер, художники, Острог, Рівне, новини Рівного
Робота для кожного: у Рівному наступного тижня пройде Національний ярмарок вакансій

15 травня 2025 року з 10:00 на Театральній площі Рівного відбудеться масштабний Національний ярмарок вакансій, який одночасно пройде в усіх регіонах України – як офлайн у містах обласного та районного значення, так і онлайн на прифронтових територіях.
переглядів: 32
Заморозки та дощі накриють Рівненщину на вихідних

Найближчими днями Рівненську область накриє хвиля холодного арктичного повітря, що призведе до значного зниження температури, нічних заморозків та опадів у вигляді дощу, а місцями навіть мокрого снігу.
переглядів: 105
Мешканець Рівненщини постане перед судом за побиття

До суду скеровано обвинувальний акт щодо 24-річного жителя Дубна, якого підозрюють у заподіянні тяжких тілесних ушкоджень 55-річному чоловіку.
переглядів: 320
У Рівному відкрили меморіальну дошку на честь рівнянина-Захисника

Сьогодні на фасаді Рівненського ліцею №1 відкрили меморіальну дошку на честь загиблого Героя, випускника закладу – Романа Машука.
переглядів: 258
На Рівненщині очікують заморозки

У найближчі дні в нашій області збережеться прохолодна погода з нічними заморозками.
переглядів: 277