Польща звільнила молодь від прибуткового податку
За даними польського уряду, дія цього податкового закону торкнеться близько двох мільйонів чоловік. Завдяки новим нормам про прибутковий податок, працівники до 26 років отримуватимуть вищу зарплату.
Нульовий РIТ поширюється на молодь, яка працевлаштована на основі як трудових договорів (Umowa o pracę), так і договорів доручення (Umowa zlecenie).
Із серпня до кінця 2019-го податок для осіб до 26 років перестане стягуватися тільки на основі отриманих від них заяв. Для цього достатньо роздрукувати заяву (Oświadczenie podatnika do 26), вказати свої дані й віддати роботодавцю. Якщо цього не зробити, до кінця року податок буде продовжувати свою дію, але стягнені кошти повернуть на початок 2020 року, після подачі працівником декларації про доходи (zeznanie roczne PIT).
А вже з 1 січня 2020 по всім працівникам до 26 років РIТ перестане стягуватися автоматично, без заповнення спеціальних заяв.
"За підрахунками компанії з працевлаштування в Польщі "Ворк Лайф", особи до 26 років отримуватимуть на 1,20 злотого більше, ніж отримують зараз при мінімальній ставці в 14,70 злотого брутто. Це означає, що молодь буде отримувати на 10-15% більше, ніж особи старші 26 років", – зазначив експерт з працевлаштування у Польщі, директор представництва в Україні компанії "Ворк Лайф" Володимир Ольоленко.
Вигоди для молодих українців, які їдуть на роботу в Польщу, однозначно будуть, підсумовує експерт, можливо, не дуже захмарні, але відчутні в загальному заробітку, - пише kurs.com.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Трудова міграція: чому українці їдуть на заробітки?
Українські заробітчани встановили рекорд
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
PIT, податок на доходи фізичних осіб, українські заробітчани, молодь, Польща, робота
Як вивести соляні розводи з взуття: прості поради для ідеального вигляду
![](/images/articles/2/small/1739705766.jpg)
Замшеве взуття, зокрема популярні угги, виглядає стильно й чудово зігріває в холодну пору року. Проте зимові дороги часто залишають на ньому неприємні сліди солі. Щоб повернути взуттю доглянутий вигляд, можна скористатися перевіреними домашніми методами.
переглядів: 183
Вініл то любов
Це не просто пристрій для відтворення музики. Вініловий програвач - то портал у інший світ, де звук набуває глибини і теплоти, яких немає в цифровому форматі. Кожен тріск голки, кожне легке потріскування під час прослуховування – це не недоліки, а частина дива. https://soundmag.ua/ru/catalog/vinyl-players/ оберіть в каталозі та готуйтеся до дива, адже перше прослуховування - як відкрити скриню зі скарбами, з якої почали витікати мелодії, наповнені емоціями. Чому?
переглядів: 303
Пенсії для осіб з III групою інвалідності у 2025 році: які суми очікувати
![](/images/articles/2/small/1739551694.jpeg)
Розмір пенсій для людей з III групою інвалідності в Україні залежить від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб. У 2025 році цей показник становить 2 361 грн.
переглядів: 488
Як отримати рекордний урожай смородини: ефективне підживлення, яке варто внести у лютому
![](/images/articles/2/small/1666113225.jpeg)
Смородина — одна з найпопулярніших ягідних культур, і її врожайність безпосередньо залежить від правильного догляду. Традиційні методи підживлення, такі як компост чи торф, не завжди дають очікуваний результат.
переглядів: 482
Як не обморозитися взимку: поради медиків
![](/images/articles/2/small/1739452071.jpg)
Морозні та вітряні погодні умови, що спостерігаються в Україні, значно підвищують ризик обмороження. Найбільш уразливими залишаються відкриті ділянки тіла — ніс, вуха, щоки, підборіддя, а також пальці рук і ніг.
переглядів: 506