Польща звільнила молодь від прибуткового податку
За даними польського уряду, дія цього податкового закону торкнеться близько двох мільйонів чоловік. Завдяки новим нормам про прибутковий податок, працівники до 26 років отримуватимуть вищу зарплату.
Нульовий РIТ поширюється на молодь, яка працевлаштована на основі як трудових договорів (Umowa o pracę), так і договорів доручення (Umowa zlecenie).
Із серпня до кінця 2019-го податок для осіб до 26 років перестане стягуватися тільки на основі отриманих від них заяв. Для цього достатньо роздрукувати заяву (Oświadczenie podatnika do 26), вказати свої дані й віддати роботодавцю. Якщо цього не зробити, до кінця року податок буде продовжувати свою дію, але стягнені кошти повернуть на початок 2020 року, після подачі працівником декларації про доходи (zeznanie roczne PIT).
А вже з 1 січня 2020 по всім працівникам до 26 років РIТ перестане стягуватися автоматично, без заповнення спеціальних заяв.
"За підрахунками компанії з працевлаштування в Польщі "Ворк Лайф", особи до 26 років отримуватимуть на 1,20 злотого більше, ніж отримують зараз при мінімальній ставці в 14,70 злотого брутто. Це означає, що молодь буде отримувати на 10-15% більше, ніж особи старші 26 років", – зазначив експерт з працевлаштування у Польщі, директор представництва в Україні компанії "Ворк Лайф" Володимир Ольоленко.
Вигоди для молодих українців, які їдуть на роботу в Польщу, однозначно будуть, підсумовує експерт, можливо, не дуже захмарні, але відчутні в загальному заробітку, - пише kurs.com.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Трудова міграція: чому українці їдуть на заробітки?
Українські заробітчани встановили рекорд

PIT, податок на доходи фізичних осіб, українські заробітчани, молодь, Польща, робота
Як зберегти свіжість хліба надовго

Свіжоспечений хліб із рум’яною скоринкою та ніжною, м’якою м’якушкою — справжня гастрономічна розкіш. Білий, житній чи зерновий — кожен має своїх поціновувачів. Та скільки разів ми стикалися з розчаруванням, коли вже наступного дня хліб ставав твердим і сухим?
переглядів: 413
П’ять простих налаштувань, які допоможуть смартфону працювати довше

Ми живемо в епоху, коли смартфон — не просто засіб зв’язку, а особистий помічник, навігатор, розважальний центр і навіть кишеньковий офіс.
переглядів: 411
Як розписати писанку: інструменти, техніка, орнамент

Розпис писанки — це не просто творчий процес. Це глибоке занурення у власне "я", спосіб осмислення світу і форма збереження культурної спадщини. Писанка — це не лише великодній символ, а живий код української нації, в якому переплітаються естетика, духовність і історична пам’ять.
переглядів: 401
Компенсація для роботодавців: як отримати підтримку за працевлаштування молоді

Роботодавці в Україні мають можливість отримати фінансову компенсацію за працевлаштування молодих фахівців. Про це повідомляє Державна служба зайнятості. Ініціатива спрямована на підтримку бізнесу та створення додаткових можливостей для молоді, яка лише починає свій професійний шлях.
переглядів: 441
Як перевірити масло вдома: кілька простих рецептів

Вершкове масло — постійний гість на кухні багатьох українських родин. Його цінують не лише за універсальність у приготуванні страв, а й за поживні властивості.
переглядів: 322