27.10.2019, 14:40

27 жовтня - День ангела Назарія

27 жовтня Свята Церква згадує пам`ять святих мучеників Назарія, Гервасія, Протасія та Келсія.
Святі мученики Назарій, Гервасій, Протасій і Келсій постраждали в царювання імператора Нерона, у першому столітті. Святий Назарій народився в Римі і був хрещений єпископом Ліном. Ще в юності святий Назарій вирішив присвятити своє життя проповіді вчення Христового і наданню допомоги гнаним християнам. З цією метою він покинув Рим, і прибув у Мілан.

Відвідуючи християн у Медіоланській темниці, Назарій познайомився там з близнюками Протасієм і Гервасієм. Брати-близнюки народилися в місті Медіолані, сучасному Мілані, у родині багатих римських громадян. Залишившись сиротами, їх батьки були закатовані за християнську віру, брати роздали майно бідним, відпустили на волю рабів і жили в пості і молитві. За сповідання Христа язичники кинули їх у темницю.

Святий Назарій полюбив близнюків і, як міг, полегшував їх страждання. За це язичники побили його і вислали з Медіолана. Святий поїхав у Галію і там успішно проповідував християнство і звернув багатьох язичників. У місті Кимелі він хрестив сина однієї християнки на ім'я Келсій, який став йому вірним учнем і помічником у місіонерських трудах. За проповідь християнства язичники віддали їхнім диким звірам, але звірі не чіпали святих. Потім намагалися втопити мучеників у море, але вони ходили по воді, як по суші. Воїни, які виконували кару, були так вражені, що самі прийняли християнство і відпустили святих мучеників.

Звільнені Назарій і Келсій пішли в Медіолан і завітали в темниці мучеників Гервасія і Протасія. Про це донесли Нерону. Той наказав обезголовити святих Назарія і Келсія. Незабаром після цього стратили і святих братів Гервасія і Протасія. Через багато років, під час правління святого царя Феодосія в п'ятому столітті святитель Амвросій, єпископ Медіоланський, одкровенням згори, відкрив мощі святих мучеників.

Святі мощі, які прославилися багатьма зціленнями, були урочисто перенесені в Медіоланський собор.

Джерело: https://religions.unian.ua/holidays/1001088-27-jovtnya-pamyat-svyatih-muchenikiv-nazariya-gervasiya-protasiya-i-kelsiya.html
Щасливе Рівне