Володимир Коровкін святкує поважний ювілей
– Ми знаємо Вас як самореалізовану, успішну, ділову особистість. Відомо, що людину формує середовище, батьківська сім'я. Чим Вам запам'яталися дитячі роки?
– Цікаве було дитинство. Батько навчив мене верхової їзди, полюванню (першу зброю мені подарували в 7 років). Під час пуску блоку №1 РАЕСЗ роками все це трансформувалося в любов до зброї та стрільби по цілі. Мама була справжньою рукодільницею, швачкою. Я ще хлопчиськом допомагав їй, привозячи на санках тканину й доставляючи назад готові вироби. Оточували мене працьовиті люди - влітку трудились на землі, а взимку йшли вниз Волгою до чувашів і виробляли там шкури домашніх тварин. Добре пам'ятаю війну, чому рано і привчений до праці - необхідно було допомагати матері, коли батько пішов воювати на фронт.

Змалку прокинувся інтерес до літератури. У селі Палех, в п'яти кілометрах від якого ми жили, основним промислом раніше був іконопис, що трансформувалося в радянські роки у виробництво лакових предметів живопису. Іконописні майстерні знаходилися при церквах, які, разом зі священними книгами, нещадно знищувалися радянською державою. Батькові вдалося зберегти деякі з врятованих примірників, які зацікавили мене тодішнього, ще юного хлопця. До того ж, необхідність часто бувати в с. Палех сприяла постійним відвідуванням бібліотеки, ще з часів початкової школи. Улюбленими авторами дитинства були Джек Лондон, Вальтер Скотт, пізніше Пришвін, Купрін, Шевченко, Коцюбинський. Вдома й досі зберігається подарована батьком добірка творів улюблених письменників. Сьогодні читаю швидше філософські речі - трактати Платона, Конфуція, Сократа, Ніцше. Захоплююсь й детективами.

– Як вийшло, що в традиційній селянській родині виріс енергетик?
– Крім сільських трудівників, серед моїх пращурів були і гусари, і моряки, тому я марив військово-морською службою та мріяв навчатися в Санкт-Петербурзі. Вибір же моїх друзів був більш прозаїчним - Іванівський політехнічний інститут. Ось і довелося поступитися вмовлянням мами, не їхати далеко від дому. Варто зауважити, що наша політехніка була переведена з Риги і більшість лекторів були справжніми вченими, а інститут мав хорошу технічну базу. З багатьма своїми однокурсниками перетиналися пізніше, вже працюючи на керівних посадах.

– З яким настроєм Ви отримали направлення до України?
– Сибірська ТЕЦ, де я працював після Челябінська, стала кузнею кадрів для споруджуваних об'єктів атомної енергетики: Смоленської, Чорнобильської, Курської, Калінінської, Южно-Української і, звичайно, Західно-Української (сьогодні - Рівненської) атомних електростанцій. Скерований сюди я був тимчасово, поки не прибуде інший керівник, уродженець Дубровиці. Приїхав на невизначений час, а залишився на все життя. Настільки прикипів душею до цього краю, людей, станції, міста, що в подальшому на всі пропозиції відповідав відмовою. І до сьогодні я не залишаюся байдужим спостерігачем.

– У Вас настільки насичена біографія. Чим наповнене Ваше життя сьогодні?
– Я перебуваю в лавах активних атомників і зараз. Перебуваю в громадській раді при президентові Компанії. Також є членом Міжнародного союзу ветеранів атомної енергетики та промисловості, в якому є і французи, і чехи, і фіни. Як член цього союзу, маю посвідчення міжнародного експерта.
Під Асамблеї 2017 року виступав з нагоди 60-річчя МАГАТЕ та на відкритті пам'ятника Курчатову. Мені дали слово, оскільки серед присутніх не було нікого хто зустрічався з Ігорем Васильовичем. Я був єдиним, тому довелося виступити. На цій ювілейній Асамблеї мені вручили нагороду «За міжнародне співробітництво в ядерній галузі».

– Повертаючись в сьогоднішній день, чи задоволені Ви «справами рук своїх»? І що Вас підтримує всі ці роки?
– Підтримує мене любов - любов до життя. Я пишаюся тим, що ми побудували станцію, створили згуртований колектив. Західно-Українська АЕС спочатку планувалася триблочною, але я розумів, що для перспективи, розвитку і міста, Зустріч з молоддю. Обговорення серіалу НВО "Чорнобиль", 2019 рік.і станції довелося переконувати керівництво в необхідності розширити проект до шести блоків. Багато міських об'єктів розроблялося додатково. Так, після відвідин мною зборів батьків хворих дітей, усвідомив потребу у будівництві реабілітаційного центру для дітей-інвалідів. Ідея створення Будинку милосердя виникла після неодноразових звернень до мене людей похилого віку. Планувалося, що діти з особливими потребами і літні люди будуть жити в одному комплексі, спілкуватися, надавати один одному посильну допомогу, підтримку. Реабілітаційний центр, Собор, Будинок милосердя - всі ці та інші соціальні споруди вимагали обґрунтувань і захисту на найвищих рівнях. Але вже так нас вчили, що працівник атомного підприємства, його сім'я повинні жити комфортно, в населених пунктах з розвиненою інфраструктурою.

Потрібно розуміти, що безпека АЕС ґрунтується не тільки на обладнанні. Устаткування, професіоналізм і соціальна сфера - рівноцінні складові безпеки. Нинішньому поколінню атомників хочу сказати, що працівник атомної галузі - це найбільша відповідальність, і я радий, що традиції, закладені нашим поколінням першопрохідців, підтримуються і розвиваються.

поважний ювілей, атомна електростанція, Рівненська АЕС, Володимир Коровкін, новини Рівного
Прогноз погоди у Рівному на 8 травня: яких сюрпризів чекати містянам

Синоптики вже оприлюднили прогноз погоди у Рівному на 8 травня та розповіли про те, яким буде цей день.
переглядів: 202
У Рівному на дитячому майданчику знайшли підозрілий предмет: викликали спецслужби

Сьогодні, 7 травня, мешканка Рівного виявила підозрілий предмет на одному з дитячих майданчиків міста та одразу повідомила про це поліцію.
переглядів: 246
У Рівному відкрили проїзд по Пересопницькій: організовано рух і прибрано стихійну торгівлю

У Рівному відновлено рух транспорту по вулиці Пересопницькій.
переглядів: 254
Рівне планує придбати десять вживаних тролейбусів за 32 мільйони гривень

Комунальне підприємство «Рівнеелектроавтотранс» має намір оновити рухомий склад, закупивши десять вживаних тролейбусів Škoda 24Tr. Відповідна інформація оприлюднена на порталі публічних закупівель Prozzoro 6 травня.
переглядів: 246
У Рівному за тиждень винесли майже 650 постанов за порушення правил паркування

Протягом минулого тижня інспектори з паркування Департаменту муніципальної варти Рівного оформили близько 650 постанов щодо водіїв, які порушили правила зупинки та стоянки транспортних засобів.
переглядів: 236