17.04.2020, 16:21

Як зберегти зір під час карантину: поради лікарів

Карантин став для багатьох приводом, аби не розлучатися з улюбленим планшетом, смартфоном або ноутбуком. Проте це не додає здоров'я очам.
Сучасна людина проводить понад 7 годин на добу з телефоном, планшетом та комп'ютером. В умовах карантину цей час може збільшуватись до 16 годин на добу. Тривале використання гаджетів значно підвищує ризик розвитку захворювань ока, що можуть призвести до втрати зору.

фото з t.me/ekspertydoctorsukr
фото з t.me/ekspertydoctorsukr


Лікар-офтальмолог, експерт МОЗ Любов Денисюк дає поради щодо того, як зберегти зір під час карантину.

Дуже важливо відпочивати від використання гаджетів. Оптимальний варіант — 7-10 хвилин відпочинку кожні 45-60 хвилин активної роботи очей. Головне — не відпочивати від планшета в телефоні і навпаки. Гарний приклад відпочинку для очей — це погляд на предмети, розташовані щонайменше за 5 метрів від вас, гімнастика та навіть просто погляд у вікно на кілька хвилин.

Також при роботі з гаджетами важливо стежити за яскравістю екрана, розміром тексту, положенням екрана, а також за рівнем загальної освітленості приміщення.

Дрібний текст та темний екран змушують очі напружуватися, що призводить до їх перевтоми. Такий же негативний ефект буде і при занадто яскравому налаштуванні екрана на тлі погано освітленого приміщення.

Спробуйте розташувати екран таким чином, щоб ваш погляд ніби падав зверху вниз, — це зменшить навантаження на м'язовий апарат, а також дозволить краще зволожувати поверхню ока.

За повідомленням з офіційного телеграм-каналу МОЗ "Лікарі-експерти України", t.me/ekspertydoctorsukr.

Як вберегтися від коронавірусу COVID-19? Що робити, якщо ви запідозрили у себе COVID-19: поради від МОЗ
Щасливе Рівне