З’явився сервіс, який допоможе дізнатися долю репресованого родича
За словами директора Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігоря КУЛИКА, мета новоствореного центру – "підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну".
"У Центрі БЕЗКОШТОВНО:
📌 надаватимуть консультації всім охочим;
📌 відбуватиметься супровід людей, які хочуть дізнатися долю репресованих осіб у 1917-1991 роках;
📌 допоможуть написати правильні звернення та запити в архіви, щоб отримати всю необхідну інформацію про не тільки про рідних людей, а й історичних постатей та події, які вас цікавлять;
Ми прагнемо розвінчати міф, що архіви – це складні бюрократичні інституції, які є важкими у роботі. Завдання нашого Центру – зробити архівні документи доступнішими та цікавішими як для пересічних громадян, так і для істориків, журналістів і всіх, хто хоче знати більше про комуністичний та нацистський тоталітарні режими.
Зауважимо, що сьогодні Україна є лідером із доступу до архівів репресивних органів на пострадянському просторі. Наша країна відкрила ці документи для всіх охочих ще у квітні 2015 року із правом вільно їх копіювати та розповсюджувати.
Тож не впустіть свій шанс скористатися такою унікальною можливістю і доторкнутися до історії!
Як звернутися до Консультаційного центру - дивіться на картинці.
Будемо вдячні, якщо поширите і поділитеся інформацією з друзями та рідними!" - мовиться у повідомленні у Фейсбук.

До речі, нещодавно з'явився сайт Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті. Поки що він працює у тестовому режимі.
Майже п’ять років тому українці отримали доступ до раніше засекречених матеріалів радянських репресивних органів. Закон України "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" гарантує, що кожен охочий має можливість читати, опрацьовувати й безкоштовно копіювати всі документи репресивних органів, створені до 1991 року.
ДО ТЕМИ:
Три хвилі репресій на Рівненщині
Зведене нанівець покаяння вояка УПА (Блоги)

Український комік, родом з Рівненщини, розповів як схуд на 54 кілограми

Відомий український комік Володимир Жогло, який родом з Млинова, поділився вражаючою історією власного схуднення.
переглядів: 80
Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 114
Як військовим оформити заповіт і довіреність без нотаріуса

В умовах воєнного стану військові не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса. У таких випадках Закон дозволяє посвідчувати правочини в особливому порядку.
переглядів: 106
Командир взводу «Да Вінчі» Іван Швая: шлях добровольців та уроки війни

У цьому інтерв’ю командир взводу Іван Швая розповість про бойовий шлях батальйону, особливості добровольчого руху, виклики війни та те, як українські воїни формують майбутнє країни на полі бою. Це історія мужності, братерства та незламної віри в перемогу.
переглядів: 257
"Життя на рівні, я їду в Рівне" - відомий прозаїк та поет написав вірш про наше місто

Василь Зима знаний не тільки як телеведучий, але також як поет та прозаїк.
переглядів: 258