З’явився сервіс, який допоможе дізнатися долю репресованого родича
За словами директора Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігоря КУЛИКА, мета новоствореного центру – "підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну".
"У Центрі БЕЗКОШТОВНО:
📌 надаватимуть консультації всім охочим;
📌 відбуватиметься супровід людей, які хочуть дізнатися долю репресованих осіб у 1917-1991 роках;
📌 допоможуть написати правильні звернення та запити в архіви, щоб отримати всю необхідну інформацію про не тільки про рідних людей, а й історичних постатей та події, які вас цікавлять;
Ми прагнемо розвінчати міф, що архіви – це складні бюрократичні інституції, які є важкими у роботі. Завдання нашого Центру – зробити архівні документи доступнішими та цікавішими як для пересічних громадян, так і для істориків, журналістів і всіх, хто хоче знати більше про комуністичний та нацистський тоталітарні режими.
Зауважимо, що сьогодні Україна є лідером із доступу до архівів репресивних органів на пострадянському просторі. Наша країна відкрила ці документи для всіх охочих ще у квітні 2015 року із правом вільно їх копіювати та розповсюджувати.
Тож не впустіть свій шанс скористатися такою унікальною можливістю і доторкнутися до історії!
Як звернутися до Консультаційного центру - дивіться на картинці.
Будемо вдячні, якщо поширите і поділитеся інформацією з друзями та рідними!" - мовиться у повідомленні у Фейсбук.
До речі, нещодавно з'явився сайт Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті. Поки що він працює у тестовому режимі.
Майже п’ять років тому українці отримали доступ до раніше засекречених матеріалів радянських репресивних органів. Закон України "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" гарантує, що кожен охочий має можливість читати, опрацьовувати й безкоштовно копіювати всі документи репресивних органів, створені до 1991 року.
ДО ТЕМИ:
Три хвилі репресій на Рівненщині
Зведене нанівець покаяння вояка УПА (Блоги)
Зміни з 1 грудня 2024 року: програми підтримки, бронювання, виплати та податки
З 1 грудня 2024 року в Україні почнуть діяти нові державні програми підтримки населення, зміняться правила бронювання військовозобов’язаних, продовжаться виплати для пенсіонерів від ООН, а також набуде чинності закон про підвищення податків.
переглядів: 165
30 листопада – День святого апостола Андрія: значення та традиції свята
День святого Андрія Першозваного – одне з найбільш шанованих свят в українській культурі, яке відзначається 30 листопада.
переглядів: 161
Новим командувачем Сухопутних військ України став Михайло Драпатий
Генерал-майор Михайло Драпатий успішно організував оборону на Харківському напрямку та зірвав наступальну операцію російських сил.
переглядів: 179
Церковний календар на грудень 2024: які свята відзначають православні?
Грудень – місяць великих свят для православних християн. Цього місяця крім Різдва Христового, віряни відзначатимуть день святителя Миколая та Собор Пресвятої Богородиці. А за новим календарем завершиться Різдвяний піст.
переглядів: 270
На фасаді рівненського ліцею з’явилася меморіальна дошка на честь загиблого захисника
На фасаді Рівненського ліцею №2 відбулася урочиста церемонія відкриття меморіальної дошки на честь загиблого Героя України Тараса Замлинного.
переглядів: 238