Що потрібно їсти ввечері, щоб вранці прокинутися сповненим сил? (ПОРАДИ + ВІДЕО)
Правильний обід має бути через три з половиною - чотири години після сніданку.
«Він обов'язково повинен містити салат зі свіжих сезонних овочів», - говорить експерт рубрики «Правила їжі», гастроентеролог Лариса Бойченко. Це можуть бути морква, буряк, гарбуз, селера, редька, всі види капусти. Купувати тепличні помідори і огірки - зовсім не обов'язково.
«Салат повинен бути заправлений оливковою олією, - продовжує Лариса Бойченко. - Соняшникова, кукурудзяна – будь-яка нерафінована олія теж піде. Овочі з олією дають жовчогінний ефект».
З м'яса - яловичина, телятина, птиця, кролик... Ті, хто не вживає м'яса, можуть з'їсти салат зі шматочком хліба. Тільки бажано, щоб він був цільнозерновий.
«І, звичайно, в обід важливі перші страви, - продовжує експерт. - Дуже добре, якщо суп або борщ - пісні, тому що овочеві відвари добре допомагають у перетравленні їжі. Мене часто запитують: а чому європейці не їдять перше? Так. Не їдять. Але все це тому, що в Європі їдять овочі та фрукти в неймовірних кількостях. Хоча і у них бувають супи, крем-супи».
Суп і борщ на бульйоні варто варити тільки з домашньої птиці та вживати не щодня.
«М'ясні відвари мають екстрактивну дію, тобто змушують шлунок працювати більш активно, - пояснює Лариса Бойченко. - Виділення великої кількості шлункового соку, якщо він не затребуваний для перетравлення їжі, призводить до пошкодження слизової шлунка. Тому м'ясні бульйони вживати можна і корисно, але, наприклад, тричі на тиждень».
Вечеря теж повинна бути через три з половиною години після обіду.
«Найкраща вечеря - термічно оброблені сезонні овочі у будь-якому вигляді: відварні, на парі, тушковані, запечені в духовці, приготовані на грилі, - каже Лариса Бойченко. - І біла риба. От саме білу рибу я б хотіла, щоб люди їли практично кожен день. Приготована щадно біла риба - НЕ смажена, а запечена або тушкована, разом з термічно обробленими овочами перетравлюється дуже легко, дає максимальну кількість поживних речовин і не навантажує травну систему». Така їжа буде сприяти відновленню всіх процесів в організмі за ніч. І ви прокинетеся бадьорими, а не розбитими.
«Я розумію зараз, що поширена думка про дорожнечу правильного харчування - міф, - каже Віра Борсук. - Дивіться самі: морожений хек або минтай коштують 60-70 гривень за кілограм, цього одній людині вистачить на тиждень. Тобто на вечерю ви витратите 10 гривень на рибу і стільки ж на овочі, ми ж не з'їдаємо за раз цілу капустину або буряк. Я, наприклад, обожнюю робити овочеве асорті. І це не тільки недорого, але і смачно!»
Чому варто забути про перекуси між обідом і вечерею? Яким повинен бути обсяг з'їденої їжі? І який чай за кількістю вітамінів корисніший лимона, але коштує - копійки? Дивіться в сьогоднішньому випуску рубрики «Правила їжі» програми «Ранок з Інтером»:
Наступного четверга, 21 травня, Віра Борсук розповість, як перехід до правильного харчування та відмова від шкідливих звичок за місяць вплинули на її показники крові. З якими складнощами їй довелося зіткнутися і як експеримент відбився на її бюджеті. Не пропустіть - «Правила їжі» у програмі «Ранок з Інтером» по четвергах.
ДО ТЕМИ:
Які звички в харчуванні знищують наш імунітет (ПОРАДИ + ВІДЕО)
харчування, вечеря, обід, Правила їжі, Ранок з Інтером, споживач
Унікальний метод засинання: 4-7-8
Метод швидкого засинання, про який йдеться, обіцяє занурити вас у сон вже за одну хвилину. Проте, якщо ви новачок і раніше не практикували цей підхід, процес може тривати до п'яти хвилин.
переглядів: 343
Секрети, які зроблять тушковану капусту смачнішою
Тушкована капуста — традиційна страва, яку багато хто пам’ятає з дитинства. Проте, через одноманітний смак або негативні спогади, не всі охоче додають її до свого меню. Але існують прості способи зробити цю страву не лише смачнішою, а й цікавішою навіть для тих, хто раніше її уникав
переглядів: 107
Коли переводитимуть годинники на зимовий час 2024
Перехід на літній та зимовий час залишається актуальним питанням для багатьох українців, адже він безпосередньо впливає на щоденний ритм життя. Незважаючи на те, що ця практика регламентується офіційними документами, дискусії щодо її доцільності не вщухають.
переглядів: 123
Смачний домашній кетчуп: рецепт
Спробуйте приготувати домашній кетчуп, який за смаком перевершить будь-який магазинний аналог.
переглядів: 185
Підвищення податків в Україні: військовий збір зросте до 5%, нові правила для ФОП
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про підвищення податків.
переглядів: 217