Що потрібно їсти ввечері, щоб вранці прокинутися сповненим сил? (ПОРАДИ + ВІДЕО)
Правильний обід має бути через три з половиною - чотири години після сніданку.
«Він обов'язково повинен містити салат зі свіжих сезонних овочів», - говорить експерт рубрики «Правила їжі», гастроентеролог Лариса Бойченко. Це можуть бути морква, буряк, гарбуз, селера, редька, всі види капусти. Купувати тепличні помідори і огірки - зовсім не обов'язково.
«Салат повинен бути заправлений оливковою олією, - продовжує Лариса Бойченко. - Соняшникова, кукурудзяна – будь-яка нерафінована олія теж піде. Овочі з олією дають жовчогінний ефект».
З м'яса - яловичина, телятина, птиця, кролик... Ті, хто не вживає м'яса, можуть з'їсти салат зі шматочком хліба. Тільки бажано, щоб він був цільнозерновий.

«І, звичайно, в обід важливі перші страви, - продовжує експерт. - Дуже добре, якщо суп або борщ - пісні, тому що овочеві відвари добре допомагають у перетравленні їжі. Мене часто запитують: а чому європейці не їдять перше? Так. Не їдять. Але все це тому, що в Європі їдять овочі та фрукти в неймовірних кількостях. Хоча і у них бувають супи, крем-супи».
Суп і борщ на бульйоні варто варити тільки з домашньої птиці та вживати не щодня.
«М'ясні відвари мають екстрактивну дію, тобто змушують шлунок працювати більш активно, - пояснює Лариса Бойченко. - Виділення великої кількості шлункового соку, якщо він не затребуваний для перетравлення їжі, призводить до пошкодження слизової шлунка. Тому м'ясні бульйони вживати можна і корисно, але, наприклад, тричі на тиждень».
Вечеря теж повинна бути через три з половиною години після обіду.
«Найкраща вечеря - термічно оброблені сезонні овочі у будь-якому вигляді: відварні, на парі, тушковані, запечені в духовці, приготовані на грилі, - каже Лариса Бойченко. - І біла риба. От саме білу рибу я б хотіла, щоб люди їли практично кожен день. Приготована щадно біла риба - НЕ смажена, а запечена або тушкована, разом з термічно обробленими овочами перетравлюється дуже легко, дає максимальну кількість поживних речовин і не навантажує травну систему». Така їжа буде сприяти відновленню всіх процесів в організмі за ніч. І ви прокинетеся бадьорими, а не розбитими.

«Я розумію зараз, що поширена думка про дорожнечу правильного харчування - міф, - каже Віра Борсук. - Дивіться самі: морожений хек або минтай коштують 60-70 гривень за кілограм, цього одній людині вистачить на тиждень. Тобто на вечерю ви витратите 10 гривень на рибу і стільки ж на овочі, ми ж не з'їдаємо за раз цілу капустину або буряк. Я, наприклад, обожнюю робити овочеве асорті. І це не тільки недорого, але і смачно!»
Чому варто забути про перекуси між обідом і вечерею? Яким повинен бути обсяг з'їденої їжі? І який чай за кількістю вітамінів корисніший лимона, але коштує - копійки? Дивіться в сьогоднішньому випуску рубрики «Правила їжі» програми «Ранок з Інтером»:
Наступного четверга, 21 травня, Віра Борсук розповість, як перехід до правильного харчування та відмова від шкідливих звичок за місяць вплинули на її показники крові. З якими складнощами їй довелося зіткнутися і як експеримент відбився на її бюджеті. Не пропустіть - «Правила їжі» у програмі «Ранок з Інтером» по четвергах.
ДО ТЕМИ:
Які звички в харчуванні знищують наш імунітет (ПОРАДИ + ВІДЕО)
харчування, вечеря, обід, Правила їжі, Ранок з Інтером, споживач
У Міністерстві освіти опублікували рекомендації щодо роботи шкіл в умовах карантину

Міністерство освіти і науки опублікувало рекомендації для роботи закладів загальної середньої освіти в умовах адаптивного карантину.
переглядів: 146
Замість 55 тисяч лише 500 гривень: українець серез суд сував кредитну заборгованість в банку

500 гривень замість 55 тисяч: як чоловік з Вінниччини скасував кредитну заборгованість в банку
переглядів: 205
Названо недорогі смартфони, які виявилися найпродуктивнішими у світі

Стало відомо, які недорогі смартфони показали високу ефективність
переглядів: 5868
До Рівного завітала делегація підприємців із Республіки Польща

Обговорення подальшої співпраці, соціальних та культурних програм обміну досвідом стали темою зустрічі з польськими підприємцями.
переглядів: 306
На яких вулицях Рівного завтра не буде світла?

У вівторок, 24 лютого на деяких вулицях Рівного буде відсутня електроенергія. Про це повідомляють у ПрАТ "Рівнеобленерго".
переглядів: 287
Вже скоро на Рівненщині буде 17 тисяч доз вакцини від COVID-19

В Україні вже зареєстрували першу вакцину проти COVID-19. Препарат для екстреного застосування має назву Oxford/AstraZeneca та виробляється в Індії. Її вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я.
переглядів: 295
Скільки викликів на лінію 103 надійшло від жителів Рівненщини цієї доби?

За минулу добу на лінію 103 надійшло 672 викликів від жителів Рівненщини. Про це повідомили у Рівненському обласному центрі екстреної медичної допомоги.
переглядів: 288
Графік прийому рівнян керівництвом міста

На численні звернення рівнян, у Рівненській міській раді, додатково інформують про прийом громадян керівництвом міста.
переглядів: 276
Ковід-статистика на Рівненщині: 107 нових хворих і 5 померлих за добу

Про це повідомили у Рівненській ОДА.
переглядів: 286