Що потрібно їсти ввечері, щоб вранці прокинутися сповненим сил? (ПОРАДИ + ВІДЕО)
Правильний обід має бути через три з половиною - чотири години після сніданку.
«Він обов'язково повинен містити салат зі свіжих сезонних овочів», - говорить експерт рубрики «Правила їжі», гастроентеролог Лариса Бойченко. Це можуть бути морква, буряк, гарбуз, селера, редька, всі види капусти. Купувати тепличні помідори і огірки - зовсім не обов'язково.
«Салат повинен бути заправлений оливковою олією, - продовжує Лариса Бойченко. - Соняшникова, кукурудзяна – будь-яка нерафінована олія теж піде. Овочі з олією дають жовчогінний ефект».
З м'яса - яловичина, телятина, птиця, кролик... Ті, хто не вживає м'яса, можуть з'їсти салат зі шматочком хліба. Тільки бажано, щоб він був цільнозерновий.

«І, звичайно, в обід важливі перші страви, - продовжує експерт. - Дуже добре, якщо суп або борщ - пісні, тому що овочеві відвари добре допомагають у перетравленні їжі. Мене часто запитують: а чому європейці не їдять перше? Так. Не їдять. Але все це тому, що в Європі їдять овочі та фрукти в неймовірних кількостях. Хоча і у них бувають супи, крем-супи».
Суп і борщ на бульйоні варто варити тільки з домашньої птиці та вживати не щодня.
«М'ясні відвари мають екстрактивну дію, тобто змушують шлунок працювати більш активно, - пояснює Лариса Бойченко. - Виділення великої кількості шлункового соку, якщо він не затребуваний для перетравлення їжі, призводить до пошкодження слизової шлунка. Тому м'ясні бульйони вживати можна і корисно, але, наприклад, тричі на тиждень».
Вечеря теж повинна бути через три з половиною години після обіду.
«Найкраща вечеря - термічно оброблені сезонні овочі у будь-якому вигляді: відварні, на парі, тушковані, запечені в духовці, приготовані на грилі, - каже Лариса Бойченко. - І біла риба. От саме білу рибу я б хотіла, щоб люди їли практично кожен день. Приготована щадно біла риба - НЕ смажена, а запечена або тушкована, разом з термічно обробленими овочами перетравлюється дуже легко, дає максимальну кількість поживних речовин і не навантажує травну систему». Така їжа буде сприяти відновленню всіх процесів в організмі за ніч. І ви прокинетеся бадьорими, а не розбитими.

«Я розумію зараз, що поширена думка про дорожнечу правильного харчування - міф, - каже Віра Борсук. - Дивіться самі: морожений хек або минтай коштують 60-70 гривень за кілограм, цього одній людині вистачить на тиждень. Тобто на вечерю ви витратите 10 гривень на рибу і стільки ж на овочі, ми ж не з'їдаємо за раз цілу капустину або буряк. Я, наприклад, обожнюю робити овочеве асорті. І це не тільки недорого, але і смачно!»
Чому варто забути про перекуси між обідом і вечерею? Яким повинен бути обсяг з'їденої їжі? І який чай за кількістю вітамінів корисніший лимона, але коштує - копійки? Дивіться в сьогоднішньому випуску рубрики «Правила їжі» програми «Ранок з Інтером»:
Наступного четверга, 21 травня, Віра Борсук розповість, як перехід до правильного харчування та відмова від шкідливих звичок за місяць вплинули на її показники крові. З якими складнощами їй довелося зіткнутися і як експеримент відбився на її бюджеті. Не пропустіть - «Правила їжі» у програмі «Ранок з Інтером» по четвергах.
ДО ТЕМИ:
Які звички в харчуванні знищують наш імунітет (ПОРАДИ + ВІДЕО)

харчування, вечеря, обід, Правила їжі, Ранок з Інтером, споживач
Дуже смачно й вишукано: Полуничне тірамісу з вершковим кремом

Якщо вам видається нудним класичний десерт тірамісу, спробуйте приготувати сезонне, полуничне. О, цей неперевершений смак вас вразить!
переглядів: 140
Як вимити нітрати з овочів та фруктів: Дієві методи очищення продуктів

Сезон свіжих овочів та фруктів набирає обертів, але попри користь у цих продуктах можуть міститись нітрати. Як вберегтися від шкідливого впливу корисних продуктів? Миємо й ще раз миємо.
переглядів: 823
Як перетворити брудну воду в питну

Щоби знизити ризик виникнення інфекційних захворювань на уражених територіях потрібно знати як перетворити забруднену воду в придатну до споживання.
переглядів: 225
Як обрізувати малину в червні для майбутніх урожаїв?

Бажаєте збільшити врожай малинки? Проведіть обрізку зайвих пагонів і результат не забариться! Сьогодні розповімо, як це зробити правильно.
переглядів: 453
Уряд України вирішив спростити процес оформлення паспортів

Процес оформлення паспортів стане легшим, особливо для громадян, які перебувають за кордоном. Кабінет міністрів дозволив Державній міграційній службі та дипломатичним установам отримувати витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
переглядів: 676