Що потрібно їсти ввечері, щоб вранці прокинутися сповненим сил? (ПОРАДИ + ВІДЕО)
Правильний обід має бути через три з половиною - чотири години після сніданку.
«Він обов'язково повинен містити салат зі свіжих сезонних овочів», - говорить експерт рубрики «Правила їжі», гастроентеролог Лариса Бойченко. Це можуть бути морква, буряк, гарбуз, селера, редька, всі види капусти. Купувати тепличні помідори і огірки - зовсім не обов'язково.
«Салат повинен бути заправлений оливковою олією, - продовжує Лариса Бойченко. - Соняшникова, кукурудзяна – будь-яка нерафінована олія теж піде. Овочі з олією дають жовчогінний ефект».
З м'яса - яловичина, телятина, птиця, кролик... Ті, хто не вживає м'яса, можуть з'їсти салат зі шматочком хліба. Тільки бажано, щоб він був цільнозерновий.
![](https://ogo.ua/images/articles/2/big/1589460859.jpg)
«І, звичайно, в обід важливі перші страви, - продовжує експерт. - Дуже добре, якщо суп або борщ - пісні, тому що овочеві відвари добре допомагають у перетравленні їжі. Мене часто запитують: а чому європейці не їдять перше? Так. Не їдять. Але все це тому, що в Європі їдять овочі та фрукти в неймовірних кількостях. Хоча і у них бувають супи, крем-супи».
Суп і борщ на бульйоні варто варити тільки з домашньої птиці та вживати не щодня.
«М'ясні відвари мають екстрактивну дію, тобто змушують шлунок працювати більш активно, - пояснює Лариса Бойченко. - Виділення великої кількості шлункового соку, якщо він не затребуваний для перетравлення їжі, призводить до пошкодження слизової шлунка. Тому м'ясні бульйони вживати можна і корисно, але, наприклад, тричі на тиждень».
Вечеря теж повинна бути через три з половиною години після обіду.
«Найкраща вечеря - термічно оброблені сезонні овочі у будь-якому вигляді: відварні, на парі, тушковані, запечені в духовці, приготовані на грилі, - каже Лариса Бойченко. - І біла риба. От саме білу рибу я б хотіла, щоб люди їли практично кожен день. Приготована щадно біла риба - НЕ смажена, а запечена або тушкована, разом з термічно обробленими овочами перетравлюється дуже легко, дає максимальну кількість поживних речовин і не навантажує травну систему». Така їжа буде сприяти відновленню всіх процесів в організмі за ніч. І ви прокинетеся бадьорими, а не розбитими.
![](https://ogo.ua/images/articles/2/big/1589460869.jpg)
«Я розумію зараз, що поширена думка про дорожнечу правильного харчування - міф, - каже Віра Борсук. - Дивіться самі: морожений хек або минтай коштують 60-70 гривень за кілограм, цього одній людині вистачить на тиждень. Тобто на вечерю ви витратите 10 гривень на рибу і стільки ж на овочі, ми ж не з'їдаємо за раз цілу капустину або буряк. Я, наприклад, обожнюю робити овочеве асорті. І це не тільки недорого, але і смачно!»
Чому варто забути про перекуси між обідом і вечерею? Яким повинен бути обсяг з'їденої їжі? І який чай за кількістю вітамінів корисніший лимона, але коштує - копійки? Дивіться в сьогоднішньому випуску рубрики «Правила їжі» програми «Ранок з Інтером»:
Наступного четверга, 21 травня, Віра Борсук розповість, як перехід до правильного харчування та відмова від шкідливих звичок за місяць вплинули на її показники крові. З якими складнощами їй довелося зіткнутися і як експеримент відбився на її бюджеті. Не пропустіть - «Правила їжі» у програмі «Ранок з Інтером» по четвергах.
ДО ТЕМИ:
Які звички в харчуванні знищують наш імунітет (ПОРАДИ + ВІДЕО)
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
харчування, вечеря, обід, Правила їжі, Ранок з Інтером, споживач
Бебі-бокс або гроші: у 2025 році батьки можуть обрати формат отримання "Пакунку малюка"
![](/images/articles/2/small/1738997011.jpg)
Уряд України ухвалив важливе рішення, яке полегшить життя молодим сім’ям. У 2025 році батьки немовлят зможуть отримати грошову компенсацію замість традиційного "пакунка малюка".
переглядів: 167
Чи переводимо годинники у 2025 році на літній час?
![](/images/articles/2/small/1738686590.jpg)
Українці досі не знають напевне, чи доведеться їм переводити годинники на літній час у 2025 році. У чому причина?
переглядів: 890
До Дня закоханих НБУ випустив срібну монету "Сила кохання"
![](/images/articles/2/small/1738906224.jpg)
З нагоди Дня святого Валентина Національний банк України ввів в обіг особливу пам'ятну монету "Сила кохання". Ця срібна монета стала справжнім подарунком для всіх закоханих та колекціонерів.
переглядів: 359
“Преміата” – втілення італійського духу
![](/images/articles/2/small/1738919724.jpg)
Цей бренд має більш ніж 100-річний досвід виготовлення італійського взуття вищої якості - і в даний час Premiata знаходиться в авангарді сучасної моди. Експериментуючи з матеріалами та дизайнами, бренд випускає кросівки та черевики у стилі ретро, пропонуючи різноманітну колірну палітру. Граціано Мацца, який стоїть біля керма сімейної компанії з 1980-х років, каже, що йому подобається виходити за межі «нормальності». У цьому він вірний традиціям, заповіданим його предками. Справді, бренд Premiata – це щось дивовижне.
переглядів: 264
На території Гощанської громади протягом лютого відстрілюватимуть диких тварин
![](/images/articles/2/small/1738906637.jpg)
З 8 по 28 лютого 2024 року на території Гощанської громади проводитиметься рейд із відстрілу лисиць, вовків та єнотовидних собак.
переглядів: 384