20.06.2020, 19:19

Чим підживлювати троянди, щоб радували цвітом все літо

Підживлення троянд літом, щоб активізувати пишне цвітіння
Підгодівля троянд влітку не менш важлива, ніж весняна. Ці квіти вимагають до себе невпинної уваги і дбайливого догляду. Одним з кроків якого є червневе підживлення. Щоб домогтися рясного цвітіння троянд, виконувати його потрібно за всіма правилами, інформує Ukr.Media.

Підживлення троянд влітку

Під час бутонізації і першого цвітіння трояндам необхідне повноцінне харчування. Особливо актуально це стало з-за холодної дощової весни, яка ослабила рослини.

З початком червня кожні 10 днів підгодовуйте їх, чергуючи органіку з мінеральними добривами. Краще за все використовувати калійно-фосфорні сполуки (по 10 грамів селітри, суперфосфату і сульфату калію на 10 літрів води).Калій тут відповідає за загальний стан рослини і особливо корисний для троянд у період квітнення та бутонізації. Фосфор допомагає формувати міцну кореневу систему і забезпечує якість цвітіння.

Грамотна підживлення вимагає додавання і інших мікроелементів. Так магній відповідає за насиченість забарвлення квітів, а залізо, бор і марганець підвищують опірність рослин до захворювань.

Відразу після підгодівлі мінеральними добривами рекомендується полити троянди настоєм коров'яку (1:10), курячого посліду (1:20) або трав. В органічні добрива добре додавати суперфосфат і золу, бо фосфору і калію в них не вистачає.

Не варто забувати про хвороби та шкідників. Особливо часто дають про себе знати чорна плямистість і борошниста роса. Щоб від них позбутися, потрібно змочити кущі водою і посипати знизу доверху золою. Через годину добре промити.У червні трояндам дуже потрібен полив. Він повинен бути рясним, часті поливи маленькими дозами не дають результату. Поливати слід під корінь, щоб вода не потрапляла на листя. Якщо поливати рослини холодною водою в жаркий час, коренева система втрачає здатність всмоктувати поживні речовини.
Щасливе Рівне