26.06.2020, 08:00

На 5 днів менше. У Польщі змінили правила карантину для українських заробітчан

З минулого тижня в сусідній державі запровадили новий порядок тестування на коронавірус для тих, хто прибув з-за кордону і мусить проходити обов'язковий двотижневий карантин.
Тепер не треба буде нудитися 14 днів у “вимушеній відпустці” та самоізоляції. До праці й активного суспільного життя можна повертатися раніше. Обов’язковий двотижневий карантин для здорових людей - значно коротший. Це стосується і польських громадян, й українців з робочими візами, які вже перетнули чи збираються їхати до Польщі заробітки. А також учнів та студентів, а також молоді, яка збирається вступати до польських навчальних закладів.

“Ми змінюємо графік обстеження людей з карантину, щоб дозволити їм повернутися на роботу, "до суспільства", - заявив речник міністерства охорони здоров'я Войцех Андрусевич.

СМС-повідомлення про проведення експертизи на коронавірус тепер мають приходити вже на 7-й день карантину, пише polsatnews.pl.

“Досі було так, що на 11-й день людина отримувала текстове повідомлення, а на 12-й день вона могла з’явитися на тест на “драйв-трей”. Після результату цього обстеження вона могла легко піти на роботу. Зараз ми переміщуємо це SMS на 7-й день, - сказав речник міністерства охорони здоров’я.

Тож людина, яка отримає негативний результат після цього тесту, може одразу ж на 8-9 день припиняти карантин. Він закликав усіх осіб, які перебувають у карантині, не затримуватись після отримання текстових повідомлень із запрошенням на тестування.

Нині понад 93,7 тисячі людей перебувають у “примусовій відпустці”, у тому числі українці, які прибули в Польщу на роботу.

Як ми раніше писали, від обов'язкового карантину звільнені сезонні сільськогосподарські працівники з України. Із 22 травня їм істотно полегшили правила. Одразу ж після прибуття до свого роботодавця, вони можуть починати працювати.

У Польщі сезонним працівникам дозволили відбувати карантин, збираючи полуницю

Чи можна українцям їхати на сезонні роботи до Польщі без візи?