26.06.2020, 08:00

На 5 днів менше. У Польщі змінили правила карантину для українських заробітчан

З минулого тижня в сусідній державі запровадили новий порядок тестування на коронавірус для тих, хто прибув з-за кордону і мусить проходити обов'язковий двотижневий карантин.
Тепер не треба буде нудитися 14 днів у “вимушеній відпустці” та самоізоляції. До праці й активного суспільного життя можна повертатися раніше. Обов’язковий двотижневий карантин для здорових людей - значно коротший. Це стосується і польських громадян, й українців з робочими візами, які вже перетнули чи збираються їхати до Польщі заробітки. А також учнів та студентів, а також молоді, яка збирається вступати до польських навчальних закладів.

“Ми змінюємо графік обстеження людей з карантину, щоб дозволити їм повернутися на роботу, "до суспільства", - заявив речник міністерства охорони здоров'я Войцех Андрусевич.

СМС-повідомлення про проведення експертизи на коронавірус тепер мають приходити вже на 7-й день карантину, пише polsatnews.pl.

“Досі було так, що на 11-й день людина отримувала текстове повідомлення, а на 12-й день вона могла з’явитися на тест на “драйв-трей”. Після результату цього обстеження вона могла легко піти на роботу. Зараз ми переміщуємо це SMS на 7-й день, - сказав речник міністерства охорони здоров’я.

Тож людина, яка отримає негативний результат після цього тесту, може одразу ж на 8-9 день припиняти карантин. Він закликав усіх осіб, які перебувають у карантині, не затримуватись після отримання текстових повідомлень із запрошенням на тестування.

Нині понад 93,7 тисячі людей перебувають у “примусовій відпустці”, у тому числі українці, які прибули в Польщу на роботу.

Як ми раніше писали, від обов'язкового карантину звільнені сезонні сільськогосподарські працівники з України. Із 22 травня їм істотно полегшили правила. Одразу ж після прибуття до свого роботодавця, вони можуть починати працювати.

У Польщі сезонним працівникам дозволили відбувати карантин, збираючи полуницю

Чи можна українцям їхати на сезонні роботи до Польщі без візи?
Щасливе Рівне
Бесплатка

Панасюк
Автовикуп


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net