Грузія оголосила сир сулугуні своєю культурною спадщиною
Відповідний наказ підписав генеральний директор Національного агентства з охорони культурної спадщини Грузії Ніколоз Антідзе, повідомляє Європейська правда з посиланням на Грузия Online.
Сулугуні - сорт розсольного сиру з регіону Самегрело. Він виробляється тільки з натуральних інгредієнтів: коров'ячого або буйволиного молока. Вміст жиру в сулугуні в середньому становить 45%.
У 2016 році уряд Грузії оформив патент на сулугуні та ще кілька страв грузинської кухні. Це означає, що сир під назвою "сулугуні" може бути виготовлений тільки на території Грузії з дотриманням рецептури, технологічного процесу і повинен відповідати певним критеріям якості.
У листопаді 2019 року "гуцульська овеча бриндзя" стала першим українським продуктом, що має географічне зазначення походження.
Cпадщина Рівненщини: виготовлення мацика та “водіння Куста”
У Дії готують оновлення: медичні рецепти, направлення та інші документи будуть доступні онлайн
У Дії з'являються медичні свідоцтва, які дозволяють отримувати електронні рецепти, направлення до лікарів та інші важливі документи онлайн.
переглядів: 133
Україну наступного тижня накриє пилова хмара
Згідно з прогнозами сервісу Ventusky, вже з 6 лютого Україну накриє хвиля забрудненого повітря. Найбільше від цього постраждають західні області країни.
переглядів: 283
Рятувальники завершили роботу на місці ракетного удару в Полтаві
У Полтаві завершилися рятувальні роботи після ворожого обстрілу. Підтверджено загибель 14 людей, серед яких двоє дітей. Постраждали 20 осіб, з них 4 дитини.
переглядів: 249
Тривожна статистика: кількість розлучень в Україні зросла на 42%
В Україні спостерігається тенденція до зменшення кількості шлюбів та збільшення розлучень. За даними Міністерства юстиції, у 2024 році кількість зареєстрованих шлюбів в Україні суттєво зменшилася порівняно з попереднім роком.
переглядів: 283
Бабак-синоптик цьогоріч віщуватиме дистанційно
Бабак-синоптик Тимко III з Харківщини цього року вперше зробить прогноз на весну дистанційно, залишаючись у своєму зимівнику. Таке рішення було ухвалене через нестабільний стан тварини – спостерігати за віщуванням зможуть лише біологи-кіпери.
переглядів: 287