Подати
оголошення

19.01.2021, 14:41

Хрещення Господнє: Чому цей день важливий?

Сьогодні, 19 січня, Православна Церква відзначає важливу подію з життя Господа Ісуса Христа – Його хрещення у водах Йорданських.
Бог через безмежну любов до людини відкриває небеса і являє людям Себе як Трійцю. Під час цього визначного таємничого діяння Ісус Христос являє Себе людям як Спаситель, що стверджується словами Отця і сходженням Святого Духа. «І голос був з небес: Ти Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління» (Мк. 1: 11), – зазначено у Священному Писанні, а Святий Дух у вигляді голуба зійшов на Сина Божого. Про покликання Месії говорить й Іоан Хреститель, вказуючи на Ісуса з Назарету: «Ось Агнець Божий, Який бере на себе гріхи світу» (Ін. 1: 29).

Свято Богоявлення завершує наші Різдвяні святкування та є одним із найбільших християнських свят, яке святі отці назвали ще й Просвіченням. Адже Ісус Христос прийшов у цей світ, аби просвітити усіх нас Божим Словом: «Народ, що сидів у темряві, побачив світло велике, і тим, що перебувають у країні й тіні смерти, світло засяяло їм» (Мф. 4: 16).

Ісус Христос, Який є Сином Божим, народженим від Духа Святого і Пресвятої Діви Марії, є Джерелом святості. Під час Його хрещення Йорданські води, а через них усе водне єство, освятилося сходженням в них Бога, що прийшов у плоті. Господь звершив хрещення Своє для того, щоби, взявши на Себе всі гріхи людства, омити й очистити Своє творіння, дарувавши можливість спасіння.

Тож у цей день, коли ми, за благочестивою традицією, освячуємо воду, станьмо причасниками цього великого свята: з допомогою Божою борімося із гріхом, спокусами, пристрастями й залежностями.

Нехай Спаситель просвітлює шлях кожному з нас до Істинної Любові, Якою є Господь Бог, та до життя вічного і блаженного.

Про це йдеться на офіційній сторінці ПЦУ в мережі Фейсбук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рівненський священик: "Освячена вода – це не магія, а святиня"

Масові пірнання в ополонку - давня українська традиція?

Водохреще: усе, що слід знати про освячену воду
Бесплатка

ПанасюкАктуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net