26.01.2021, 13:30

В Україні здорожчає молоко

До кінця року вартість молока може збільшитися на 10 відсотків
Середньозважена ціна на молоко в Україні у 2021 році буде продовжувати зростати і може досягти 12,82 грн за кілограм. Про це повідомляє Асоціація виробників молока України.

За прогнозами експертів, очевидно, що буде сезонне зниження до кінця літа. Але на скільки суттєвим – прогнозувати важко, адже головним стримуючим фактором сезонного падіння і водночас драйвером руху вверх в Україні в останні два роки є саме дефіцит сировини. Тому сезонне падіння середньозваженої ціни трьох ґатунків за збереження нинішніх умов, може досягти 11 грн/кг. При цьому подальше зростання буде залежати від рівня попиту, який очевидно збережеться, майбутніх цін на корми та інфляційних процесів.

Водночас експерти побоюються, що ціна на молоко в 2021 році буде достатньо залежна від економічної ситуації в світі в цілому. Хоча за підсумками 2020 року можна констатувати, що вітчизняна молочна галузь досить міцно витримала удар пандемії та серії локдаунів.

За словами молочників, у випадку негативного сценарію прогноз відповідатиме очікуванням. Але такий варіант малоімовірний, оскільки він враховує складну економічну ситуацію в цілому. Крім того, цьому протистоятиме досить потужний стримуючий фактор – дефіцит сировини в Україні.

«Переробники знаходяться не в простій ситуації, оскільки за таких умов ніхто не хоче втрачати базу своєї сировини. Тому орієнтовно прогноз буде такий – зараз маємо середньозважену ціну 11,64 грн/кг. До кінця літа буде сезонне зниження до 11 грн/кг. Після чого очікується зростання до 12,82 грн/кг», – зазначили в Асоціації.