Алергія на холод: чому вона виникає та як з нею боротись
Справжня алергія на холод проявляється червоним висипом – він чухається та схожий на слід від кропиви. Реакція може з'явитись за декілька хвилин після контакту з крижаним повітрям, водою в басейні, коктейлем з льодом, морозивом і будь-чим холодним. У більшості людей, що мають алергію на холод, висип з'являється у місці контакту зі збудником і зникає за декілька годин. Аби перевірити, чи у вас справді алергія на холод – прикладіть кубик льоду на передпліччя на декілька хвилин. Якщо на місці контакту з'явиться висип та набряк – йдіть до лікаря. Він направить вас до алерголога, який призначить спеціальне лікування.

Алергія на холод може зникнути через 5-6 років після перших проявів, але деяких людей вона супроводжує все життя.
Чому від холоду на шкірі виникають сухість, лущення чи тріщини
Це симптоми ксерозу шкіри або контактного дерматиту, які з'являються через конкретні подразники:
низька температура;
вітер;
хімічні речовини;
порушений шкірний бар'єр;
найчастіше ці симптоми з'являються в людей, які часто мають контакт з водою, антисептичними та миючими засобами.
Якщо на руках утворюються дрібні пухирці з рідиною, що чухаються – це може бути проявом й екземи кистей.
Як з цим боротись

З початком прохолодної погоди використовуйте жирні захисні креми та бальзами для делікатної шкіри, адже вони відновлюють ліпідний бар'єр; Потрібно використовувати крем після кожного миття рук, тому завжди носіть його з собою. Якщо на вулиці холодна погода, наносьте крем щонайменше 5-6 разів на добу та одягайте рукавички. Миючи посуд, одягайте тонкі бавовняні рукавички, а вже на них одягайте гумові. Деякі фахівці радять періодично робити парафінотерапію, вона може дещо покращити стан шкіри та її зовнішній вигляд.

Як зберегти свіжість хліба надовго

Свіжоспечений хліб із рум’яною скоринкою та ніжною, м’якою м’якушкою — справжня гастрономічна розкіш. Білий, житній чи зерновий — кожен має своїх поціновувачів. Та скільки разів ми стикалися з розчаруванням, коли вже наступного дня хліб ставав твердим і сухим?
переглядів: 413
П’ять простих налаштувань, які допоможуть смартфону працювати довше

Ми живемо в епоху, коли смартфон — не просто засіб зв’язку, а особистий помічник, навігатор, розважальний центр і навіть кишеньковий офіс.
переглядів: 411
Як розписати писанку: інструменти, техніка, орнамент

Розпис писанки — це не просто творчий процес. Це глибоке занурення у власне "я", спосіб осмислення світу і форма збереження культурної спадщини. Писанка — це не лише великодній символ, а живий код української нації, в якому переплітаються естетика, духовність і історична пам’ять.
переглядів: 401
Компенсація для роботодавців: як отримати підтримку за працевлаштування молоді

Роботодавці в Україні мають можливість отримати фінансову компенсацію за працевлаштування молодих фахівців. Про це повідомляє Державна служба зайнятості. Ініціатива спрямована на підтримку бізнесу та створення додаткових можливостей для молоді, яка лише починає свій професійний шлях.
переглядів: 441
Як перевірити масло вдома: кілька простих рецептів

Вершкове масло — постійний гість на кухні багатьох українських родин. Його цінують не лише за універсальність у приготуванні страв, а й за поживні властивості.
переглядів: 322