Вступ у польські вузи: топ-5 запитань і відповідей
• платні та безкоштовні університети Польщі;
• ціни;
• вступні іспити;
• студентська віза;
• вибір престижного польського вузу;
• навчання в Польщі на англійській мові;
• перелік документів для вступу та ін.
1. Скільки коштує навчання?
Фактично, це найактуальніше питання, яке цікавить всіх у першу чергу. Порівняно з цінами в інших країнах ЄС польські навчальні заклади пропонують невисокі ціни. До того ж, не забувайте: левова частка витрат абітурієнтів – це не лише вартість навчання, а й оренда житла + харчування. Тому Польща – один із найвигідніших варіантів для молоді.
Наведемо кілька прикладів. Мінімальна ціна за навчання – 800 євро, середня ціна – 2 тис. євро. Так, Краківська академія ім. Анджея Моджевського пропонує мінімальну ціну від 1145 євро на рік, Люблінський університет Марії Кюрі – від 1250 євро, Варшавська та Вроцлавська політехніки – від 2 тис. євро. Також при вступі на навчання в вузи Польщі абітурієнт сплачує разовий реєстраційний внесок, сума якого у різних університетах різна – від 35 до 350 євро. Це витрати на реєстрацію абітурієнта під час вступу, вони сплачуються лише 1 раз.
2. Як обрати престижний польський вуз?
Якісні знання – ось навіщо абітурієнти вирушають вчитися за кордон. Високий рівень теоретичної та практичної підготовки – ось чим відомі університети ЄС, і Польща – не виняток. Але як вибрати найкращий із університетів? Найпростіший спосіб – детально вивчити рейтинг польських вузів Perspektywy. Чим хороший цей рейтинг і як часто він оновлюється? Він оновлюється щороку і складається на основі низки показників, що характеризують роботу університетів. Серед цих показників:
• умови навчання;
• науковий потенціал;
• оцінки роботодавців;
• міжнародні зв’язки;
• престиж;
• інноваційність та ін.
Таким чином, кожен з абітурієнтів одразу може вибрати, куди краще вступити. Роботодавці так само вважають за краще бачити у себе на роботі випускників престижних вузів.
3. Чи потрібно здавати вступні іспити?
Найчастіше – не потрібно. Також у вас не попросять сертифікат ЗНО. Але є й низка винятків. Наприклад, якщо ви хочете вступати на медика або творчу спеціальність, вам потрібно буде складати вступний іспит. Також вступний іспит складають ті абітурієнти, які мають карту поляка і які претендують на безкоштовне навчання. Тоді вам потрібно буде складати іспити нарівні з поляками. В інших випадках абітурієнт зараховується на підставі поданого пакета документів, про який ми зараз розповімо детальніше.
4. Які документи треба підготувати для вступу?
Усі документи можна розділити на кілька категорій:
• реєстраційні;
• освітні;
• медичні;
• документи, що підтверджують особу;
• інші, у тому числі сертифікат про знання польської мови.
Вибравши навчання польською мовою, потрібно подати сертифікат про володіння польською мовою. Відповідно, для навчання англійською мовою, потрібен сертифікат про володіння англійською мовою.
5. Чи потрібно студентам відкривати візу?
Так, потрібно. Потрібна студентська віза. З 2019 року набули чинності зміни, що стосуються терміну отримання візи. Згідно з новими умовами, візова анкета може розглядатися в період 60 днів з дня її подання. Тож подавайте документи на візу якомога раніше, щоб встигнути отримати її вчасно.
Обравши економічну, юридичну, гуманітарну, технічну, медичну освіту за кордоном, ви можете бути впевнені, що після успішного випуску з університету ви отримаєте не лише європейський диплом, але й престижну роботу. Під час навчання студентам варто докласти усіх зусиль, щоб старанно вчитися, тоді і результат буде відмінним. Тож почніть готувати документи для вступу уже сьогодні.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Буде ще холодніше: прогноз погоди на понеділок, 10 лютого
![](/images/articles/2/small/1739116925.jpg)
Одягайтеся тепло - у понеділок на території Рівненської області синоптики прогнозую морозну погоду.
переглядів: 204
Як навчитись швидко прибирати: поради, які спростять життя
![](/images/articles/2/small/1618058105.jpg)
Прості поради для легкого прибирання.
переглядів: 192
Бебі-бокс або гроші: у 2025 році батьки можуть обрати формат отримання "Пакунку малюка"
![](/images/articles/2/small/1738997011.jpg)
Уряд України ухвалив важливе рішення, яке полегшить життя молодим сім’ям. У 2025 році батьки немовлят зможуть отримати грошову компенсацію замість традиційного "пакунка малюка".
переглядів: 381
Чи переводимо годинники у 2025 році на літній час?
![](/images/articles/2/small/1738686590.jpg)
Українці досі не знають напевне, чи доведеться їм переводити годинники на літній час у 2025 році. У чому причина?
переглядів: 1026
До Дня закоханих НБУ випустив срібну монету "Сила кохання"
![](/images/articles/2/small/1738906224.jpg)
З нагоди Дня святого Валентина Національний банк України ввів в обіг особливу пам'ятну монету "Сила кохання". Ця срібна монета стала справжнім подарунком для всіх закоханих та колекціонерів.
переглядів: 458