03.04.2022, 13:17

В Україні почався весняний призов 2022 року

Терміни призову визначені Указом Президента.
Міністерство оборони України наголошує, що призвані військовослужбовці строкової військової служби не залучаються до виконання бойових завдань.

Терміни призову визначені Указом Президента.

Зокрема там вказано: “Призвати на строкову військову службу громадян України чоловічої статі, які відповідають вимогам частини першої статті 15 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”:

1) у квітні — червні 2022 року;

2) у жовтні — грудні 2022 року”.

Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу” від 25.03.1992 № 2232-ХІІ (стаття 15) передбачено, що на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Міністерство оборони України наголошує, що призвані військовослужбовці строкової військової служби не залучаються до виконання бойових завдань в зоні проведення ООС.

Військових, які проходять строкову службу у Збройних Силах України, залучають передусім до комплектування арсеналів, баз, складів, центрів зберігання боєзапасів та на посади, пов’язані із забезпеченням життєдіяльності військових частин у пунктах постійної дислокації.

Закон також передбачає категорії громадян, які звільняються від строкової служби.

В умовах повномасштабного вторгнення Росії, особливості призову за строкову службу визначаються також законодавчими актами про воєнний стан.