20.04.2022, 20:33

В Луцьку створили петицію про дерусифікацію міста

У Луцьку зареєстрували петицію про дерусифікацію міста
Лучани просять винести на розгляд сесії Луцької міської ради питання, подані в порядку місцевої ініціативи. Йдеться про проєкти рішень щодо дерусифікації міста, підтримані учасниками зборів, які відбулися 14 квітня.

Відповідну петицію зареєстрував журналіст Анатолій Котлюк на сайті електронних петицій.

У петиції просять розглянути два питання:

1. «Про ініціювання реконструкції Меморіалу вічної слави з метою декомунізації меморіального комплексу та приведення його у відповідність до реалій часу»;

2. «Про завершення процесу декомунізації з перейменування вулиць міста Луцька та інших населених пунктів міської громади».

«Обидва питання є надзвичайно важливими не лише для членів Луцької міської громади, але й для всього українського суспільства. Адже в період коли російські загарбники намагаються знищити нашу країну та наш народ, ми не маємо іншого вибору, як викорінити усе радянське та російське із життя нашого міста. Тож, ми підтримуємо ініціативи громадськості спрямовані на дерусифікацію та повну декомунізацію нашої громади», – зазначив автор петиції.

Питання просять внести на розгляд чергової сесії Луцької міської ради 27 квітня. Якщо ж питання не будуть внесені на розгляд чергової сесії, вимагається скликати позачергову сесію для їх розгляду.

Нагадаємо, що у Луцьку планують перейменують вулиці, назви яких пов’язані з іменами радянських діячів і росією, а також хочуть демонтувати елементи комуністичної символіки на Меморіалі Вічної Слави та змінити дати на стелах.