Як в Україну законно ввезти гроші з-за кордону
Фізичні особи можуть переміщувати через митний кордон України готівкову валюту і банківські метали без письмового декларування митному органу в сумі/вартістю, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро.
Письмове декларування – форма декларування, яка передбачає повідомлення власником-громадянином у письмовій формі точних даних про валютні цінності через заповнення на кордоні митної декларації встановленої форми.
Письмове декларування здійснюється, якщо ви переміщуєте гривню, іноземну валюту та банківські метали у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 10 000 євро. У такому разі необхідно декларувати повну суму.
Чи можуть здійснювати переміщення валютних цінностей через кордон України неповнолітні особи?
Так. Неповнолітні особи мають право на транскордонне переміщення валютних цінностей у сумі/вартістю, встановлених валютним законодавством. Тобто так само потрібно декларувати валютні цінності, якщо їх вартість перевищує 10 000 євро. Письмове декларування від імені особи, яка не досягла 16-річного віку, здійснюється її законним представником.
Чи є обмеження щодо максимальної суми/вартості валютних цінностей, які фізична особа може ввозити на митну територію України?
Такі обмеження не передбачені законодавством.
Звертаємо вашу увагу, що нормативно-правові акти НБУ не вимагають подання підтвердних документів про зняття/придбання/обміну валютних цінностей для їхнього ввезення в Україну, тоді як при вивезенні цінностей з країни підтвердні документи надавати потрібно.
Під час переміщення валютних цінностей необхідно враховувати вимоги постанови КМУ від 27.02.2019 № 203, яка визначає окремі питання транскордонного переміщення фізичними особами валютних цінностей.
За повідомленням з офіційного Телеграм-каналу Нацбанку.


споживач, валюта, ввезення валюти, закордон, Нацбанк України
З іменинами Павло: вітальні листівки з побажаннями

28 січня свій День ангела святкують чоловіки з ім’ям Павло. Окрім Павла, в цей день свої іменини відзначають: Гавриїл, Герасим, Іван, Михайло, Олена, Прохір.
переглядів: 506
Павлів день – історія свята та що не можна робити

28 січня Православна церква вшановує пам’ять ченця і відлюдника Павла Фівейського. Віруючі вважають Павла покровителем усіх нужденних. Серед християн цей день відомий як Павлів день, День чаклунів і вважали нещасливою датою.
переглядів: 515
Астрологи розповіли, що віщують зірки українцям 28 січня

Гороскоп на 28 січня: Тельців очікує вигідна пропозиція, а Близнюки — примножать свої статки.
переглядів: 454
Чому краще не залишати зарядне у розетці?

Одні власники смартфонів постійно залишають зарядне у розетці. Інші - не забувають його витягнути. Експерт пояснив, що може відбутися, якщо не вимикати зарядне від живлення.
переглядів: 1415
Який офіційний курс валют 27 січня

Національний банк України встановив офіційну вартість іноземних валют.
переглядів: 403