ВАЖЛИВО: Як можуть зашкодити малярійні комарі
Чи часто в Рівненській області знаходять малярійних комарів? Це щось нове для області чи вони тут вже багато років?
Розподіл на малярійні і не малярійні комарі є. Це такий біологічний розподіл, але малярійні комарі жили з нами завжди. Вони мало чим відрізняються від інших немалярійних кровосисних комарів. Але найголовніше — ці види здатні переносити малярійний плазмодій, який небезпечний для людини з точки зору передачі цієї інфекції. Саме ці комахи є специфічними для того, щоб цей збудник людина могла не просто переносити, а в тілі проходив певний цикл розвитку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Якщо вкусив комар: що потрібно знати, щоб зменшити негативні наслідки
Як захиститись від укусів комарів без хімії: корисні поради
Комар на території Рівненської області був завжди. Якщо дивитися історію створення нашого закладу, то спочатку була створена саме малярійна станція. Якщо ми говоримо про 1948-1949, повоєнні роки, в Україні була масово поширена саме місцева малярія. Населення потерпало. Якщо ми говоримо про статистику, то в 1949 році зареєстрували понад 3 000 випадків місцевої малярії. Саме тому була створена малярійна станція, і згодом в 1958 році місцеву малярію подолали. Станцію переформували в санепідемстанцію.
Саме малярія спонукала до проведення всіх цих протиепідемічних заходів. Це було досить непросто. Наша область взагалі в зоні помірно континентального клімату. Вона волога, вона помірно тепла, всі умови для розвитку кровосисних комарів.
З 1981 року ми мали випадки завізної малярії. Дякувати Богу, останній випадок був у 2020 році. Наразі такої проблеми немає. Великі можливості для міграції людей, для туризму, і нам привозили малярію навіть не так туристи, як люди, які виконували миротворчі місії. Коли почалися відрядження миротворців до країн третього світу, в теплі країни як Ангола, Ліберія, Кот-д'Івуар, саме звідти пішли хворі, але то вже була завізна тропічна малярія. Тропічна малярія наразі у нас не поширюється. Хоча, коли поступає хвора людина, її дуже обстежують, адже хвороба страшенно небезпечна. Вона підступна, вражає швидко і агресивно. І дуже багато летальних наслідків від такої малярії.

інфекційні хвороби, малярія, вкусив комар, малярійні комарі, життя
Швидко і ситно: готуємо ліниві пельмені за 40 хвилин

Спробуйте приготувати ліниві пельмені за нашим рецептом. Його перевага у тому, що страва готується дуже швидко, але не відстає від звичайних пельменів за смаком.
переглядів: 891
Український комік, родом з Рівненщини, розповів як схуд на 54 кілограми

Відомий український комік Володимир Жогло, який родом з Млинова, поділився вражаючою історією власного схуднення.
переглядів: 479
Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 358
Як військовим оформити заповіт і довіреність без нотаріуса

В умовах воєнного стану військові не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса. У таких випадках Закон дозволяє посвідчувати правочини в особливому порядку.
переглядів: 340
Командир взводу «Да Вінчі» Іван Швая: шлях добровольців та уроки війни

У цьому інтерв’ю командир взводу Іван Швая розповість про бойовий шлях батальйону, особливості добровольчого руху, виклики війни та те, як українські воїни формують майбутнє країни на полі бою. Це історія мужності, братерства та незламної віри в перемогу.
переглядів: 617