Ми у Facebook
02.06.2022, 08:30

ВАЖЛИВО: Як можуть зашкодити малярійні комарі

У травні у водоймах Рівненщини виявили личинки трьох видів малярійних та 22 видів немалярійних комарів.
Зробила це ентомологиня Рівненського центру контролю та профілактики хвороб Руслана Драб. Фахівчиня розповіла Суспільному, чим небезпечні комарі і чи можна заразитися малярією.

Чи часто в Рівненській області знаходять малярійних комарів? Це щось нове для області чи вони тут вже багато років?


Розподіл на малярійні і не малярійні комарі є. Це такий біологічний розподіл, але малярійні комарі жили з нами завжди. Вони мало чим відрізняються від інших немалярійних кровосисних комарів. Але найголовніше — ці види здатні переносити малярійний плазмодій, який небезпечний для людини з точки зору передачі цієї інфекції. Саме ці комахи є специфічними для того, щоб цей збудник людина могла не просто переносити, а в тілі проходив певний цикл розвитку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Якщо вкусив комар: що потрібно знати, щоб зменшити негативні наслідки

Як захиститись від укусів комарів без хімії: корисні поради

Комар на території Рівненської області був завжди. Якщо дивитися історію створення нашого закладу, то спочатку була створена саме малярійна станція. Якщо ми говоримо про 1948-1949, повоєнні роки, в Україні була масово поширена саме місцева малярія. Населення потерпало. Якщо ми говоримо про статистику, то в 1949 році зареєстрували понад 3 000 випадків місцевої малярії. Саме тому була створена малярійна станція, і згодом в 1958 році місцеву малярію подолали. Станцію переформували в санепідемстанцію.

Саме малярія спонукала до проведення всіх цих протиепідемічних заходів. Це було досить непросто. Наша область взагалі в зоні помірно континентального клімату. Вона волога, вона помірно тепла, всі умови для розвитку кровосисних комарів.

З 1981 року ми мали випадки завізної малярії. Дякувати Богу, останній випадок був у 2020 році. Наразі такої проблеми немає. Великі можливості для міграції людей, для туризму, і нам привозили малярію навіть не так туристи, як люди, які виконували миротворчі місії. Коли почалися відрядження миротворців до країн третього світу, в теплі країни як Ангола, Ліберія, Кот-д'Івуар, саме звідти пішли хворі, але то вже була завізна тропічна малярія. Тропічна малярія наразі у нас не поширюється. Хоча, коли поступає хвора людина, її дуже обстежують, адже хвороба страшенно небезпечна. Вона підступна, вражає швидко і агресивно. І дуже багато летальних наслідків від такої малярії.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини