Ми у Facebook
16.06.2022, 12:30

Сезон відпочинку на Рівненщині: Де не рекомендують купатись?

Фото ілюстративне

Близько пів сотні місць масового відпочинку людей знаходиться у Рівненській області. Які з них придатні для купання, а в яких не варто і ноги мочити?
Найбрудніші з них у Рівному та у Здолбунові, повідомив Суспільному завідувач відділу моніторингу та реагування на безпеки обласного центру контролю та профілактики хвороб Богдан Красько.

Він назвав найбільш забруднені та безпечні місця для купання в межах області.

На Рівненщині є близько 47 місць масового відпочинку людей, 14 з яких — офіційні пляжі й 33 стихійні місця масового відпочинку, каже Богдан Красько.

"Станом на 9 червня близько половини цих місць перевірено, проведено моніторинг води водойм, відібрані проби, проведено 432 дослідження води й за їхніми результатами встановлено перевищення гігієнічних нормативів у водоймах, що знаходяться у Здолбунові та у Рівному — це озеро Басів Кут", — коментує завідувач відділу.

Де купатись

Богдан Красько зазначив, що за результатами досліджень минулих років найменше випадків перевищення нормативних показників фіксували у таких місцях:

Біле Озеро;

пляжі на річці Стир у межах сіл Хрінники й Товпижин;
пляж санаторію "Червона Калина";
пляж санаторію "Електронік Рівне";
річка Стир у смт Зарічне.

"Вони потрапили до переліку тільки тому, що за період досліджень, за купальний сезон, літній сезон, у них найменша кількість проб не відповідала вимогам. Тобто, найчастіше результати досліджень проб з водойм відповідали гігієнічним нормативам, що є у нас на сьогодні", — пояснює він.

Щороку перелік водойм, які відповідають нормативам або ні, змінюється. Травневі дослідження цьогоріч показали, що 85% — чисті. З настанням тепла ситуація змінюється, каже Богдан Красько:

"Зараз відбираємо проби й до кінця місяця у нас буде зрозуміла картина, що у нас станом за червень змінилося".

Де не купатись
Богдан Красько назвав також місця, де найгірша ситуація:

озеро Басів Кут,
річка Іква у місті Дубно,
річка Замчисько у місті Костопіль,
на злитті річок Горинь та Вілія у місті Острог
водойми у місті Здолбунів
озеро Селянське у Сарненському районі
Орлівський кар'єр у Сарненському районі

"За результатами досліджень там є перевищення таких показників як лактозопозитивна кишкова паличка, індекс мікроорганізмів роду ентерокок та хімічне споживання кисню. Це не означає, що водойма несе пряму небезпеку або загрозу для здоров'я населення, але ці показники є індикатором того, що там низький рівень природного самоочищення, є певне органічне забруднення й створені сприятливі умови для розвитку хвороботворних організмів, тому в таких водоймах ми купатися не рекомендуємо", — акцентує Богдан Красько.

На правах реклами