Зелена картка в Україні: коротко про вигоду купувати страхування тут, а не за кордоном
Однак, коли росія розв’язала війну проти України, більшість наших громадян про наявність зеленої картки не задумувалася. Це було цілком логічно: на першому плані було виживання. Тим не менш, наразі паніка зникла, і багато українців за кордоном мають повернулися до звичного вирішення питань, одним із яких виявилась наявність зеленої картки.
Що робити, якщо тобі потрібна зелена картка, а ти вже знаходишся за кордоном: купувати у іноземних страховиків чи все ж таки намагатися оформити її в Україні?
Намагаємось розібратися разом із фінансовим порталом Finance.ua.
Як оформити зелену картку онлайн?
Все, що вам потрібно — зайти на сайт страхової компанії або ж оформити грін карту на Файненс юа. Оплатіть поліс онлайн та отримайте його на електронну пошту за декілька хвилин.
За кордоном чи в Україні: де краще оформлювати зелену картку
Міжнародний поліс добровільного обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності розповсюджує дію на 46 країн, і в кожній із них як на кордоні, так вже і в середині країни можна придбати зелену картку у страховика по місцю перебування.
Такий варіант, звісно, зручний, однак у нього є ряд суттєвих недоліків:
• страхування за кордоном коштує на порядок дорожче ніж в Україні. Для прикладу, в Польщі поліс на 1 місяць може обійтися в 300-400 доларів, в Україні до 100 євро в залежності від страхової компанії.
• обслуговування полісу буде проводитися на мові країни, в якій ви перебуваєте. якщо ви її не знаєте, у вас можуть виникнути нерзучності.
Донедавна під час виїзду за кордон, не придбавши зелену картку заздалегідь, такий варіант був єдиним можливим. Однак зараз ви можете придбати поліс онлайн за декілька хвилин.
Тим паче, з 2022 року українці можуть використовувати зелену картку в електронному форматі, тому вам навіть не доведеться роздруковувати страхування.

Як помити підлогу без розводів: корисні лайфхаки для господинь

Чиста підлога — це одна з основ затишку у домі, але часто після миття на ній залишаються неприємні розводи, які псують загальне враження.
переглядів: 84
Курс долара в Україні 1 липня: стабілізація після падіння

У понеділок, 1 липня 2025 року, середній готівковий курс долара США в українських банках коливається в межах 41,40 грн (купівля) та 42,05 грн (продаж).
переглядів: 261
У Рівному стартує новий курс «Школи відповідального батьківства»

У Рівненському обласному перинатальному центрі у липні розпочинається черговий цикл занять для майбутніх батьків. Програма — безкоштовна, практична та надзвичайно актуальна для тих, хто готується до народження дитини.
переглядів: 223
Рецепт легкого літнього сніданку за 10 хвилин

У спекотні дні хочеться почати ранок із чогось легкого, але водночас ситного й корисного. Пропонуємо простий рецепт літнього сніданку, який можна приготувати менш ніж за 10 хвилин.
переглядів: 269
Хто святкує іменини 1 липня

1 липня православні згадують святих братів Косму і Даміана — покровителів лікарів, а в народі цей день пов'язують із зіллям, цілющими травами та роботою в полі. Свій день ангела святкують не лише Косма й Даміан, а й Кузьма, Дем’ян і навіть Роман.
переглядів: 224