Ламінат чи лінолеум: що краще вибрати?
Ламінат: особливості, переваги та недоліки
Ламінат — це міцний матеріал, який імітує натуральний паркет. Завдяки сучасним технологіям ламінат вважається одним з найпопулярніших видів якісного покриття.
Ламінат — це багатошаровий матеріал. Він виготовляється з плит ДВП чи ДСП, експлуатаційні характеристики яких посилюють спеціальні захисні шари та просочуванні засоби.
Саме структура є основним чинником таких переваг ламінату:
• Зносостійкість. Верхній захисний шар робить дошки стійкими до тривалих та інтенсивних навантажень. Середній термін експлуатації — 10–15 років.
• Легкий монтаж. Ламелі обладнані замками, які скріплюються між собою, тому процес установки досить легкий.
• Ремонтопридатність. Якщо дошки пошкоджено, їх можна замінити на нові, завдяки тим же замкам. При цьому пам’ятайте, після 5–6 років експлуатації покриття стає щільним, тому розібрати його акуратно майже неможливо.
• Невибагливість у догляді. Для ламінату достатньо вологого прибирання. Матеріал не поглинає бруд, плями, тому не втрачає зовнішній вигляд.
До мінусів ламінату відносять:
• Низька вологостійкість. Стики плит, які деформуються під впливом води та призводять до здуття підлоги.
• Низьке поглинання шуму. Ходіння на підборах чи у взутті з грубою підошвою, падіння важкого предмета буде супроводжуватись дзвінкими звуками.
• Підготовчі роботи. Монтаж ламінату має просту технологію, але чорнова підлога повинна бути ідеально рівною.
Середня вартість ламінату в Україні — 450 грн/1 м2. Багато виробників, користуючись популярністю матеріалу, пропонують неякісні вироби.
Лінолеум: особливості, переваги та недоліки
Лінолеум — це покриття для підлоги, що виготовляється зі скловолокна, декількох шарів полівінілхлориду і декоративного шару. За рахунок декоративного шару, покриття може мати любий візерунок але один із самих популярних - лінолеум під ламінат, який підходить для любого типу приміщення.
Такий матеріал часто використовуються для обладнання підлоги у громадських приміщеннях, підприємствах, офісах, торгових центрах. Але багато хто надає перевагу саме цьому покриттю і в побуті.
Спеціалісти називають такі переваги лінолеуму:
• Зносостійкість. Сучасні технології виготовлення дозволяють добитись міцності будь-якого покриття. Термін експлуатації — до 10 років.
• Вологостійкість. Однорідна поверхня без стиків забезпечує повну гігієнічність матеріалу, непрохіднім в структуру вологи та перешкоджає гноїнню.
• Шумоізоляція. Правильно укладений лінолеум забезпечує високу шумоізоляцію в приміщенні.
• Легкість укладання. Рулонний лінолеум достатньо розгорнути та постелити, а надлишки — відрізати.
• Ціна. Середня вартість побутового лінолеуму в Україні — 300 грн/1 м2. Ціна натурального лінолеуму — вища.
У лінолеуму такі мінуси.
• Низька ремонтопридатність. У разі пошкодження невеликої ділянки часто потрібно перестеляти всю підлогу.
• Швидка займистість. М’який матеріал легко піддається горінню.
• Чутливість до активних навантажень. По лінолеуму не бажано ходити на підборах, ставити меблі з гострими ніжками, пересувати меблі.
• Висока поглинальна здатність. Бруд, розлита зеленка, жир та інші речовини здатні проникати в структуру покриття, а позбутися плям майже неможливо.
Попри те, що лінолеум не вибагливий у догляді, потрібно ретельно підходити до вибору мийних засобів. Його можна мити гарячою водою, хімічними речовинами, лужними розчинами.
Що краще: ламінат чи лінолеум? Не можна сказати однозначно, адже все залежить від конкретного випадку. Для офісу підійде комерційний лінолеум, для квартири чи дому — обидва матеріали. Але слід враховувати властивості кожного покриття, щоб зробити найкращий вибір.
Кого вітати з Днем ангела у січні 2025: повний список іменинників
Січень – це не лише початок нового року, але й місяць, насичений святами та важливими днями для багатьох людей, які відзначають свої іменини.
переглядів: 39
Де витратити гроші Національного кешбеку та тисячу Зеленського (+КАРТА)
Знайти торгові точки, де можна використати кошти із програм «Національний кешбек» і «Зимова єПідтримка», стало зручніше.
переглядів: 137
Планові перевірки нехарчової продукції в Україні відновлюють: що потрібно знати
У 2025 році планові перевірки органами ринкового нагляду нехарчової продукції, які були тимчасово призупинені на період дії воєнного стану, а також державний контроль нехарчової продукції митними органами знову діятимуть.
переглядів: 378
Коли мешканці отримають Національний кешбек за грудень?
Національна програма усе більше й більше користується популярністю серед мешканців Рівненщини.
переглядів: 250
Як відновити організм після зимових свят: корисні поради
Після тривалих зимових свят часто важко повернутися до звичного ритму життя. Калорійна їжа, порушення режиму сну та зниження фізичної активності можуть негативно вплинути на самопочуття. Ось кілька порад, як допомогти організму відновитися.
переглядів: 228