30.09.2022, 08:43

Все про тату машинки

За вражаючою різноманітністю татуювань ховається цілий спектр спеціального обладнання. Кожному тату майстру відомо, що саме машинка для татуажу – одна з найважливіших складових успішного результату. Для максимально ефективної та комфортної роботи слід визначитися з типом обладнання. Виділяють кілька різновидів тату машинок, кожна з яких має низку особливостей.

Різновиди машинок для тату за типом пристрою


Яка тату машинка краще - питання, що турбує всіх майстрів-початківців. Сучасні варіації представлені трьома типами, що відрізняються пристроєм та якістю нанесення:

пневматичні – вибір реальних профі. Принцип дії ґрунтується на витісненні стисненого повітря, для чого пристрої оснащуються компресорами. Мають малу вагу і безшумні у роботі;
роторні - оптимальний варіант для контурних робіт. Суть роботи полягає у перетворенні обертального руху, що здійснюється роторним мотором на поступальне. Мають найбільшу популярність серед майстрів. Можуть оснащуватися спеціальними механізмами, що стабілізують положення голки. До варіантів, оснащених механізмами для стабілізації, відносяться слайдери, що є універсальними для будь-яких робіт, а також гібриди та ручки. Останні оснащені внутрішнім механізмом, що стабілізує, і мотором;
індукційні – мають більш ніж вікову історію, та працюють на основі принципу електромагнітної індукції. Вирізняють два різновиди таких машин - лайнер і шейдер. Остання повільніша і служить для пофарбування, а лайнер, виходячи з назви - для нанесення ліній.

Тату машинки для початківців
Тату машинки для початківців

Класифікація тату машинок за принципом роботи


Незалежно від переваг клієнта, будь то кольорові або чорно-білі тату, вони повинні поєднувати в собі тіні, чіткі контури та насичений колір. Для якісного виконання роботи буде потрібна спеціальна техніка. Вирізняють такі машинки:

забарвлювальна - передбачає введення голки під шкіру з наступним завмиранням, що забезпечує поширення пігменту, що фарбує;
контурна – дозволяє досягти чітких контурів за рахунок голки з натиском.

Вибір тату машинки для початківців завжди пов'язаний з пробами і помилками. Важливо переконатись, що обладнання відповідає всім вимогам: справляється з поставленими завданнями без нарікань та не викликає дискомфорту під час роботи. А якщо ні, то отримати максимум потенціалу з процесу виявиться непосильним навіть професіоналу. Варто вивчити властивості кожного з різновидів машин, і протестувати їх.