12.11.2022, 14:00

Особливості надання субсидій в умовах воєнного стану

В Рівному розпочався новий опалювальний сезон, а це означає, що уже з наступного місяця жителі громади отримуватимуть збільшені суми рахунків на оплату комунальних послуг. Частину цих сум родинам може компенсувати держава у вигляді субсидій, тому сьогодні детальніше поговоримо саме про це.

Розмір субсидії розраховують індивідуально. Сума грошової допомоги залежить від рівня доходів та кількості осіб, які фактично проживають або зареєстровані в будинку.

Важлива умова отримання субсидії - члени родини працездатного віку мають офіційно працювати. Якщо вони втратили роботу, або ж були звільнені у період воєнного стану, то мають перебувати на обліку у Центрі зайнятості.

Якщо в період воєнного стану в Україні громадянина звільнено з роботи або в цей період він втратив роботу, зареєстрований у Державній службі зайнятості як безробітний і йому призначено допомогу по безробіттю, до його середньомісячного сукупного доходу враховується не сума отриманої заробітної плати в періодах, визначених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, а розмір призначеної допомоги по безробіттю за повний місяць, що передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії.

Враховуючи масштабне переміщення людей в нашій країні, не враховується до середньомісячного сукупного доходу громадянам при розрахунку житлової субсидії:
-допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам;
-компенсація для покриття понесених витрат, пов’язаних з розміщенням в своєму житловому приміщенні внутрішньо переміщених осіб за програмою «Прихисток».

Цьогоріч всім домогосподарствам, які отримували субсидію у минулому опалювальному періоді, у новому субсидії перепризначать автоматично. Не потрібно подавати додаткові заяви, декларації та інших документів. Однак якщо у вас відбулися якісь зміни у складі домогосподарства (родини), треба повідомити.

Окрім тих, хто мав право раніше отримувати субсидії, у 2022 році додатково можуть оформити наступні категорії населення:
- Домогосподарства, у яких є мешканці, які зараз виїхали за кордон, або ж фактично не проживають за місцем реєстрації, можуть отримати субсидію. Для цього необхідно разом з необхідними документами надати довідки про фактичне проживання осіб в іншому місці. Довідки мають бути перекладені та належним чином завірені.
- Громадяни, які мають у власності декілька житлових приміщень або будинків, право власності на які вони набули шляхом успадкування. Тобто важливо, що людина не придбала, а успадкувала нерухомість. Раніше набуття людиною права власності на приміщення у будь-який спосіб не давало їй можливості отримати субсидію. Але за умови, що жодне із житлових приміщень, яке перебуває у власності, у тому числі на яке оформлено право на спадщину, не здається в оренду, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарств

Для того щоб отримати субсидію ВПО є два варіанти:
Якщо людина і раніше отримувала субсидію, вона може продовжувати її отримувати з місця, звідки перемістилася, і це призначення буде автоматичне.
Людина може звернутися за фактичним місцем проживання для призначення субсидії там, де вона фактично перебуває, і де їй потрібно оплачувати комунальні послуги. Для цього їй треба підтвердити документально, на підставі чого вона там проживає. Тобто мова про довідку внутрішньо переміщеної особи.

Внутрішньо переміщеним особам, які отримують субсидію за фактичним місцем проживання, необхідно зняти субсидію за попереднім місцем проживання, оскільки житлова субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання.

Основні два документи для оформлення субсидії – це заява про призначення субсидії та декларація про доходи і витрати. Можуть, за потреби в індивідуальному порядку, попросити надати інші документи.

У 2022 році субсидія не надається, якщо:
- загальна площа житла перевищує 130 кв. м для квартир та 230 кв. м – для приватних будинків (виняток - дитячі будинки сімейного типу);
- на депозиті у банку лежить більше 100 тис. грн;
- будь-хто із членів родини протягом 12 місяців перед призначенням субсидії здійснив операцію на більш ніж 50 тис. грн (купівля землі, квартири, будинку, цінних паперів, іноземної валюти тощо);
- у власності є транспортний засіб, якому менше 5 років (крім мопеда і причепа) або більше ніж один транспортний засіб, що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);
- заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги перевищує 680 грн.

Хто хоче отримати субсидію вперше, може звернутися за нею в будь-який момент. Якщо це зробити з дня старту опалювального періоду протягом двох місяців, тоді субсидія буде призначена з початку опалювального сезону. Якщо заява надійде пізніше, то субсидію призначать з місяця подання заяви.

Прийняття документів для отримання житлової субсидії, на сьогоднішній день, здійснюється за територіальним принципом приналежності домоволодіння до певного пункту прийому, проте у ЦНАПі документи можна буде подати незалежно від місця розташування Вашого житла.

Щоб подати документи на субсидію або отримати консультацію, щодо отримання субсидій, можна звернутись до спеціалістів Департаменту соціальної політики Рівненської міської ради у Центрі надання адміністративних послуг у місті Рівному за адресою: майдан Просвіти, 2.

Графік роботи:
понеділок, середа, четвер з 9:00 до 17:00, вівторок з 9:00 до 19:00, п’ятниця з 9:00 до 16:00.

Нагадуємо, що консультації щодо призначення житлових субсидій Ви можете отримати за телефонами:
0975070009 – для мешканців мікрорайону «Ювілейний», мешканців будинків, які територіально відносились до КК «Західна» та ТзОВ УК «Сонячне»;
0970037507 – для мешканців будинків, які територіально відносились до ЖКП «Галицьке»;
0680422201 – для мешканців мікрорайону «Північний» та для мешканців будинків, які територіально відносились до ЖКП «Покровське».

Також для Вас працює телефон гарячої лінії Департаменту соціальної політики 0671100523
купити смартфон Apple iPhone в Одесі, Україна


АвтовикупТріада

Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ