Зимове обрізання дерев: все, що варто знати
⠀
Взимку обрізаємо плодові дерева (яблуні, груші, вишні, сливи) та чагарники (барбарис, смородину, аґрус). Враховуючи час пробудження, спочатку обрізаємо зерняткові, потім кісточкові породи.
⠀
Обрізання теплолюбних культур (черешні, абрикоса) та чагарників, які цвітуть навесні (форзиції, бузку, азалії, рододендронів) радимо відкласти до весни.
⠀
Обрізання можна проводити з кінця січня до початку березня. Важливо встигнути до початку руху соку. Температура повітря має бути не нижче –5°С. Робити можна формуючу, регулюючу, омолоджуючу та санітарну обрізки.
⠀
Правила обрізки:
1. Уважно оглядаємо все дерево. Спочатку видаляємо сухі та хворі гілки, а також дзиги і поросль біля основи стовбура.
2. Обрізаємо пагони, що ростуть усередину крони. Але не більше 1/4 від їх загальної кількості.
3. Укорочуємо торішні гілки на 1/3, роблячи зріз над ниркою.
4. Видаляємо гілки, що перехрещуються і труться.
5. Забираємо нарости за їх наявності.
6. Обробляємо всі зрізи спеціальною пастою (БлагоСад, РанНет), яка не загусає при низьких температурах.

дерева, обрізка дерев, сад та город, варто знати, корисні поради господиням
Як зберегти свіжість хліба надовго

Свіжоспечений хліб із рум’яною скоринкою та ніжною, м’якою м’якушкою — справжня гастрономічна розкіш. Білий, житній чи зерновий — кожен має своїх поціновувачів. Та скільки разів ми стикалися з розчаруванням, коли вже наступного дня хліб ставав твердим і сухим?
переглядів: 410
П’ять простих налаштувань, які допоможуть смартфону працювати довше

Ми живемо в епоху, коли смартфон — не просто засіб зв’язку, а особистий помічник, навігатор, розважальний центр і навіть кишеньковий офіс.
переглядів: 408
Як розписати писанку: інструменти, техніка, орнамент

Розпис писанки — це не просто творчий процес. Це глибоке занурення у власне "я", спосіб осмислення світу і форма збереження культурної спадщини. Писанка — це не лише великодній символ, а живий код української нації, в якому переплітаються естетика, духовність і історична пам’ять.
переглядів: 397
Компенсація для роботодавців: як отримати підтримку за працевлаштування молоді

Роботодавці в Україні мають можливість отримати фінансову компенсацію за працевлаштування молодих фахівців. Про це повідомляє Державна служба зайнятості. Ініціатива спрямована на підтримку бізнесу та створення додаткових можливостей для молоді, яка лише починає свій професійний шлях.
переглядів: 437
Як перевірити масло вдома: кілька простих рецептів

Вершкове масло — постійний гість на кухні багатьох українських родин. Його цінують не лише за універсальність у приготуванні страв, а й за поживні властивості.
переглядів: 318