Як посадити грушу, щоб швидко здобути врожай?
Посадкова яма має бути просторою:
діаметр – 80 см, глибина – 50 см.
У неї потрібно закласти всі необхідні дереву речовини, перемішані із землею: перегній (10-15 кг), суперфосфат (200-250 г), сірчанокислий калій (100 г) та аміачну селітру (50 г). Зверху обов'язково насипаємо шар землі (15-20 см). Він потрібний, щоб захистити коріння від концентрованих добрив.
Перед посадкою радимо обробити коріння в глиняній бовтанці з додаванням золи та корневини. Підрізати все коріння не потрібно, лише пошкоджене.
Саджанець необхідно помістити на гірку родючої землі, рівномірно розправити по ній коріння та засипати землею. Грунт злегка утрамбовуємо ногою (шкарпетка має бути спрямована до стовбура дерева, опора на п'яту).
Після посадки укорочуємо саджанець на 1/3. На другий рік життя можна провести мінімальне обрізання або не робити його, щоб швидше наростити крону та прискорити плодоношення.
Чим підгодувати грушу для швидкого зростання?
• Азотом – добриво розповсюджуємо на поверхні ґрунту та перекопуємо. На одне дерево витрачаємо 40-60 г аміачної селітри.
• Сечовиною – застосовуємо пізніше для стимуляції наростання листової маси.
• Гуматом натрію – для потужного росту листя та пагонів підгодовуємо грушу 3 рази протягом року (під час розпускання нирок, у липні та наприкінці серпня).
Є більш швидкий і простий спосіб: прищепити живці груші на айву. Так вже на другий рік ви отримаєте великі та ароматні плоди.

Чи дійсні ламіновані документи: офіційне роз’яснення

Нерідко українці, прагнучи зберегти свої документи в належному стані, вдаються до їх ламінування. Особливо це стосується таких важливих документів, як свідоцтва про народження, шлюб чи зміну імені. Проте виникає закономірне питання: чи не втрачає документ чинності після ламінування?
переглядів: 323
Державна програма протезування: добірка корисних матеріалів і посилань

Міністерство соціальної політики України підготувало добірку актуальних матеріалів, що допоможуть зорієнтуватися у питаннях забезпечення засобами реабілітації в межах державної програми.
переглядів: 344
Загубився номерний знак: що робити?

Втрата номерного знака — ситуація, з якою може зіткнутися кожен водій, особливо в період негоди, коли під час сильних дощів номер може просто відірватися від автомобіля. Утім, не варто хвилюватися — відновити номерний знак нескладно. Розповідаємо, як це зробити швидко та без зайвих труднощів.
переглядів: 330
Як приготувати каву в турці: поради, секрети й покроковий рецепт

Заварювання кави в турці – один із найдавніших способів приготування цього напою, що дозволяє максимально розкрити його смак і аромат.
переглядів: 276
Сирний пиріг із сосисками: простий і ситний варіант сніданку

Сирний пиріг із сосисками — чудова альтернатива традиційним бутербродам. Його приготування не потребує особливих кулінарних навичок, тож з рецептом легко впорається навіть дитина.
переглядів: 366