Ми у Facebook
21.02.2023, 12:00

Вирощуємо хурму із кісточки в домашніх умовах: правила та секрети

Любителям хурми хоча б раз у житті спадало на думку посадити її вдома. Тим більше, що це не так вже й складно. Ми розповімо прості правила, які допоможуть вам у цьому.
Обираємо кісточку
На відміну від лимонів або фініків, кісточки є не в кожному плоді хурми. Але й навіть ті, що є не факт, що зійдуть. Тому доведеться діяти методом «наукового тику». Щоб збільшити шанси на успіх, треба взяти кісточки не з одного плоду хурми, а з декількох. Ще краще, якщо вони будуть і різних сортів. Водночас, ці плоди не мають бути підмороженими чи пошкодженими. Хурма має бути добре визрілою, м'якою.

Скільки треба кісточок хурми, щоб гарантовано отримати життєздатні сходи? Як показала практика, не менше чотирьох-п'яти, а краще і всі десять. Навіть якщо і більшість з них дадуть сходи, то немає твердої впевненості, що всі вони виявляться життєздатними. Тому бажано посадити більше кісточок хурми, отримати від них сходи, а вже з них вибрати найбільш сильні.

Підготовка до посадки
Перед посадкою кісточки потрібно витримати в холоді впродовж місяця. Для посилення ефекту кісточки бажано обробити стимулятором. Можна використовувати стимулятор росту Епін, але не найгірший (а то і кращий) результат дає обробка насіння хурми соком алое. Для цього досить добре змочити ним паперову серветку і загорнути в неї кісточки. Потім вони поміщаються у холодильник, в найбільш прохолодну зону (але не в морозилку!).

Посадка кісточок хурми
Земляну суміш для пророщування насіння хурми треба взяти легку, яка вільно пропускає воду і повітря. Підійде будь-який ґрунт на основі торфу, розбавлений на третину перлітом або вермикулітом. Після розташування кісточок хурми на поверхні ґрунту, вони присипаються тонким (до одного сантиметра) шаром того ж ґрунту.

Після посадки, ємність з посадженими кісточками хурми треба помістити на пророщування в тепле темне місце. Попередньо накрийте ємність шматочком скла, прозорого пластику або звичайною поліетиленовою плівкою. Як показує практика, гарне місце для пророщування насіння хурми — на підлозі біля батареї опалення або на нижній трубі тієї ж батареї (якщо вона не дуже гаряча!). Якщо це взимку звичайно. В цьому місці й тепло і досить темно. Весь процес проростання насіння хурми може зайняти до місяця, але протягом усього цього часу треба періодично перевіряти їх стан, провітрювати, видаляти конденсат з накриття, зволожувати землю за потреби.

Подальший догляд
Як тільки проклюнуться перші паростки, і стане можливим видалити залишки твердого покриття кісточки, видаліть їх і помістіть ємність з паростками на світле місце. В процесі росту, паростки хурми треба періодично обприскувати, підтримувати помірну вологість ґрунту і щотижня підгодовувати добривом з підвищеним вмістом азоту. Зверніть увагу! Не слід використовувати сильно концентровані розчини добрива. Розбавте його удвічі від рекомендованої кількості.

Коли сіянці достатньо розвинуться і на них з'являться міцні постійні листочки, їх можна розсаджувати по окремих горщиках. Спочатку візьміть невеликий горщик, 7-9 сантиметрів в діаметрі, а за мірою зростання перевалюйте вже в більший за розміром горщик.

Виростити хурму з кісточки в домашніх умовах зовсім не складно, хоча за часом це досить тривалий процес. З дотриманням всіх правил і рекомендацій він займає близько чотирьох — чотирьох з половиною місяців. Далі починається догляд за хурмою як за кімнатною рослиною.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ