Ми у Facebook
22.03.2023, 21:45

Непомітний, але досі смертельний: як мешканцям Рівненщини захиститися від COVID 19?

Із початком повномасштабного вторгнення росії в Україну прискіплива увага громадськості до коронавірусу та рівня інфікованості ним доволі пригасла. Але до початку агресивної фази російсько-української війни це була одна із провідних тем у повідомленнях ЗМІ та доповідях чиновників. В Україні тривала пандемія COVID 19.
Та ні коронавірус, ні карантинні обмеження нікуди не поділися. Наприкінці грудня 2022 року представник Кабміну у Верховній Раді Тарас МЕЛЬНИЧУК повідомив про продовження карантину.

- Продовжено для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режим надзвичайної ситуації до 30 квітня цього року. Також продовжено на всій території України карантин до 30.04.2023, - повідомив Тарас МЕЛЬНИЧУК у своєму Телеграмі.

І загроза від коронавірусної хвороби залишається реальною.

Яка ситуація щодо захворювання на коронавірус зараз?


Як повідомляють з Рівненської ОВА, за минулий тиждень на Рівненщині зареєстрували 1273 підтверджені випадки COVID-19. Кількість хворих зростає, адже це на 16,5% більше, ніж за попердній тиждень. Серед захворілих 135 дітей.

За інформацією Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб, за минулий тиждень зареєстрували шість летальних випадків серед осіб із COVID-19 у Рівненському районі.

Одужало 1126 людей. На Рівненщині залишається 1849 активних хворих на коронавірус.

Понад половину хворих це діти.

Також наприкінці лютого цього року стало відомо про три смерті від коронавірусу. Уся ця невтішна статистика свідчать про те, що загрозу несуть не лише дії російського агресора, але й природні причини. Тож потрібно оберігати не лише Україну, але й власне здоров’я.

Як вберегтися від коронавірусу?

Способи вберегтися захворювання на корона вірус особливо не змінилися:
- Основними заходами профілактики щодо попередження захворювання на коронавірус є гігієна рук, дотримання етикету кашлю, утримуватися від контактів з особами, які мають прояви респіраторних захворювань, вчасне звернення за медичною допомогою, якщо виникатимуть симптоми захворювання на гострі респіраторні інфекції. І, звісно ж, дотримання дистанції – не менше 1,5 метрів у місцях скупчення людей та використання у місцях скупчення людей засобів індивідуального захисту - наприклад, масок. Основним із методів специфічної профілактики залишається проведення вакцинації. Потрібно зробити чотири дози вакцини: першу та другу й дві бустерні дози, - говорить Юлія Терентьєва, завідувач відділу епідеміологічного нагляду(спостереження) та профілактики інфекційних хвороб Рівненського центр контролю та профілактики хвороб.
Як отримати щеплення від коронавірусу?


У Рівненскій ОВА повідомляють, що зараз у Рівненській області є вакцини від коронавірусу. Щеплення доступні усім охочим дорослим та дітям від 5 років. Нині є вакцини трьох типів: однодозова Janssen виробництва Johnson & Johnson, вакцина Comirnaty виробництва Pfizer – дитяча та доросла, вакцина CoronaVac китайського виробництва.

Укрінформ повідомляє, що за даними МОЗ в Україні доступні близько 8 мільйонів доз вакцини проти COVID-19.

Із власного досвіду можу сказати, що перед тим, як зробити щеплення, від вас лікарі неодмінно зажадають навідатися до свого сімейного лікаря. Саме попередній огляд у лікаря стане своєрідною «перепусткою» у подальшому процесі вакцинації, якщо не буде для цього протипоказів. Варто наголосити на тому, що оглядом у лікаря нехтувати не слід, адже щеплення – медична процедура й вимагає серйозного зваженого ставлення. І рішення фахівців щодо проведення щеплення. Варто розуміти, що будь-які дослідження стану здоров’я ніколи зайвими не будуть.


скріншот з google.com/maps/
скріншот з google.com/maps/


Також можна звернутися до Центру вакцинації, який діє на базі Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Віктора Поліщука.

Чи можна щеплювати дітей від корона вірусу?

Як ідеться на офіційній сторінці МОЗ України, наприкінці 2022 року з’явився дозвіл вакцинації дітей віком 5-11 років проти COVID-19. Щеплюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Для дітей віком 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів - форма N063-2/о – відповідно до статті 43 «Основ законодавства про охорону здоров’я. До цього щеплювали дітей віком від 12 років.

Підлітків можна вакцинувати бустерною дозою. Її радять зробити через 6 місяців після закінчення первинного курсу вакцинації. Якщо підліткові з медпоказань ввели додаткову дозу вакцини, то бустер можна вколоти 3 місяці після отримання цієї дози.

Для бустерної вакцинації дітей віком від 12 років потрібно використовувати вакцину Comirnaty/Pfizer.

Діти 12-13 років необхідна згода (форма N 063-2/о) батьків або опікунів відповідно до статті 43 «Основ законодавства про охорону здоров’я».
Ті ж, кому виповнилося 18 років, що пройшли первинний курс вакцинації проти коронавірусу, теж можуть отримувати бус терні щеплення. Перше – через 5 місяців після вакцинації другою дозою дводозної вакцини або однією дозою однодомної. Друге потрібно зробити – через 4 місяці після отримання першого.
Зробити щеплення можна безкоштовно в будь-якому пункті чи центрі вакцинації.

Чому потрібно бути надмірно обережним щодо корона вірусу?


Сучасність ставить перед нами чимало викликів. Але не слід забувати і про наше здоров’я. Як можна переконатися, прості правила можуть позбавити багатьох проблем у майбутньому. Коронавірус залишається цілком реальним та цілком небезпечним викликом сьогодення, який може загрожувати життю та благополуччю. І в наших силах зберегти своє нормальне самопочуття й мінімізувати ризики.

Як було зазначено вище, звичайна гігієна рук, дотримання дистанції у людних місцях, вчасне звернення до фахівців, якщо є якісь прояви хвороби і щеплення, якщо цьому немає протипоказань, залишаються дієвими і доступними засобами для боротьби з COVID 19, який досі існує.

“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ