25.03.2023, 15:11

Чим удобрити ґрунт у теплиці навесні?

Щоб грунт у теплиці не вичерпався і був родючим, при перекопуванні важливо внести правильні добрива! Сьогодні розповімо, які саме.
Зберігайте корисну статтю собі та ділитесь з друзями!

Отже, що можна робити?

Біогумус
Унікальний за своїми властивостями субстрат, який позитивно впливає не тільки на ріст та розвиток рослин, а й на ґрунтову біоту, оскільки містить багато корисних мікроорганізмів. Витрачаємо всього по 3-5 кг на 1 кв.м залежно від стану ґрунту.

Компост
Одне з найефективніших і найдоступніших органічних добрив. Його можна робити з: бур'янів, скошеної трави, опалого листя, тонких гілок, бадилля овочів, очищення, гною, посліду і т.д. Чим різноманітніший склад, тим вища його поживна цінність. Використовуємо виключно зрілий компост. Витрачаємо приблизно по 10 кг на 1 кв.

Зола
Найцінніше органічне добриво, яке містить велику кількість калію, кальцію, магнію, фосфору, кремнію, заліза, сірки, бору, марганцю та інших корисних елементів. Зола допоможе розкислити ґрунт, покращити його структуру, підвищити врожайність та життєстійкість рослин. Вносимо 100-150 г на кв.

Комплексні мінеральні добрива пролонгованої дії (ЗМЗ Універсал, Осмокот, пролонговані нанодобрива від «Бона Форте» та «Біо Майстер»). Вносимо добрива за інструкцією.

Також після внесення всіх добрив радимо обробити ґрунт біологічними препаратами, які містять сінну паличку або триходерму та азотфіксуючі бактерії.