Ми у Facebook
09.04.2023, 11:17

Як за допомогою трьох простих засобів позбутися слимаків на городі

Слимак – один із найголовніших шкідників, з яким садівники та городники ведуть боротьбу з ранньої весни та до пізньої осені. Він із задоволенням ласує овочами, фруктами, ягодами та зеленню, що ростуть на ділянці.

Найбільше маленький слизький молюск любить капусту будь-якого ґатунку, що притягує його, як магніт.

Проте врятувати свій урожай від цих ненажер можна за допомогою натуральних та дешевих засобів.

Кава

Вченими доведено, що кофеїн діє на молюсків як нервово-паралітичний засіб. Молоді особини гинуть, а доросліші рятуються втечею.

Найпростіший спосіб - взяти звичайну каву, підійде навіть найдешевша або прострочена, або підсушена кавова гуща, і розсипати навколо посадок. Така перешкода відлякає слимаків і вони не зможуть заповзти на рослину.
Але пам'ятайте, що цей спосіб ефективний до першого дощу або рясного поливу, потім потрібно повторно повторити процедуру.

Можна влаштувати слимакам справжній «кавовий душ». Для цього вам необхідно заварити несолодку каву, охолодити її і обприскати рослини, які полюбилися шкідникам.

Багато дачників відзначають, що такі обробки дуже ефективні і при цьому зовсім не шкодять садовим культурам.

Деревний попіл

Це не тільки відмінний засіб для відлякування слимаків, але й дієвий інсектицид. Попіл багатий на мінерали та мікроелементи, такі як кальцій, калій, магній, фосфор, залізо, сірка та інші. У його складі немає хлору, який негативно впливає зростання таких культур як капуста і картопля. Тому серед дачників попіл вважається одним із найефективніших та натуральних добрив.

Слимаки уникають місця, посипані попелом, оскільки він налипає на них, заважає пересування і створює лужне середовище, роз'їдаючи їх слизові оболонки.

Візьміть сухий попіл і посипте ним вздовж грядок та кущів, можна також опудрити ним уразливі посадки. Повторюйте обробку раз на тиждень у суху погоду або після поливу.

Гірчиця

Настій із гірчичного порошку – це універсальний народний засіб у боротьбі зі слимаками та іншими городніми шкідниками, такими як попелиця, личинки колорадського жука, павутинний кліщ та капустянка. Ця пекуча приправа має дратівливу дію на слизові покриви слимаків і відлякує їх своїм різким ароматом.

Для приготування робочого розчину необхідно розвести 100 г гірчичного порошку в 5 літрах води і настояти цю суміш добу. Перед використанням розбавте готовий концентрований настій ще 5 л води. Для посилення ефекту можете додати 2 ст л тертого господарського чи будь-якого іншого мила. Воно допоможе засобу довше залишатися на листі.

Розпилювати гірчичний настій найкраще 1 раз на 3-4 дні вечорами у суху погоду. Також ви можете просто посипати ґрунт навколо рослин сухим порошком гірчиці – це також досить ефективний спосіб.











На правах реклами