Токсичний і небезпечний для життя? Чи можна нагрівати мед
Гідроксиметилфурфурол. Що це таке й чому так лякає споживачів?
І ось нарешті ми підійшли до тієї речовини, навколо якої й точаться основні суперечки. Вчені виявили, що під час нагрівання меду виділяється 5-гідроксиметилфурфурол (HMF). Це органічна сполука, яка утворюється з цукрів у медові та різних оброблених харчових продуктах у кислому середовищі, коли вони нагріваються в результаті так званої реакції Майяра (реакція взаємодії амінокислот з цукрами під впливом високої температури з утворенням забарвлених та ароматичних сполук).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:І до чаю, і до тортів: Як приготувати штучний мед з кульбаб
Якщо сказати точніше, під час нагрівання дещо збільшується кількість цієї сполуки, бо в певних кількостях вона є майже у всіх зразках свіжого меду. Ось тут вам може прийти на думку, що ось воно і є – нагрітий мед шкідливий, про що ж можна казати. Але насправді все виглядає інакше.
По-перше, кількість HMF збільшується навіть при тривалому зберіганні меду за кімнатної температури з близько 11 мкг/кг до 39 мкг/кг за рік. Нагрівання до 60 градусів збільшує кількість речовини до 68,8 мкг/кг, а при нагріванні до 140 градусів її кількість вже суттєво не збільшується. Також слід зазначити, що весь магазинний мед термічно обробляють у середньому до 68 градусів, щоб знищити дріжджі, що сприяють ферментації цукру, тому певна кількість HMF у ньому вже присутня.
По-друге, HMF не на 100% негативний герой у цій історії. Досліджень проводилось багато, та жодне з них не довело шкідливий вплив даної сполуки на організм людини. Більш того, деякі дослідження виявили, що HMF може мати не лише канцерогенні, а й протилежні, антиканцерогенні властивості. Тобто він може бути й корисним, чим привертає до себе увагу дослідників.
Окрім цього взагалі немає переконливих даних про те, яка кількість HMF є безпечною, а яка вже шкідлива. Тому що в певних кількостях ця сполука міститься в багатьох інших продуктах. Порівняймо: у медові, нагрітому до 140 градусів, міститься 69,7 мкг HMF на кг продукту, у сухофруктах же її вміст більше ніж 1 г/кг, а в розчинній каві до 6,2 г/кг. Також HMF міститься у випічці, багатьох фруктових соках, пиві, коньяку, молоці, продуктах з томатів, пластівцях для сніданку, карамелізованих продуктах, сиропах, варенні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Чим корисний мед, змішаний із холодною водою?
Ознайомившись з науковими дослідженнями, статтями та результатами експериментів, можна впевнено сказати, що мед можна нагрівати, і він не стає шкідливим. Принаймні, жодних наукових підтверджень цьому сучасна наука не виявила.
За матеріалами https://klopotenko.com/
небезпечний мед, молоко з медом, гарячий мед, штучний мед, нагрівати мед, споживач
Рівнеоблводоканал пропонує своїм абонентам реструктуризацію боргів
Комунальне підприємство "Рівнеоблводоканал" звернулося до абонентів, які мають заборгованість за послуги водопостачання та водовідведення із вигідною пропозицією.
переглядів: 153
У грудні на Рівненщині працюватимуть мобільні бригади перинатального центру
Мобільні бригади Рівненського обласного перинатального центру продовжують свою важливу роботу з обстеження жінок. У грудні фахівці відвідають низку населених пунктів Сарненського, Вараського та Рівненського районів.
переглядів: 204
Службові романи та грошові надходження: астропрогноз на 15 листопада
Дізнайтеся, що вам підготували зорі на завтра.
переглядів: 243
Найпростіший рецепт овочевої запіканки з цвітною капустою
Готуємо смачний та корисний обід, або вечерю за 20 хвилин.
переглядів: 242
Якими продуктами запастися на випадок блекаутів: список
Робити запаси їжі необхідно, через те, що ніхто не знає, чи будуть відключати світло, воду або газ, яка ситуація в країні виявиться з роботою і чи зможете ви купити необхідні продукти в потрібний момент.
переглядів: 2760