21.05.2023, 10:44

Видалення плям від антиперспіранту: 4 перевірених способи

Плями від антиперспіранту дуже складно видалити. Однак це можна зробити нашатирним спиртом, харчовою содою, перекисом водню або водою, змішаною зі спиртом.
Що робити, якщо звичайний засіб для виведення плям, відбілювач, порошок або мило (і з замочуванням) не виводить пляму від поту? Звичайно, ви можете видалити будь-яку пляму швидше та легше, коли вона свіжа, ніж тоді, як вона висохне. У випадку зі старим брудом все може бути набагато складніше.

Важливо! Ніколи прасуйте місця з плямами від антиперспіранту та поту. Вони проникнуть глибоко, і видалити їх буде практично неможливо.

Лайфхак з посудомийкою: як випрати кепки та бейсболки так, щоб вони не деформувалися

Пам'ятайте, що кожен засіб для виведення плям необхідно спочатку перевірити в непомітному місці. Його також краще нанести навколо плями, а потім розподілити всередині. Видаліть забруднення чистою бавовняною тканиною або тканиною з мікрофібри. На завершення ретельно змийте засіб для виведення плям.

Жіноча краса потребує уваги навіть у воєнний час: психолог радить дбати про себе

Аміак для антиперспірантної плями


Антиперспірант з хлоридом алюмінію найчастіше при контакті з барвниками для одягу може викликати зміну кольору. Це можна виправити нашатирним спиртом. Просто нанесіть нашатирний спирт на пляму.

Де купити аміак? Рідкий аміак можна знайти в хімічних магазинах. Кількадесятивідсотковий розчин аміаку також можна знайти, наприклад, в магазині будівельних виробів. Але найдешевше і найпростіше буде спробувати розсипчастий карбонат амонію (можна посипати пляму або змішати з невеликою кількістю води і полити). Він використовується для тістечок і печива і схожий на розпушувач. Придбати його можна у відділах з приправами.

Догляд за обличчям: покрокові щоденні ритуали, за які вам подякує шкіра

Примітка. Для делікатних тканин, таких як вовна, лайкра або шовк, використовуйте лише розбавлений аміак з концентрацією не більше 50% для видалення плям від дезодоранту.

Перекис водню для делікатних тканин


Перекис водню діє як м'який відбілювач. Можна використовувати для білих тканин – кольорові можуть знебарвитися. Найчастіше рекомендується 3% розчин перекису водню, розведений простою водою - у співвідношенні 1:3. У суміш варто додати кілька крапель оцту або нашатирного спирту. Нанесіть на пляму антиперспірант приблизно на півгодини. Потім випрати як зазвичай.Харчова сода для плям від поту


Харчова сода також може впоратися з плямами від антиперспіранту на білому одязі. Змочіть тканину у воді з чайною ложкою харчової соди.
Інший спосіб – натерти пляму від антиперспіранту зубною пастою, що містить соду.

Ви також можете самостійно приготувати пасту для виведення плям, змішавши кілька чайних ложок соди з сіллю і невеликою кількістю води (паста повинна бути густою!). Нанести на 15 хвилин, потім випрати.

Вода і спирт (або чиста горілка)


Спирт або горілку потрібно розвести 1:1. Нанесіть рідину на пляму від дезодоранту і залиште приблизно на півгодини. Потім випрати як зазвичай.

Лайфхаки з TikTok: чи можна нафарбувати брови автозасмагою, щоб надати їм форму та підкреслити колір