Біженців з України масово позбавляють статусу UKR та всіх виплат у Польщі: причини
Найчастіше біженців позбавляють статусу тимчасового захисту після поїздки до України. При поверненні до європейської країни українців реєструють і вносять у спільну базу як туристів, для яких не передбачені пільги та соцвиплати.
Уже фіксувалося кілька випадків, коли українські біженці втрачали свій статус тимчасового захисту через те, що на короткий термін поїхали в Україну та отримали повідомлення про необхідність повернення коштів країні ЄС.
Польський омбудсмен з прав людини Марцін Вячек не став заперечувати, що останнім часом стало більше скарг від українців, яких позбавили статусу тимчасового захисту. Він вважає, що причиною цього є те, що у реєстрах Прикордонної служби фіксують лише дату виїзду українця з Польщі, але не дату його повернення до країни ЄС.
У цьому випадку біженцям важко довести, що вони перебували за межами Польщі 30 днів і не більше.
Омбудсмен також звернув увагу на тривалі затримки із внесенням прикордонної служби інформації до бази даних про перетин кордону громадянами України. Прикордонники вводять дані про дату виїзду через кілька місяців, а людина, яка давно повернулася до Польщі, може втратити виплати.
Тому необхідно вимагати, щоб прикордонники вказали дату вашого повернення, змінили статус у реєстрі і за потреби показати електронний документ diia.pl.
Куди звертатися якщо анулювали статус UKR (PESEL)?
Якщо ви втратили статус тимчасового захисту у Польщі, то варто звернутися до місцевих адміністрацій, які займаються видачею цього статусу і попросити відновити його, пояснивши причини ануляції.
У випадку відмови у цих органах громадянам України варто звернутися до Прикордонної служби або до регіонального управління у справах іноземців.
Також можна зателефонувати на:
гаряча лінія відділу у справах іноземців Мазовецького воєводського управління у Варшаві: +48 (22) 695 67 73;
гаряча лінія Управління у Справах іноземців в місті Варшава: +48 47 721 75 75.
втрата тимчасового захисту, тимчасовий захист, допомога, Pesel, українські біженці, біженці, українці, Польща
Чому затримали Усика у Кракові?
Український боксер Олександр Усик у вівторок не зміг вилетіти рейсом із Кракова до Салонік через те, що авіакомпанія Ryanair не допустила на борт особу, яка його супроводжувала.
переглядів: 108
Україна закликає продовжити відсторонення російських та білоруських шахістів
Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та президент Федерації шахів України Олександр Камишін підписали лист до Міжнародної шахової федерації (FIDE).
переглядів: 128
Найпопулярніші схеми кібершахрайства у 2024
У 2024 році кількість звернень громадян до правоохоронних органів через дії інтернет-зловмисників зменшилася порівняно з попереднім роком, хоча водночас зросла кількість виявлених шахрайських угруповань.
переглядів: 176
ЗСУ проривають оборону рф і загрожують оточенням тисячам росіян
Українські війська розробили нову стратегію, яка дозволяє швидко переміщатися і оточувати російські сили.
переглядів: 216
На «Ягодині» виявили понад 7 тисяч таблеток екстазі в упаковках з-під корму для котів
Митники на пункті пропуску «Ягодин» у рейсовому автобусі виявили понад 3 кг екстазі, які намагалися ввезти в Україну під виглядом корму для котів.
переглядів: 311