Біженців з України масово позбавляють статусу UKR та всіх виплат у Польщі: причини
Найчастіше біженців позбавляють статусу тимчасового захисту після поїздки до України. При поверненні до європейської країни українців реєструють і вносять у спільну базу як туристів, для яких не передбачені пільги та соцвиплати.
Уже фіксувалося кілька випадків, коли українські біженці втрачали свій статус тимчасового захисту через те, що на короткий термін поїхали в Україну та отримали повідомлення про необхідність повернення коштів країні ЄС.
Польський омбудсмен з прав людини Марцін Вячек не став заперечувати, що останнім часом стало більше скарг від українців, яких позбавили статусу тимчасового захисту. Він вважає, що причиною цього є те, що у реєстрах Прикордонної служби фіксують лише дату виїзду українця з Польщі, але не дату його повернення до країни ЄС.
У цьому випадку біженцям важко довести, що вони перебували за межами Польщі 30 днів і не більше.
Омбудсмен також звернув увагу на тривалі затримки із внесенням прикордонної служби інформації до бази даних про перетин кордону громадянами України. Прикордонники вводять дані про дату виїзду через кілька місяців, а людина, яка давно повернулася до Польщі, може втратити виплати.
Тому необхідно вимагати, щоб прикордонники вказали дату вашого повернення, змінили статус у реєстрі і за потреби показати електронний документ diia.pl.
Куди звертатися якщо анулювали статус UKR (PESEL)?
Якщо ви втратили статус тимчасового захисту у Польщі, то варто звернутися до місцевих адміністрацій, які займаються видачею цього статусу і попросити відновити його, пояснивши причини ануляції.
У випадку відмови у цих органах громадянам України варто звернутися до Прикордонної служби або до регіонального управління у справах іноземців.
Також можна зателефонувати на:
гаряча лінія відділу у справах іноземців Мазовецького воєводського управління у Варшаві: +48 (22) 695 67 73;
гаряча лінія Управління у Справах іноземців в місті Варшава: +48 47 721 75 75.
втрата тимчасового захисту, тимчасовий захист, допомога, Pesel, українські біженці, біженці, українці, Польща
СЗЧ можуть повернутися на службу до 1 березня
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який продовжує термін добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини. Тепер у них є можливість повернутися до 1 березня 2025 року.
переглядів: 173
Сили оборони України ударили по ключовим об'єктам окупантів
У ніч на 21 січня безпілотники Сил спеціальних операцій Збройних Сил України вдруге за тиждень атакували нафтобазу «Ліскінська» у Воронезькій області Росії.
переглядів: 216
Більше півтори тисячі рашистів зустрілися із власною смертю
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили нові дані про втрати ворога.
переглядів: 181
СБУ заявило, що головний психіатр ЗСУ розбагатів на понад 1 млн доларів США
Співробітники Служби безпеки України за сприяння міністра оборони та Головнокомандувача ЗСУ затримали головного психіатра Збройних Сил, який є заступником Голови Центральної ВЛК. Він вирішує питання щодо придатності військових до проходження служби.
переглядів: 227
Скрамбл: простий та швидкий американський сніданок
Скрамбл – це ідеальний варіант для тих, хто цінує швидкість і смак.
переглядів: 292