23.05.2023, 17:00

Біженців з України масово позбавляють статусу UKR та всіх виплат у Польщі: причини

Українським біженцям у Польщі масово скасовуються статус тимчасового захисту.
Про це повідомляє Wyborcza.pl.

Найчастіше біженців позбавляють статусу тимчасового захисту після поїздки до України. При поверненні до європейської країни українців реєструють і вносять у спільну базу як туристів, для яких не передбачені пільги та соцвиплати.

Уже фіксувалося кілька випадків, коли українські біженці втрачали свій статус тимчасового захисту через те, що на короткий термін поїхали в Україну та отримали повідомлення про необхідність повернення коштів країні ЄС.

Польський омбудсмен з прав людини Марцін Вячек не став заперечувати, що останнім часом стало більше скарг від українців, яких позбавили статусу тимчасового захисту. Він вважає, що причиною цього є те, що у реєстрах Прикордонної служби фіксують лише дату виїзду українця з Польщі, але не дату його повернення до країни ЄС.

У цьому випадку біженцям важко довести, що вони перебували за межами Польщі 30 днів і не більше.

Омбудсмен також звернув увагу на тривалі затримки із внесенням прикордонної служби інформації до бази даних про перетин кордону громадянами України. Прикордонники вводять дані про дату виїзду через кілька місяців, а людина, яка давно повернулася до Польщі, може втратити виплати.

Тому необхідно вимагати, щоб прикордонники вказали дату вашого повернення, змінили статус у реєстрі і за потреби показати електронний документ diia.pl.

Куди звертатися якщо анулювали статус UKR (PESEL)?
Якщо ви втратили статус тимчасового захисту у Польщі, то варто звернутися до місцевих адміністрацій, які займаються видачею цього статусу і попросити відновити його, пояснивши причини ануляції.

У випадку відмови у цих органах громадянам України варто звернутися до Прикордонної служби або до регіонального управління у справах іноземців.

Також можна зателефонувати на:

гаряча лінія відділу у справах іноземців Мазовецького воєводського управління у Варшаві: +48 (22) 695 67 73;

гаряча лінія Управління у Справах іноземців в місті Варшава: +48 47 721 75 75.

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, Україна
Тріада

Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ