Ми у Facebook
27.05.2023, 22:24

Рівненський отоларинголог провів унікальну для України операцію!

Рівненський лікар-отоларинголог сотворив справжнє чудо.
Унікальну одноетапну багатогодинну операцію із застосуванням пластики крила носа методикою вільної пересадки частини вушної раковини по Суслову жінці, яка, внаслідок нападу собаки, отримала кусані рани обличчя та втратила частину носа, вперше в Рівному та на Рівненщині провів лікар-отоларинголог, завідувач Центру мікроендоскопічної хірургії ЛОР-органів Рівненської центральної міської лікарні Володимир Васильович СОКОЛОВСЬКИЙ. Цю унікальну операцію проводили в Центрі мікроендоскопічної хірургії ЛОР-органів Рівненської центральної міської лікарні. Під час такої операції дефект носа закривають частиною вушної раковини. Це унікальна операція не тільки для Рівного, а й для України. Лічені одиниці лікарів візьмуться її повторити.

– Доброго дня, лікарю. Розкажіть, будь ласка, про цей унікальний клінічний випадок. Що ж сталося та що це була за операція?
– Вітаю, пані Вікторіє. У Центрі мікроендоскопічної хірургії ЛОР-органів на базі Рівненської міської центральної лікарні відбулася ця унікальна операція. Якщо говорити простими словами, собака відкусив пацієнтці ніс і я робив пластику крила носа.

– Бачачи кінцевий результат, Володимире Васильовичу, ви дійсно сотворили чудо. Розкажіть докладніше про цей випадок
– Пацієнтка 1976 р.н. звернулася до мене на прийом з приводу дефекту зовнішнього носа в результаті кусаної рани обличчя (місяць перед тим покусала собака, відкусила частину носа).

– Це дуже важке пошкодження та тяжка рана, крім всього, ще й естетична вада. Володимире Васильовичу, ви пацієнтку оглянули, і які були ваші подальші дії?
– З огляду на форму деформації та бажання пацієнтки на одномоментне усунення дефекту, обрав методику вільної пересадки частини вушної раковини по Суслову, запропоновану ще в 1897 році.

– Що це за метод? Які він має нюанси?
– Нюансом цієї методики є висока частота некрозу трансплантанта (25 – 30%). Але при спілкуванні з пацієнткою дані ризики були обговорені й вона погодилася на операцію та підписала письмову згоду на оперативне втручання.

– Операція пройшла успішно?
– Так. Операція була надзвичайно складна, але пройшла успішно. Пацієнтці призначили антибіотикотерапію, антикоагуляційну та гормональну терапії. На крило носа постійно накладалась волога антисептична пов'язка. Після відторгнення кірки, на 9 – 10 день, зняті шви.


– Як відбувалось подальше лікування та відновлення після операційного втручання?
– Для покращення трофіки лоскута та естетичного вигляду рубця пацієнтка була скерована до дерматокосметолога, де їй проводилось фото- та ультразвукове лікування. Дерматокосметологом було проведено курс мезотерапії полінуклеотидними комплексами.

– Як зараз почувається пацієнтка?
– Пацієнтка повністю задоволена результатом операції. Результат операції можемо проглянути на наданих мною фотографіях. Ми бачимо, що пацієнтка має ластовиння, і ми бачимо, що ластовиння з'явилось і на пересадженій ділянці.

– Це хороша ознака?

– Це свідчить про міграцію меланоцитів, а це означає, що хороша трофіка лоскута. Це свідчення того, що у нашої пацієнтки все добре: носик живий, дихає – і надалі все буде чудово.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ