Рівненський отоларинголог провів унікальну для України операцію!
– Доброго дня, лікарю. Розкажіть, будь ласка, про цей унікальний клінічний випадок. Що ж сталося та що це була за операція?
– Вітаю, пані Вікторіє. У Центрі мікроендоскопічної хірургії ЛОР-органів на базі Рівненської міської центральної лікарні відбулася ця унікальна операція. Якщо говорити простими словами, собака відкусив пацієнтці ніс і я робив пластику крила носа.
– Бачачи кінцевий результат, Володимире Васильовичу, ви дійсно сотворили чудо. Розкажіть докладніше про цей випадок
– Пацієнтка 1976 р.н. звернулася до мене на прийом з приводу дефекту зовнішнього носа в результаті кусаної рани обличчя (місяць перед тим покусала собака, відкусила частину носа).
– Це дуже важке пошкодження та тяжка рана, крім всього, ще й естетична вада. Володимире Васильовичу, ви пацієнтку оглянули, і які були ваші подальші дії?
– З огляду на форму деформації та бажання пацієнтки на одномоментне усунення дефекту, обрав методику вільної пересадки частини вушної раковини по Суслову, запропоновану ще в 1897 році.
– Що це за метод? Які він має нюанси?
– Нюансом цієї методики є висока частота некрозу трансплантанта (25 – 30%). Але при спілкуванні з пацієнткою дані ризики були обговорені й вона погодилася на операцію та підписала письмову згоду на оперативне втручання.
– Операція пройшла успішно?
– Так. Операція була надзвичайно складна, але пройшла успішно. Пацієнтці призначили антибіотикотерапію, антикоагуляційну та гормональну терапії. На крило носа постійно накладалась волога антисептична пов'язка. Після відторгнення кірки, на 9 – 10 день, зняті шви.
– Як відбувалось подальше лікування та відновлення після операційного втручання?
– Для покращення трофіки лоскута та естетичного вигляду рубця пацієнтка була скерована до дерматокосметолога, де їй проводилось фото- та ультразвукове лікування. Дерматокосметологом було проведено курс мезотерапії полінуклеотидними комплексами.
– Як зараз почувається пацієнтка?
– Пацієнтка повністю задоволена результатом операції. Результат операції можемо проглянути на наданих мною фотографіях. Ми бачимо, що пацієнтка має ластовиння, і ми бачимо, що ластовиння з'явилось і на пересадженій ділянці.
– Це хороша ознака?
– Це свідчить про міграцію меланоцитів, а це означає, що хороша трофіка лоскута. Це свідчення того, що у нашої пацієнтки все добре: носик живий, дихає – і надалі все буде чудово.
В'ялений гарбуз у духовці: смачно, корисно і просто
Гарбуз – один із тих плодів, які можна заготовити у в'яленому вигляді. А якщо знати кілька секретів, то вийде настільки смачною, що ви не зможете втриматись і з'їсте всі запаси ще до настання зими.
переглядів: 123
Молитва архангела Михаїлу за воїна
У день вшанування святого архангела Михаїла, небесного покровителя воїнів, віряни звертаються до нього з проханням про захист українських захисників. Молитва до архангела Михаїла є могутнім інструментом, який допомагає звернутися за небесною опікою над нашими воїнами, що стоять на варті нашої свободи.
переглядів: 106
З Днем ангела Михайла: підбірка привітань та побажань до свята
Сьогодні, 8 листопада, православні християни відзначають Собор архистратига Михаїла, як називають його у народі, – Михайлів день. А усіх власників імені Михайло вітають з Днем ангела.
переглядів: 4172
8 листопада - Собор архистратига Михаїла: традиції, звичаї, прикмети та вітання зі святом
8 листопада за новим юліанським календарем українці відзначають велике церковне свято – Собор Архангела Михаїла. Цей день присвячений шануванню одного з найшанованіших архангелів – Михаїла, а також його небесного воїнства.
переглядів: 393
Обмежено придатні українці мають пройти повторне ВЛК до лютого
Громадяни, які раніше мали статус "обмежено придатний" до військової служби, повинні пройти повторну військово-лікарську комісію до 5 лютого 2025 року.
переглядів: 242