Ми у Facebook
16.06.2023, 16:40

Чому не розкриваються бутони троянд?

Часто буває таке, що бутони троянд не розкриваються. Сьогодні розберемося в причинах та розповімо, що робити у такій ситуації.
Щоб зрозуміти, як виправити ситуацію, потрібно визначити, через що вона виникла.

Погодні умови (проливні дощі, пекуче сонце, перепади температури). Якщо бутони не розкрилися і засохли, врятувати їх не вдасться. Залишиться лише видалити. Бутонам, що ще формуються, допомогти можна.
• Від проливних дощів над трояндами встановлюємо укриття з плівки, розпушуємо ґрунт під кущами і мульчуємо сосновою корою, яка швидко вбиратиме зайву вологу. Для покращення циркуляції повітря кущі потрібно прорідити та обприскати хелатним добривом із кремнієм (Сіліплантом). Коли дощі пройдуть, плівку знімаємо та обприскуємо кущі борною кислотою (5 г препарату на 10 л води) для формування нових бутонів та покращення цвітіння.
• Від палючого сонця встановлюємо над розарієм сітку, що затіняє, яку використовують для захисту теплиць від сонця. Обов'язково поливаємо троянди, підтримуючи помірну вологість.
• Від перепадів температури троянди захистить міцний імунітет, тому підгодовуємо кущі під корінь комплексними мінеральними добривами та обприскуємо по листку розчином Епіну (1 мл препарату на 1 л води).

Помилки в посадці (у тіні) та догляді.
• У період бутонізації шкідливий як надлишок, так і нестача вологи. Потрібний розумний полив. При спекотній та сухій погоді збільшуємо об'єм води та частоту поливів; при похолоданні та дощах – зменшуємо або зовсім виключаємо + частіше розпушуємо землю.
• При нестачі поживних речовин троянди погано утворюватимуть бутони і можуть навіть почати їх скидати. Щоб цього уникнути, протягом усього вегетаційного періоду вносимо збалансовані підживлення: ранньою весною, у період активного росту кущів, на етапі бутонізації, у період цвітіння та наприкінці літа. Використовуємо комплексні добрива.





На правах реклами