Нацбанк відреагував на штучно створений ажіотаж навколо "зношеної" валюти: за відмову в обміні обіцяють карати
"Усі банкноти іноземної валюти, справжність яких підтверджена з використанням лічильників та детекторів, повинні прийматися до обміну. Це виключає вплив "людського фактора" на визначення ступеня зношеності банкноти",
- наголошує пресслужба НБУ.
Мова йде про «всі без винятку банкноти іноземної валюти, крім значно зношених чи пошкоджених».
білоруси почали будувати захисні споруди зі стрілецькими позиціями
Голова Національного банку Андрій Пишний зазначив, що Нацбанк не встановлював жодних обмежень щодо обміну валют на основі року випуску банкнот. Нормативно-правовими актами НБУ прямо заборонено встановлювати будь-які подібні обмеження.
На практиці, Національний банк України встановив заборону для банків та обмінників відмовляти клієнтам в обміні іноземної валюти, яка відповідає стандартам та описам іноземних центральних банків, і її автентичність підтверджена відповідним обладнанням.
Троє дітей з Рівненщини постраждали в аварії біля Луцька
Проте, зношені банкноти, які мають видимі ознаки пошкодження, такі як розриви, фарбування, сліди горілого тощо, підлягають процедурі інкасації. Це означає, що банк або обмінник здійснюють виплату компенсації за пошкоджену банкноту, яку вони можуть отримати від свого іноземного банку-кореспондента.
НБУ також ввів заборону для банків та обмінників настановляти будь-які обмеження щодо року випуску або номіналу банкнот іноземної валюти. У випадку порушення цих вимог, регулятор розглядатиме такі дії як не тільки невиконання вимог Національного банку України, але і як "потенційну ознаку шахрайської діяльності".
Крім того, НБУ введе посилену контрольну систему над банками та обмінниками, які отримували скарги від українських громадян щодо відмови приймати старі або зношені долари. Регулятор підкреслив, що накладатиме максимальні розміри штрафів на такі установи. Для банків штраф може становити до 400 тисяч гривень (а в разі серйозних порушень НБУ планує збільшувати цю суму), а для небанківських обмінників — до 5% від власного капіталу установи.
«У разі порушення прав споживача банком або небанківською фінансовою установою споживачеві варто звернутися зі скаргою до керівництва такого банку чи небанківської фінансової установи. Якщо немає реакції з боку керівництва, слід звернутися до Національного банку», — резюмували в НБУ.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
обмін валют, обмінка, Банк, старі долари, зношені купюри, Андрій Пишний, Андрій Пишний
Як швидко очистити ручки газової плити від жиру: простий і дієвий метод
![](/images/articles/2/small/1739717740.jpg)
Ручки газової плити часто стають осередком жирових забруднень, оскільки їх очищення не завжди входить до списку регулярних завдань.
переглядів: 164
Як вивести соляні розводи з взуття: прості поради для ідеального вигляду
![](/images/articles/2/small/1739705766.jpg)
Замшеве взуття, зокрема популярні угги, виглядає стильно й чудово зігріває в холодну пору року. Проте зимові дороги часто залишають на ньому неприємні сліди солі. Щоб повернути взуттю доглянутий вигляд, можна скористатися перевіреними домашніми методами.
переглядів: 492
Вініл то любов
Це не просто пристрій для відтворення музики. Вініловий програвач - то портал у інший світ, де звук набуває глибини і теплоти, яких немає в цифровому форматі. Кожен тріск голки, кожне легке потріскування під час прослуховування – це не недоліки, а частина дива. https://soundmag.ua/ru/catalog/vinyl-players/ оберіть в каталозі та готуйтеся до дива, адже перше прослуховування - як відкрити скриню зі скарбами, з якої почали витікати мелодії, наповнені емоціями. Чому?
переглядів: 335
Пенсії для осіб з III групою інвалідності у 2025 році: які суми очікувати
![](/images/articles/2/small/1739551694.jpeg)
Розмір пенсій для людей з III групою інвалідності в Україні залежить від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб. У 2025 році цей показник становить 2 361 грн.
переглядів: 523
Як отримати рекордний урожай смородини: ефективне підживлення, яке варто внести у лютому
![](/images/articles/2/small/1666113225.jpeg)
Смородина — одна з найпопулярніших ягідних культур, і її врожайність безпосередньо залежить від правильного догляду. Традиційні методи підживлення, такі як компост чи торф, не завжди дають очікуваний результат.
переглядів: 510