Щомісячні доплати для військових: Про що йдеться в Законі, який ухвалила ВР
За його словами, дане рішення парламенту прийнято за результатами роботи робочої групи за участю фахівців Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України.
Документом, зокрема, удосконалено виплату військовослужбовцям щомісячної додаткової винагороди під час дії воєнного стану: військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України – від 30 000 до 100 000 гривень, строковикам – 6 000 гривень, курсантам – 2 350 гривень, інструкторам навчальних центрів – від 15 000 до 30 000 гривень.
Зазначеним Законом гарантовано виплату додаткової винагороди у розмірі 20 100 гривень пораненим військовослужбовцям, які за станом здоров’я не мають змоги виконувати обов’язки військової служби за відповідними посадами.
Законом врегульовано питання надання відпусток військовослужбовцям під час дії воєнного стану (в тому числі строковикам та курсантам) та суттєво спрощено порядок направлення військовослужбовців на лікування або звільнення після тяжкого поранення.
Міністр оборони України нагадав, що з початку року було збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців, зокрема базове грошове забезпечення зросло на 50%. Якщо раніше солдат-стрілець отримував щонайменше 13 000 грн, то з лютого 2023 року має від 20 100 грн.
«Питання виплати грошової винагороди – це не просто про мотивацію, а у першу чергу – про справедливість і соціальний захист. Збройні Сили сьогодні — найбільший роботодавець у країні, і ми розуміємо свій ресурс. Сьогодні зарплати військовим складають фактично третину оборонного бюджету. Це серйозне навантаження на бюджет, і у цьому Законі спільно Міністерство оборони, Офіс Президента, Кабінет Міністрів, депутати Верховної Ради, Генеральний Штаб та інші складові Сил оборони відпрацьовували питання забезпечення постійного та стабільного фінансування Сил безпеки та оборони і гарантованої матеріальної підтримки наших захисників і захисниць», – додав Олексій Резніков.

життя, доплати військовим, закон, ухвалила верховна рада, виплати військовим, премія
Уже легендарні рівненські писанки готують до зустрічі із рівнянами

Яскраві та оригінальні великі писанки, які щороку красуються на вулицях Рівного, уже почали готувати до виходу в люди.
переглядів: 234
Вербна неділя: яке значення цього свята

Саме сьогодні вшановують євангельську подію, про яку провістив пророк Захарія за пів тисячоліття до Різдва Христового. «Не бійся, дочко Сионська! Ось Цар твій гряде, сидячи на молодому ослі» (Ін. 12:15)
переглядів: 199
Захисниця з Рівненщини прагне після війни шукати зниклих безвісті

Молодший сержант Анастасія Шевчук, позивний «Відьмочка», – начальниця їдальні 60 батальйону 104-ї окремої бригади. У мирному житті – перукарка-модельєрка, сьогодні – військовослужбовиця, що стоїть на передовій тилової підтримки наших захисників.
переглядів: 211
"Було ніде голці впасти": рівняни вранці заполонили храми на Вербну неділю

Читачі повідомляють, що сьогодні, 13 квітня, у рівненських церквах було особливо людно.
переглядів: 259
Рівненські спортсмени вибороли медалі на відкритому Кубку Новояворівська з бочча

У Новояворівську Львівської області відбувся відкритий Кубок міста з бочча серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Змагання були присвячені четвертій річниці створення громадської організації «Бочча Новояворівськ» та зібрали 26 учасників із шести регіонів України.
переглядів: 244