Ми у Facebook
11.07.2023, 16:49

Плями від трави: як за допомогою домашніх засобів випрати забруднення

Плями від трави - найчастіше з подібними забрудненнями стикаються мами малюків, які досліджують світ. Сліди від трави важко піддаються відпиранню, тим паче застарілі. Не завжди звичайний порошок справляється з такими забрудненнями - доводиться використовувати засоби для виведення плям або засоби для її посилення

Як і чим вивести плями від трави



Найчастіше плями від трави опиняються на джинсах та штанах. Зелень важко зводиться з бавовняних тканин і дуже в'їдається. Якщо тканина надмірно терти, вона витончується і знебарвлюється.

Тоді чим відіпрати траву від штанів чи джинсів? По-перше, замивати пляму холодною водою не слід. Якщо більшість пігментних відбитків замилює у холодній воді, то з травою цей метод не працює. По-друге, відпрати зелень від трави з джинсів слід якнайшвидше, щоб не утворилася кірка. Якщо ж пляма присохла, її розм'якшують гарячою водою, а якщо можливо – окропом. Тільки після цих маніпуляцій приступають до прання.


Народні засоби

Перевіреними способами проти відбитків зелені визнано кухонну сіль, спирт, нашатир. Виводити плями від трав слід відразу після їх появи. Зазвичай присипають забруднення дрібною сіллю або замочують у сольовому розчині, виготовленому з розрахунку 3 ч. л. на половину склянки води. Через 10 - 15 хвилин виріб прополіскують і випрають.

Спиртом, горілкою або одеколоном пляму замивають і залишають на годину. Потім відбиток замилюють господарським милом, залишають ще півгодини. Після цього виріб витирають повністю з порошком або мильною стружкою.

Що стосується нашатиря, то це засіб, який рятує при стійких забрудненнях. Його розводять у кількості 1 ст. л. на склянку води. Через півтори години витирають із порошком або господарським милом. Нашатирний спирт чудово справляється із зеленню на штанах та іншому одязі і вважається одним з кращих засобів для виведення плям, що застосовуються в домашніх умовах.

Серед інших доступних засобів, що допомагають звести зелень:

- оцет – його використовують у чистому вигляді, не розбавляючи. Щоб вивести пляму оцтом, налийте трохи кислоти на зелений відбиток та залиште на півгодини. При необхідності забруднення труть щіткою або губкою, потім змивають та випрають;
- сік лимона - його розбавляють водою навпіл, а при в'їдливих плямах і на бавовняній тканині використовують у чистому вигляді. Залишають на одязі до 30 хв, змивають, стирають порошком;
- розсіл - цей незвичайний продукт допомагає випрати траву з натурального одягу. Розсіл діє не гірше за кислоти – лимонну або оцтову, і застосовується аналогічно.


Свіжі плями

Чим відмити свіжу зелень із одягу? На допомогу приходить окріп. Їм замивають зелений слід та труть до видалення. Зазвичай новий відбиток зводиться з першого разу. Але не всі тканини можна прати в окропі. Тож як відпрати траву в цьому випадку? Хорошим засобом для виведення плям з безпечною дією визнана харчова сода. Її розводять водою до стану пасти, потім наносять слід зелені. Якщо тканина щільна та міцна, можна потерти пляму щіткою або губкою. Делікатні речі залишають замоченими на півгодини. Потім виріб відправляють у прання.

Аналогічно діє зубна паста. Причому використовують білу пасту чи порошок, розведений водою. Пляму змащують, а через 20 хвилин скоринку, що підсохла, видаляють щіткою. Після цього виріб стирають.

Непоганим засобом проти плям виступає господарське мило. Його натирають на тертці, розводять водою до рясної піни і замочують забруднену річ. Потім виріб стирають звичним способом.

Застарілі плями

Плями від трав відрізняються стійкістю, особливо важко зводяться застарілі сліди від трав. Нейтралізувати зелень зможе газування. Її використовують на бавовняних тканинах, переважно джинсових. Бажано застосовувати мінеральну воду без барвників, але найпотужнішим засобом для виведення плям визнана «Кола». Вона здатна вивести стару пляму без особливих зусиль, але використовувати її на делікатних чи білих речах не слід.

Видалити плями від трави зможе перекис водню. Спочатку під тканину підкладають поліетилен, потім пляму змочують перекисом і залишають на півгодини. Цим методом вдається відпрати пляму від трави як на джинсах, так і на менш щільних тканинах. Перекис на кольорових речах використовують із обережністю. Попередньо засоб для виведення плям тестують на непомітній ділянці.

Біле

Забрати плями від трави з білого одягу можна різними способами: кип'ятінням, замочуванням у перекисі або лимонному соку. Зелень з білого одягу непогано зводиться оцтом, причому нерозбавленим. Звести відбиток з білої сорочки з тонкої тканини краще спеціалізованими складами: з активним киснем, гліцерином та спиртом та ін.

З натуральних білих речей вивести пляму від трави можна тим самим, чим і з кольорових – господарським милом, содою чи сіллю. Якщо забруднення несвіже, то попередньо пляма обробляють миючим.

Ще одним способом видалити плями від трав з одягу є обробка ацетоном. На синтетиці розчинники не використовують. Та й на натуральних білих тканинах краще застосовувати менш небезпечні склади, наприклад спирт або нашатир.

Кольоровий одяг

Змити зелень із кольорового одягу здатні такі засоби, як стружка від господарського чи дьогтярного мила, содова паста, сольовий розчин. Це безпечні та делікатні методи прання, які допомагають при свіжих забрудненнях, але можуть виявитися неефективними у разі старих відбитків.

Як випрати траву з тонких кольорових тканин? На допомогу прийде потовчена крейда. Його змішують із рідким милом, при необхідності додають трохи води. Крейда абсорбує пігменти, а мило видаляє залишки зелені. Складом натирають пляму і залишають до знебарвлення, потім виріб витирають. Якщо слід повністю не змився, обробку повторюють.

Для одягу з бавовни чи льону є основний спосіб змивання зелені – кип'ятіння. Ці тканини витримують високі температури і добре відмиваються з використанням мила і звичайного порошку. Але якщо плями стійкі, то можна використовувати посилені засоби побутової хімії, наприклад, хлорсодержащие.

Як ще вивести плями від трави на бавовняному одязі? Денатуриновий спирт добре знебарвлює зелень. Їм проходяться по плямі, залишають «попрацювати», змивають та вибудовують. Для надання виробу білизни рекомендуються підсилювачі кольору.

Делікатні тканини

Складніше розібратися, як відпрати плями від трави на ніжному одязі. Вовна і шовк не терплять високу температуру води, погано реагують на магазинні засоби для виведення плям і не допускають застосування хлору. Універсальним засобом для виведення плям вважається гліцерин. Його змішують порівну з яєчним жовтком. Сумішю просочують пляму та залишають на 1 годину. Після ополіскування річ випрати з милом або гелем для прання делікатних речей.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ